:: Školský rok 2020/2021

Počas dištančného vzdelávania si deti upevňovali svoje čitateľské zručnosti   čítaním rozprávok  podľa vlastného výberu. Svoje najkrajšie okamihy, zážitky z čítania vyjadrili vlastnými ilustračnými kresbami.

vychovávateľka  PhDr. Tatiana Mušková

Tento obľúbený sviatok sa v školskom klube  niesol  v duchu priateľstva a radosti. Deti pripravili pre svojich blízkych krásne Valentínky a oddelenie si vyzdobili peknými kresbami.

Mgr. Tatiana Goliašová

Svoju radosť z pohybu vonku a snehovej nádielky, deti pretavili do stavby snehuliakov... aj guľovačky. Deťom sa šantenie na snehu veľmi páčilo, dúfame, že nám biela nádielka vydrží čo najdlhšie.

vychovávateľky: Mušková , Kručayová

Aj keď sme sa počas tejto situácie nemohli stretávať v škole, deti zo 4. oddelenia usilovne pracovali aj z domu. Síce ŠKD neprebiehalo tradičnou formou, no prostredníctvom internetu sme sa mohli spojiť a odovzdať si svoje zážitky. Keďže nás zima prekvapila svojou snehovou nádielkou, deti využili tento čas a stavali snehuliakov, vytvárali anjelov a naučili sa lyžovať či korčuľovať. Z detí sa na chvíľu stali malí pozorovatelia, skúmali ako sa mení voda na ľad a robili pokus so soľou a vodou, ale takisto si vytvárali aj zaujímavé veci z plastelíny a papiera. Dúfam, že sa  čoskoro uvidíme v našej škole a budeme si môcť vyrozprávať všetky zážitky!

Bc. Katarína Falatová

Ani sme sa nenazdali a ubehol polrok v našom 3. oddelení ŠKD. No stihli sme toho naozaj veľa. Počas teplých dní sme nesedávali dnu, ale utekali hrať sa na školský dvor, kde sme vymýšľali rôzne aktivity. Naopak v sychravých a upršaných dňoch, sme využili čas a hrali sa na malých vedcov pri rôznych pokusoch, hrali rôzne hry, tvorili  a nezaháľali ani v písaní domácich úloh. Verím, že čoskoro v druhom polroku sa všetci uvidíme v škole zdraví, a budeme spolu vymýšľať mnoho ďalších aktivít.

Bc. Ivana Zimovčáková

Celé ŠKD sa ponorilo do predvianočnej atmosféry. Nebolo tomu inak ani v 5.oddelení. Toto obdobie sme si spríjemnili mikulášskym posedením, vyrábaním vianočných dekorácií, dokonca sme si uplietli vianočné čiapočky. Samozrejme nechýbali vianočne pesničky a koledy, a takisto sme príjemne strávili čas pri čítaní vianočných príbehov.

Každé usilovné dieťa školského klubu pridalo ruku k dielu a vzniklo z toho veľké množstvo pekných vecí. S veľkou radosťou  sa pustili do výroby vianočných ozdôb, darčekov a vianočných pozdravov.  Deti strávili príjemné popoludnia, nesmierne sa tešili a mali krásny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa naše žiačky zúčastnili školského kola olympiády vo francúzskom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 11. decembra 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a písomný prejav.

Mgr. Beáta Papugová

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí pečenie medovníkov. História medového cesta siaha až do starého Ríma. Podľa historických prameňov má medovnikárstvo ako remeslo korene v Nemecku. Na Slovensku začali vznikať cechy medovnikárov v 14. storočí. Vznikali najmä v mestách s výsadami – Bratislava, Bardejov, Prešov, Trnava. V čase vzniku medovnikárstva si sladkosti mohli dovoliť len bohatší. Chudobnejší sa zvykli perníkom obdarovať len na Vianoce. Po čase sa medovníky rozšírili aj na vidiek, predovšetkým prostredníctvom pútí a jarmokov.

Prajeme Vám sladké, pokojné a láskyplné vianočné sviatky.

Mgr. Iveta Rennerová

Od začiatku decembra sa 8.oddelenie premenilo na vianočnú dielňu. Deti pod vedením p. vychovávateľky Labudovej vyrábali darčeky, ozdoby, pohľadnice a menovky, aby potešili svojich najbližších. Dielo sa podarilo a posledné dni pred prázdninami už mohli deti oddychovať s pocitom dobre vykonanej práce.

Prajeme všetkým pokojné Vianoce a veľa zdravia v roku 2021.

Mgr. Eva Labudová