Nové vydanie relácie Magazín, november 2016

V novom vydaní relácie Magazín prinášame tieto témy:

Zrekonštruovaný sklad soli na Solivare

Prešovskí žiaci sa učia základom čínskeho jazyka

Ideálna desiata

Medzinárodný deň školských knižníc

eTwinning v RJ

Už druhý mesiac sa so žiačkami D. Gáborovou, T. Vavrencovou, D. Pavelkovou, L. Farkašovou a N. Kačmárovou aktívne venujeme práci v medzinárodnom projekte eTwinning. Dievčatá sa touto inovatívnou formou majú možnosť zoznámiť so žiakmi škôl z Poľska, Ukrajiny, Cypru, Gruzínska a Moldavska. Téma projektu znie Mladí Európania, kto ste?

Čakajú nás ešte tri tvorivé mesiace. Dievčatám prajeme veľa kreativity a energie.

Mgr. Juliána Vozárová

Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského 25.11.2016

Na Katarínu, 25.11.2016, prebehla v našej školskej knižnici súťaž v prednese slovenských povestí. Do školského kola postúpilo 11 žiakov 2. a 3. ročníka.

Výber povestí bol pestrý, hrdinami boli rybári, zázračné jelene, čerti, mnísy, Jánošík...

Prednáška  - Zimní spáči

ňa 15.11. na našu školu zavítala Ing. Marta Hrešová, z Regionálneho centra ochrany prírody v Prešove. Žiakom 5. ročníka sprostredkovala informácie o zimných spáčoch prostredníctvom prednášky.

SÚŤAŽ ANJ – HLÁSKOVANIE - 3.ročník

Dňa 15. novembra 2016 si žiaci tretích ročníkov zmerali sily v hláskovaní slov v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo štrnásť tretiakov. Žiaci hláskovali 7 anglických slov na čas, no v prvom rade sa posudzovala správnosť hláskovania. Atmosféra bola uvoľnená a tréma takmer žiadna aj vďaka tomu, že žiaci na vyučovacích hodinách hláskovali veľmi radi. Cieľom súťaže bolo  zvýšiť záujem žiakov o jazyk a povzbudiť ich do ďalších olympiád v tomto jazyku.

Ruský film v škole 2016

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do 12. ročníka celoslovenskej súťaže Ruský film v škole. Žiaci sa pod vedením p. uč. M. Chovancovej a p. uč. J. Vozárovej v rámci vyučovacícho hodín a záujmových útvarov z ruského jazyka zoznámili s rozprávkou „Vovka v tridevjatom carstve“. S hrdinom putovali z rozprávky do rozprávky a uvedomili si, že aj rozprávkové bytosti majú svoje povinnosti a neodmysliteľnou súčasťou ich života ako z rozprávky je práca. Inšpirovaní hlbokou myšlienkou vytvorili výtvarné práce, ktoré boli zaslané do súťaže. Už teraz sa tešíme na výsledky a našim žiakom držíme palce!

Mgr. Miroslava Chovancová a Mgr. Juliána Vozárová

Naši žiaci sa učia základom čínskeho jazyka.

Naša základná škola už niekoľko rokov ponúka rozšírenú výučbu cudzích jazykov. Žiaci sa okrem angličtiny, francúzštiny, ruštiny, nemčiny a španielčiny budú môcť vzdelávať už aj v čínskom jazyku – a to prostredníctvom záujmového útvaru.

Okresné kolo  OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

9. ročník olympiády slovenského jazyka konajúci sa 15. novembra 2016 bol pre nás úspešný, pretože naša žiačka 9.B, Soňa Sabolová, získala 1. miestopostupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 2.2.2017. Ukázala svoje vedomostné znalosti z gramatiky a literatúry v teste, nesklamala v transformácii textu a ,samozrejme, znova predviedla svoje kvality v ústnej časti, v rétorike.

Soni srdečne blahoželáme!                                       /Mgr. K.Pappová/

Hudobné talenty 2016/2017

Informácia o súťažnej prehliadke  Hudobné talenty 2016/2017

Dňa 8. 11. 2016 sa uskutočnila  súťažná prehliadka Hudobné talenty 2016/2017 na ZŠ Kúpeľnej. Zúčastnilo sa na nej 50 súťažiacich z ročníkov 1. –  9.

Mgr. Ladislav Markovič

Október – mesiac úcty k starším 2016

Aj na hodinách Etickej výchovy sme si pripomenuli Október – mesiac úcty k starším. Žiaci piateho ročníka vyrobili pre svojich starých rodičov “Knihy spomienok“ plné hlavne rodinných fotografií pripomínajúcich spoločné rodinné akcie, plné úsmevov a veselosti. Počas venovania kníh svojím starým rodičom nezbúdajú vyjadriť aj svoju vďaku za ich starostlivosť, či chvíle plné zážitkov a odovzdaných skúseností. Dedko, babka, Ďakujeme.

Žiaci ročníkov 5.A, 5.B, 5.C.

Mgr. Peter Mašika