:: Školský rok 2019/2020

Dátum 6.12. je iste veľmi očakávaným a radostným dátumom pre všetky deti, ktoré túžobne očakávajú čo im Mikuláš nadelí do ich vyčistených čižmičiek. Mikuláš si tento rok spravil zastávku aj u nás v škole, aby potešil najmä našich najmenších - prvákov, ale i všetky deti v škole. Ešte pred jeho príchodom však deti privítali pani riaditeľku , PaedDr. Evu Bilišňanskú, ktorá rozsvietila vianočný stromček a výzdobu. Žiaci následne hlasným volaním privolali  Mikuláša, ktorý si pre ne so svojimi anjelskými asistentkami prichystal vecné i sladké odmeny. Prváci zasa na oplátku Mikulášovi zarecitovali, zaspievali a nakoniec sa s ním aj odfotili.

Tr. uč. 1.ročníka

Dňa 16.12.2019 deti školského klubu spolu s pani vychovávateľkami prichystali Vianočnú akadémiu.  Kúzelná atmosféra školského programu nás už tradične obklopuje rok, čo rok. Aj v tento večer sme sa naladili sviatočne prostredníctvom kolied, básni, vinšovačiek, piesni a tanca. Na záver sa rozlúčili piesňou Tichá noc a všetci sme si odniesli domov krásny kultúrny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

Ruské centrum navštívili aj naši najmladší žiaci druhého stupňa, ktorí sa v tomto školskom roku začali učiť druhý cudzí jazyk. Piataci v tomto predvianočnom čase absolvovali prezentáciu a tvorivé dielne pod názvom Vianoce.

Mgr. Martina Mikitová

V mesiacoch november a december pokračujeme v našich návštevách Ruského centra PU v Prešove. V predchádzajúcich dňoch sme spestrili touto vychádzkou vyučovanie žiakom 9. ročníka. Spoločne so svojimi vyučujúcimi absolvovali prednášku pod názvom «Санкт-Петербург в загадках». Žiaci mali možnosť hravou formou uplatniť a preveriť svoje vedomosti, ktoré získali na hodinách ruského jazyka o jednom z najkrajších miest v Rusku o Petrohrade. Prednášajúca si pre nich pripravila zaujímavú prezentáciu, pri ktorej museli hádať názvy pamiatok, ktoré boli ukryté v hádankách. V závere prezentácie si spoločne zaspievali pieseň a žiaci opúšťali tieto priestory s úsmevom na perách.

Mgr. Martina Mikitová

Dňa 12.12.2019 sa naši štvrtáci prvýkrát zapojili do súťaže v slovenskom jazyku. Získané vedomosti museli aplikovať v rôznych zaujímavých úlohách. Test bol zameraný na čítanie s porozumením a písanie, kde si žiaci overili svoju originalitu a flexibilitu. Žiačky 4.A triedy Zuzana BačováVanesa Geletičová dosiahli 100% úspešnosť.

Mgr. Jana Vachmanská

Plávanie patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné aktivity a najpopulárnejšie olympijské športy. Ide o ideálnu aktivitu, ktorou udržujeme telo fit po celý život. Zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela - zlepšuje držanie tela, znižuje škodlivé účinky stresu a pozitívne ovplyvňuje kvalitu života. A teraz to vedia aj naši tretiaci. Druhý decembrový týždeň absolvovali  dlho očakávaný plavecký výcvik na ZŠ Mirka Nešpora.

Mgr. Iveta Rennerová

Dňa 5.12. 2019 sme sa my, žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Steel Parku v Košiciach. Prednáška bola venovaná optike a tieňom . Hravou formou sme sa dozvedeli, kedy, kde a ako sa tiene zobrazujú a vytvárajú. Taktiež sme si mohli vyskúšať tieň aj vytvoriť. V druhej časti exkurzie sme sa pokúšali ovládať rôzne elektronické vynálezy a riešiť hlavolamy. Exkurzia bola veľmi zaujímavá a určite by sme technický park radi prišli navštíviť aj nabudúce.

Aneta Miženková 8.A

Vanesa Kovalčíková 8.A

6. decembra žiaci III. B triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. Ivetou Rennerovou navštívili Ruské centrum Prešovskej univerzity v Prešove.

Mgr. Iveta Rennerová

V priebehu uplynulého mesiaca sa všetci pedagogickí zamestnanci našej školy zúčastnili workshopu na tému „Inklúzia nie je ilúzia“. Cieľom stretnutí bolo rozšíriť si pedagogické kompetencie v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Vďaka našej konzultantke z projektu Škola inkluzionistov PeadDr. Zuzane Reveszovej sme strávili popoludnia plné interaktívnych aktivít využiteľných pre ďalšiu pedagogickú prax.

Už dnes sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré v rámci projektu v Novom kalendárnom    roku absolvujeme.

Mgr. Alexandra Mihoková

školský špeciálny pedagóg

Športová akadémia Mateja Tótha – ponuka  pre záujemcov (žiakov ,rodičov) o účasť v celoslovenskom  projekte, ktorý je zameraný na  všeobecnú športovú prípravu pre deti mladšieho školského veku.