:: Školský rok 2019/2020

Dňa 18.2.2020 sa deti z ŠKD aktívne zapojili do zábavno-súťažného popoludnia „Vesmír očami detí“. Deti, si vyskúšali prekážkový beh s raketou, hod meteoritom, skladanie súhvezdia, ale taktiež si mohli pozrieť výstavu o planétach vo vesmíre.

Za svoju aktívnu účasť si každé dieťa odnieslo nielen zážitky, ale aj malú odmenu.

Mgr.Falatová Katarína

Začiatok kalendárneho roka 2020 bol pre všetkých pedagogických zamestnancov školy bohatý nielen v oblasti novoročných predsavzatí ale i ďalšieho vzdelávania, ktoré je nevyhnutnou súčasťou našich profesií.

Mgr. Alexandra Mihoková

školský špeciálny pedagóg

Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu v krásnom prostredí Ski Telgárt pod Kráľovou Hoľou.Zúčastnilo sa ho 59 žiakov 7.ročníka pod vedením Mgr.Milej,Mgr.Feríka,Bc.Vardžíkovej,Mgr.Purdeša.LVK prebiehal za výborných snehových a poveternostných podmienok.Žiaci boli rozdelení do 4 družstiev podľa výkonnosti.Počas výcviku žiaci pracovali podľa plánu dňa,pokynov inštruktora,plánu tématického celku lyžovanie.

Mgr.Zuzana Milá

Žiaci 6. a 7. ročníkov  dňa 7. februára 2020 mali nezvyčajné vyučovacie hodiny anglického jazyka.

V kine Scala si šiestaci mohli pozrieť javiskovú adaptáciu  bulharskej rozprávky o lenivom medveďovi, šikovnom sedliakovi a prefíkanej líške  -  SILLY BEAR.

Mgr. Eva Magdziaková

V tomto školskom roku sa naši štvrtáci prvýkrát zapojili do súťaže Ypsilon – Slovina je hra, v ktorej preukázali svoje vedomosti.

Mgr. G. Matisová

Deň otvorených dverí 2020

Dňa 28.1.2020  sa deti z ŠKD zúčastnili akcie „Superhlas 2020". Zasúťažili si v dvoch kategóriách, a to v speve ľudových a moderných piesní. Deti sa snažili ukázať svoj spevácky talent, dodržiavali pravidlá speváckej súťaže a podporovali potleskom svojich „súperov ".

Dňa   29.01.2020  sme sa zobudili  do sviežeho  a krásne  zasneženého  rána.  Zima nám ukázala svoje čaro v podobe  bielej  "periny".  Deti  z ŠKD,  Kúpeľná  2  s veľkou radosťou  tú  perinu využili vo svoj prospech.  Všetci  sa  zapojili  do akcie   a začali   súťažiť v stavaní  najkrajšieho snehuliaka, bunkru, anjela  a iných  objektov. Nie  menej  zaujímavé bolo aj maľovanie do snehu  - prešovských stavieb.

Mgr. Ľudmila Garberová

Výsledky testovania KOMPARO 2019

Dňa 13. januára 2020 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, prehadzovaná loptičiek, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky. Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať.

Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú  pre nás pripravili naše  pani  kuchárky.

Mgr. Jana Augustínová