Jazykovo-plavecký kurz  október 2016

V týždni od 17. – 21. októbra 2016 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili jazykovo-plaveckého kurzu. Ubytovaní boli v hoteli Sorea v Staroľubovnianskych kúpeľoch, kde mali k dispozícii bazén na plavecký výcvik a odborné učebne na výučbu anglického jazyka. Sprevádzali ich pani učiteľky anglického jazyka (p. uč. Magdziaková, p. uč. Chovancová a p. uč. Gabrielyová) a učitelia telesnej výchovy (p. uč. Ferík a p. uč. Milá). O ich zdravie sa starala pani zdravotníčka Futejová.

Týždeň zdravej výživy a Deň jablka

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú často zabúdame. Týždeň výživy sme si pripomenuli od 17.10 do 21.10.2016 a bol zameraný na podporu zdravého životného štýlu.

Mgr. T. Žigová, Mgr. J. Gaľanová

Deň knižníc v ŠKD 2016

Dňa 24.10.2016 sme pre deti v ŠKD pripravili netradičné popoludnie s knihou, čím sme si pripomenuli Deň knižníc. Deti sa aktívne zapájali do rôznych aktivít, ako napríklad čítaním rozprávkových kníh, ilustráciou rozprávky, výrobou záložky, prezeraním kníh a návštevou školskej knižnice. Dozvedeli sa, ako si môžu knihu vypožičať a ako  sa o ňu starať. Cieľom tejto akcie bolo podporiť  kladný a trvalý vzťah ku knihám.

Vych. Kručayová Adela