Vianočná športová akadémia 22.12.2016

22.12.2016 sa uskutočnil 2.ročník Vianočnej športovej akadémie o putovný pohár riaditeľky školy PaedDr.Evy Bilišňanskej. Žiaci 5.-9.ročníka si zmerali sily vo vybíjanej-5.r.,prehadzovanej-6.r.,florbale-7.r.,basketbale-8.,9.,ročník.Poradie v jednotlivých ročníkoch.

Vyučujúci TSV: Mgr.Zuzana Milá,Mgr.Marián Ferík

Boli sme medzi prvými

V roku 2017 si Prešov pripomenie 770.výročie od prvej písomnej zmienky o tomto meste .Určite budú prebiehať mnohé podujatia vo všetkých častiach mesta, rôzne inštitúcie si dajú záležať na dôstojných oslavách tejto významnej udalosti po celý celučičký rok.  Ale žiaci našej školy z 8.A triedy  na Kúpeľnej ulici v Prešove sa môžu pochváliť, že boli medzi prvými, ktorí si dôstojne pripomenuli túto udalosť, a to už v decembri 2016. Prečo už  v decembri?  Pretože 8.12.1997 zomrel  v Prešove jeden veľký obdivovateľ Prešova, vynikajúci človek , pedagóg , stredoškolský učiteľ, matičiar a v neposlednom rade úžasný básnik, člen mladej generácie katolíckej moderny  - Ferdinand Vokál.

Ни пуха, ни пера! – К чёрту!

Takýmto zaželaním šťastia v ruskom jazyku sa dňa 15.12.2016 začínalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1/. V tomto školskom roku ide o 47. ročník súťaže. Záujem žiakov bol vysoký. Žiaci si prakticky overili svoju jazykovú úroveň ruského jazyka, komunikačné zručnosti a rozšírili si skúsenosti. Veríme, že aj v budúcom školskom roku sa stretneme s rovnakou chuťou o zapojenie sa zo strany žiakov.

Mgr. M. Chovancová, Mgr. J. Vozárová

Vianočné hry 2016

Dňa 20.12.2016, niekoľko dní pred najkrajšími sviatkami roka, pripravili pani vychovávateľky pre deti nášho ŠKD zábavné popoludnie v znamení Vianoc.

Vianočný magazín 2016

Školská televízia K2 Vám chce spríjemniť vianočné sviatky, a preto sme pre Vás pripravili vianočné vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Semančík Maroš

Vianočná akadémia 2016 – Biele Vianoce

Aj tento rok šikovné deti a pani vychovávateľky prichystali Vianočnú akadémiu, plnú krásnych pesničiek, tančekov, želaní a básničiek. V tejto sviatočnej atmosfére prispeli tým, čo sa naučili a venovali to z úprimného srdca.

Mgr. Tatiana Goliašová a vychovávateľky

Vianočné prázdniny od 23.12.2016  do 06.01.2017

Riaditeľstvo školy oznamuje žiakom

a ich rodičom, že vianočné prázdniny sú

od 23.12.2016  do 06.01.2017

ŠKD a telovýchovné priestory školy sú mimo prevádzky .

Vyučovanie sa začína 09. 01. 2017 ( pondelok)

PaedDr. Eva Bilišňanská

Celé Slovensko číta deťom, 6.12.2016
6. decembra bol pre žiakov 2.B a 2. E triedy dvojnásobne výnimočný. Tešili sa nie len na stretnutie s Mikulášom, ale aj na stretnutie s pani spisovateľkou Gabrielou Futovou. Túto akciu pripravila pre žiakov knižnica Slniečko, s ktorou už dlhodobo spolupracujeme, v rámci akcie Celé Slovensko číta deťom. Pani spisovateľka predstavila svoju najnovšiu knihu. Je to kniha plná humorných príbehov z detstva jej vlastného syna. Žiakom sa akcia veľmi páčila a mnohí si z nej odniesli okrem zážitkov aj svoje  knihy podpísané pani spisovateľkou.

pripravila : Paed Dr. Bucková
Školské kolo geografickej olympiády, 7.12.2016

Dňa 7.12.2016 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády v kategórii E, F, G, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov.

Mgr. Renáta Klučárová

Vianoce v PKO, 13.12.2016

13.12.2016 prežili deti z nášho ŠKD spolu zo seniormi slávnostné popoludnie, ktoré bolo ďalšou z akcií v rámci projektu „Mladší starším a naopak“. V sále PKO sa tak stretli deti z prešovských škôl a seniori z denných centier v Prešove. Spolu pripravili krásny vianočný program, ktorým potešili všetkých prítomných.

Mgr.Eva Labudová