:: Olympiády, súťaže

Takýmto zaželaním šťastia v ruskom jazyku sa dňa 15.12.2016 začínalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1/. V tomto školskom roku ide o 47. ročník súťaže. Záujem žiakov bol vysoký. Žiaci si prakticky overili svoju jazykovú úroveň ruského jazyka, komunikačné zručnosti a rozšírili si skúsenosti. Veríme, že aj v budúcom školskom roku sa stretneme s rovnakou chuťou o zapojenie sa zo strany žiakov.

Mgr. M. Chovancová, Mgr. J. Vozárová

Dňa 7.12.2016 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády v kategórii E, F, G, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov.

Mgr. Renáta Klučárová

V dňoch 7. a 8. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. V našej škole sa ho zúčastnili vybraní  žiaci 3. až 8. ročníka. Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z bodov za správnosť a z bodov za čas. Body za čas sa pridelia len žiakovi ktorý má aspoň 10 bodov za správnosť príkladov. Takýto žiaci sú úspešní riešitelia školského kola súťaže. V tomto školskom roku bolo 14 úspešných riešiteľov. Z nich organizátor  súťaže vyberie  tých, ktorí postúpia do okresného kola.

Spracovala : Jana Toderišková

Historické postavičky, hrady a zámky ožívali i tento rok v školskej knižnici prostredníctvom prednesov pútavých príbehov, povestí  žiakov 4. – 7. ročníka.

Konalo sa školské kolo súťaže Šaliansky Maťko – prednes povestí. Žiaci ukázali nielen svoje recitačné schopnosti, ale i záujem o knihu, ktorej ostali verní. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách, a to II. – 4. a 5. ročník, III. – 6. a 7. ročník. V každej kategórii boli ocenení žiaci, ktorí okrem diplomu si odniesli i knižnú odmenu.

Mgr. K. Pappová

ŽIACI ZŠ KÚPEĽNÁ 2 SI ZMERALI SILY v lokálnej súťaži

STUDENT Automotive Design Challenge

sponzorovanej spoločnosťou Honeywell

Súťaž pre žiakov 5.-9. ročníka

vytvor ppt prezentáciu v jednom z cudzích jazykov alebo v tvojom rodnom jazyku na tému :

„čo pre mňa predstavuje škola“

hodnotí sa jazyková, grafická a zvuková úprava a najmä OSOBNÝ VKLAD žiaka a originalita

Dňa 22.11.2016 sa uskutočnila písomná časť školského kola olympiády z anglického jazyka v kategórii 1A (5.-7.roč.) a 1B (8.-9.roč.). Spolu 41 žiakov si zmeralo sily v počúvaní, čítaní, gramatike a slovnej zásobe anglického jazyka.

Mgr. L.Augustínová

Dňa 24.11.2016 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková a Mgr. Mária Popjaková

Na Katarínu, 25.11.2016, prebehla v našej školskej knižnici súťaž v prednese slovenských povestí. Do školského kola postúpilo 11 žiakov 2. a 3. ročníka.

Výber povestí bol pestrý, hrdinami boli rybári, zázračné jelene, čerti, mnísy, Jánošík...

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do 12. ročníka celoslovenskej súťaže Ruský film v škole. Žiaci sa pod vedením p. uč. M. Chovancovej a p. uč. J. Vozárovej v rámci vyučovacícho hodín a záujmových útvarov z ruského jazyka zoznámili s rozprávkou „Vovka v tridevjatom carstve“. S hrdinom putovali z rozprávky do rozprávky a uvedomili si, že aj rozprávkové bytosti majú svoje povinnosti a neodmysliteľnou súčasťou ich života ako z rozprávky je práca. Inšpirovaní hlbokou myšlienkou vytvorili výtvarné práce, ktoré boli zaslané do súťaže. Už teraz sa tešíme na výsledky a našim žiakom držíme palce!

Mgr. Miroslava Chovancová a Mgr. Juliána Vozárová