:: Školský rok 2017/2018

Dňa 22.2.2018 sa v ŠKD uskutočnil zábavno – súťažný deň s názvom „Vesmír okolo nás“. V rámci tohto popoludnia mali deti možnosť vyskúšať si vesmírnu raketu, vžiť sa do role mimozemšťana, vyrobiť si mini raketu a zasúťažiť si v prekážkovom behu. Každé oddelenie sa zapojilo aj do súťaže, pri ktorej malo za úlohu vytvoriť plagát o vesmíre. Deti boli veľmi šikovné, kreatívne a svoju fantáziu využili naplno. Za odmenu získali pekné ceny.

Bc. Lucia Vardžiková

Dňa 9. marca 2018 sa uskutočnilo na hodine Občianskej náuky v 9. C stretnutie  s podnikateľom  Ing. Ľubomírom Červeňákom  na tému – Podnikanie v trhovom hospodárstve.

Mgr. Slávka Krajňáková

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným vyhlasuje prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 6. -9. ročníka základných škôl a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.

Srdečne blahoželáme !

Mgr.Anna Hantáková

Tento školský rok nám pribudol nový predmet Geografia. Počas vyučovacích hodín sme sa plavili po moriach a oceánoch s Fernaom Magalhaesom, putovali po súši s Marcom Polom alebo kráčali po Mesiaci s Neilom Armstrongom. No iná zábava nastala, keď sme mali pripraviť projekty. Najprv to bol netradičný zmenšený model slnečnej sústavy z rôznych druhov materiálu ( polystyrén, modelovacia hmota ale aj papier). Planéty boli pestrofarebné a zdobili priestory našej triedy. Spokojnosť a šikovnosť so žiakmi priviedol p. učiteľku geografie k myšlienke vytvoriť aj model sopky. Pomocou červeného potravinárskeho farbiva, octu a sódy bikarbóny boli sopky aktívne. Svojou originalitou pripomínali skutočné sopky. Veď pozrite sa všetci.

B. Zápotoková, S. Popovcová,

J. Šlosár, J. Lazorčák, 5.C

Zaujímavým novým  predmetom pre žiakov 3.C triedy, je vlastiveda.

Dozvedia  sa mnoho zaujímavosti, ktoré hneď aj využívajú. Veľkým prínosom bola pre nich hodina, na ktorej  mali za úlohu chronologický zoradiť svoje najkrajšie zážitky  života. Rozprávali príbehy podľa časovej priamky od narodenia po súčasnosť. Bolo to vtipné, zaujímavé, ale aj napínavé. Dokonca sme si urobili aj výstavku historických predmetov, ktoré používali naši starí a prastarí rodičia. Bolo to zvláštne aj tým, že žiaci dokázali spojiť históriu so súčasnosťou.

Mgr. Terézia Žigová

Odborná pedagogická literatúra uvádza, že zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie ako ťažko nadrilované vedomosti.

Mgr. Mária Popjaková

Dňa 1.2.2018 sa v telocvični našej základnej školy uskutočnil KARNEVAL pre žiakov 1. stupňa ZŠ. Žiaci predviedli svoje masky, ktoré zaujali  svojou originalitou a farebnosťou. Pani učiteľky sa predviedli tento školský rok ako kuchárky. Odmenou pre všetkých bola výborná zábava a krásne strávené dopoludnie.

Pripravila: Mgr. A. Hyrjová

Dňa 6.2.2018 žiaci štvrtých  ročníkov  navštívili Krajské múzeum v Prešove. Žiaci si pozreli výstavu „ Koňare“ s podtitulom Tradícia chovu koní v Prešove a okolí. Obdivovali aj expozície požiarnej techniky v minulosti, mincí, hrnčiarskeho umenia, archeologických nálezov  z okolia Prešova.

Mgr. Zuzana Stašová

Dňa 31. 1. 2018 žiaci IV. A, IV. B a IV. D triedy navštívili Šarišskú galériu v Prešove, ktorá patrí k najstarším regionálnym galériám na Slovensku. Prezreli si výstavu s odborným výkladom pod názvom „ Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexie v súčasnom umení. Vystavené diela vyobrazovali rozprávkové námety vytvorené súčasnými technikami v konfrontácií s realitou dneška. Cieľom výstavy bola aj popularizácia ľudového umenia, ale aj posolstvo hľadanie hodnôt ako je pravda, láska a dobro.

Mgr. Ivana Hermanovská

Dňa 26.01.2018 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD prezentovali svojimi vedomosťami o Prešove vo vedomostnom kvíze „Moje rodné mesto Prešov“. Deti zvládli kvíz ľavou zadnou a tí najúspešnejší sa tešili z pekných cien.

vychovávateľka V. Brendzová