:: Olympiády, súťaže

Dňa 05.12.2017 sa na našej základnej škole uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Z každej kategórie do Okresného kola, ktoré bude 6.2.2018, postupujú z každej kategórie (E,F,G) max. prví traja úspešní riešitelia.

Mgr. R. Klučárová

Žiaci našej školy mali prvý krát možnosť zapojiť sa do on-line súťaže iBOBOR. 109 súťažiacich si zmeralo silu v troch kategóriách.

Mgr.Anna Ruszová

13.11.2017 sa 30 žiakov 4.-7.ročníka  v kategórii 1A  a 19 žiakov    8.- 9. ročníka v kategórii 1B zúčastnilo písomnej časti  školského kola  OAJ,   16.11. prebehla  ústna časť Olympiády. Hodnotila sa slovná zásoba,  gramatika,  počúvanie s porozumením,  čo nebolo ľahké hlavne pre najmladších – štvrtákov.  Títo ukázali veľkú snahu vyrovnať sa starším  spolužiakom a my veríme,  že sa nedali odradiť ťažkými úlohami v testoch.

Záver roka si naše mažoretky vychutnali v talianskej Giulianove, kde sa tohto roku konali Majstrovstvá Európy. Celoročné tréningy a snaha dievčat neboli zbytočné. Dievčatá súťažili v kategóriách Flag a Pom-pom a domov sa vrátili s oceneniami.

Dievčatám srdečne blahoželáme za výbornú reprezentáciu a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Mgr.Eva Labudová

Dňa 19.05.2017 sa na našej škole uskutočnila medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl ENGLISH STAR. Súťaž umožnila žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a  prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov.

Dňa 15.6.2017 sa žiaci našej školy Dávid Jančík (9.A) a Matej Mižov (9.A) zúčastnili súťaže Legobot 2017, ktorú organizovala SPŠE Prešov spoločne s IT Valley Košice. Súťaž bola zameraná na prácu so stavebnicou Lego mindstorms.

Mgr. Milan Čeremeta

Vyhodnotenie súťaže Najaktívnejší čitateľ 2017

Mgr. Beáta Karašová

27.5.2017 naše mažoretky strávili súťažný deň v Bratislave na 7.ročníku medzinárodnej súťaže Prešporský pohár. Náročný deň bol odmenený a naše dievčatá si domov odniesli ocenenia najvyššie.

Mgr.Eva Labudová

Olympiáda v ANJ pre štvrtákov

Dňa 23. mája 2017 prebehlo v našej škole prvé kolo (písomná časť) olympiády v anglickom jazyku pre žiakov 4. ročníka. Zúčastnilo sa ho 16 štvrtákov, ktorí písali test zameraný na gramatiku a čítanie s porozumením.

Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Eva Magdziaková, Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 23.3. 2017 sa konal 53. ročník chemickej olympiády na ZŠ Matici Slovenskej . Žiaci, ktorí postúpili zo školského kola  súperili s 33 žiakmi rôznych základných škôl.

Umiestnenia:

• Richard Klimko, žiak IX.C – 5. miesto