:: Školský rok 2020/2021

Prívlastok kybernetický je už bežnou súčasťou slovnej zásoby každého žiaka. Skutočný priestor nahradil priestor virtuálny až do takej miery, že rodičia deťom nemôžu vyčítať väčšinu dňa stráveného za počítačom alebo mobilom. Niektoré pravidlá súčasnosti spôsobujú značné psychické problémy spôsobené aj zmenou priateľstiev medzi spolužiakmi, zo skutočných sa stali priateľstvá virtuálne.

Nikola Varcholíková

Dňa 22.3. sme si so žiakmi pripomenuli význam VODY pre naše životy pri príležitosti Svetového dňa vody. Spoločne sme sa zamysleli nad témou: Čistota našich vôd je aj v mojich rukách.

Mgr. T. Gondová

Dňa 12.3.2021 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola  57. ročníka Chemickej olympiády. Žiaci si svoje vedomosti overili v teoretických aj praktických úlohách online formou.

Všetci zúčastnení žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi.

Výsledky našich žiakov:

2. miesto – Tadeáš Havír, 8.A
5. miesto – Alica Augustínová, 9.A
12. miesto – Jakub Blaškovan, 9.C

Mgr. T. Gondová

Marec – mesiac knihy bol prvýkrát vyhlásený v roku 1955, ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy. Túto snahu sme mali aj my v našom 9. oddelení v ŠKD, a preto sme sa tento mesiac snažili čo najviac aktivít venovať práve KNIHE. Začali sme hneď po jarných prázdninách tvorivým popoludním, ktorého výsledkom boli vlastnoručne vyrobené titulné strany obľúbených kníh. Vyrobili sme si plagát, ktorý nám počas celého mesiaca pripomína, aké je zábavné a poučné čítanie si kníh. Deti si tiež veľmi užívajú spoločné čítanie detskej knihy v triede.

Celá trieda bola aktivitami nadšená a záujem o knihy stále pretrváva, a preto chcem aj naďalej motivovať deti, aby čo najviac čítali a prehlbovali tak lásku ku knihám.

Vychovávateľka: Bc. Lucia Vardžiková

Vážení rodičia budúcoročných prvákov, tento rok sa pre mimoriadnu situáciu nemôžeme na DOD stretnúť osobne. Do našej školy môžete nazrieť prostredníctvom krátkeho videa. Uvidíte priestory školy a sami sa presvedčíte, že to u nás stále žije.

Prvý marcový týždeň sa v našom oddelení niesol v duchu superhrdinov a ich superschopností. V krátkej online knižke Vám chceme predstaviť tých našich – z 2. oddelenia ŠKD. Nevynikajú len supersilou, či lietaním. Sú to hlavne múdri a šikovní Superhrdinovia s dobrým srdcom.

Mgr. Dorota Ondičová

Dňa 15. februára sme sa spoločne so žiakmi zúčastnili veľmi inšpiratívnej a nápaditej „online videohodiny“. Pani Mgr. Gabriela Turisová (Ruské centrum PU v Prešove) si pre žiakov siedmeho ročníka pripravila interaktívnu prednášku pod názvom „Tradičná ruská kuchyňa“. A ako sa takéto vyučovanie páčilo našim žiakom?

Mgr. Miroslava Chovancová

V mesiaci február navštívili naši štvrtáci prvákov a čítali im príbehy v projekte Starší čítajú mladším na tému Z rozprávky do rozprávky. V spolupráci so školským knihovníkom boli vybrané a spracované veselé príhody písané pre deti a krátky životopis autorky N. Tanskej. Mladší žiaci mali možnosť vypočuť si príbehy, ktoré im čítali starší spolužiaci, obdivovať ich čitateľské zručnosti, plynulé čítanie a prácu s textom. Starším žiakom sa páčilo, ako boli mladší žiaci tichúčko a aj to, akí sú bystrí, lebo vedeli odpovedať na všetky otázky z príbehov. Dúfajme, že aj takým spôsobom sú naši starší i mladší žiaci motivovaní k čítaniu  a postupne si budú vytvárať bližší a bližší vzťah ku knihám...

Školský knihovník

Aj v tejto neľahkej dobe sa snažíme deťom spríjemniť chvíle v školskom klube detí. Spoločne s pani učiteľkou T.Žigovou sme pripravili pre deti 8.oddelenia zábavné popoludnie s maskami a hrami. Všetci sa dobre zabavili a už teraz tešíme na karneval o rok.

Ďakujeme všetkým rodičom za krásne masky.

Mgr. Eva Labudová

Deti z ŠKD ZŠ Kúpeľná, dňa 17.02.2021 po dlhom čase „odluky“ sa rozhodli, že si zasúťažia. Súťaž prebehla  spôsobom kvízu a maľovania  na tému – „Ako poznám svoje mesto Prešov“ .  Deti od prvého až po jedenáste oddelenie aj za pomoci  p. vychovávateliek hravo zvládli súťažne otázky. Súťažným kvízom potvrdili,  že znalosti  o meste, v ktorom  vyrastajú sú na veľmi dobrej úrovni .

Mgr. Ľudmila Garberová