:: Školský rok 2017/2018

Dňa 24. januára 2018 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, prehadzovaná loptičiek, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky.

Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať. Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú pre nás pripravili naše  pani kuchárky.

Mgr. Jana Augustínová

Dňa 24. 1. 2018 nás v rámci projektu „ Starší mladým a naopak “ navštívili seniori z DS Sabinovská. Deti si pre seniorov pripravili veselé popoludnie plné spoločenských hier. Zahrali si spoločenské hry, ako sú napr. Aktivity, Scrabble, Legendárium, Človeče nehnevaj sa a podobne. Čas strávený so seniormi bol plný smiechu, dobrej nálady a hier. Touto cestou vyjadrujeme vďaku seniorom za vyčarenie úsmevu na tvári.

Bc. Lucia Vardžiková

Dňa 19.01.2018 sa na ZŠ Sibírska v Prešove konali atletické preteky „Bavme deti športom“ pod záštitou Slovenského atletického zväzu v spolupráci s atletickým klubom Šport  Hrou.  Preteky prebiehali na šiestich stanovištiach. Spomedzi zúčastnených v kategórii základných škôl sa naše 8-členné družstvo umiestnilo na krásnom 3. mieste.

vych. Z. Merkovská, L. Vardžiková

Lyžovanie patrí k obľúbeným zimným športom. Aj v tomto školskom roku netrpezlivo žiaci siedmych ročníkov čakali na lyžiarsky kurz, aby sa naučili lyžovať alebo zdokonalili v lyžovaní.

V januári sme sa vybrali na lyžiarsky kurz pod vedením pani zástupkyne Mgr. J. Zánovej, pani učiteľky Ing.Anny Hantákovej, pani učiteľky telesnej výchovy Mgr. Z. Milej, pána učiteľa telesnej výchovy Mgr. M. Ferika a ako dozor pani vychovávateľky Bc. L. Vardžíkovej.

Nevena Kraviarová,7.B

16. novembra 2017 písalo 17 043 žiakov 9. ročníka ZŠ a kvarty OG zo 668 škôl testy KOMPARO z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

Výsledkami  našich žiakov v matematike a v slovenskom jazyku a literatúre sa ZŠ Kúpeľná zaradila medzi 25 % najúspešnejších škôl.

Koordinátor KOMPARO: RNDr. Jana Toderišková

Dňa 19.1.2018 nám pani zima  dopriala novú  snehovú nádielku a my  sme neváhali a pre deti z ŠKD sme pripravili zábavné zimné hry na snehu. Deti sa vyšantili v rôznych športových disciplínach -hľadanie vrchnákov v snehu, vzájomné ťahanie sa na boboch, stavanie snehuliakov, hod snehovou guľou.

Na záver si deti zasúťažili v ťahaní svojich pani vychovávateliek.

vych. Kručayová Adela

Vážení rodičia!

Srdečne Vás pozývame na „Novoročný športový turnaj – Škola a rodina“ , ktorý sa uskutoční dňa 24.1.2018 o 17.00 hod. v priestoroch veľkej a malej telocvične. Svoje pohybové zručnosti  si budete môcť posilniť v rôznych športových disciplínach (futbal, vybíjaná) a pohybových súťažiach spolu so svojimi deťmi.

Za dobrý športový výkon a dobrú náladu Vás odmeníme kapustnicou.

Tešíme sa na Vás.

PaedDr. Eva Bilišňanská

raditeľka školy

Zastaviť sa na chvíľu, pookriať v tichu na duši, očakávať radostnú zvesť Vianoc, spájať ľudí dobrej vôle, to  je posolstvo adventu.

PaedDr. M. Beňková; Mgr. M. Popjaková

Dňa 20. 12. 2017 žiaci 4. ročníkov navštívili Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Prostredníctvom umelej hviezdnej oblohy a videoprojekcie o slnečnej sústave si žiaci mali možnosť doplniť získané vedomosti z predmetu prírodoveda o nové vedecké poznatky z astronómie a kozmonautiky.

Pripravila:  Mgr. Ivana Hermanovská

Dňa 18. 12. sa konala v kine Scala  Vianočná akadémia pod názvom ,, Čarovné Vianoce“, aj s prekvapením v spolupráci s Orange Slovensko a produkčnou agentúrou Leopard a.s. Bratislava. Čarovná atmosféra vianočného programu nás už tradične obklopuje rok, čo rok.  Deti školského klubu spolu  pani vychovávateľkami pripravili krásny program. Naladili sme sa sviatočne – prostredníctvom kolied, básni, vinšov, piesni a tanca.

Mgr.  Tatiana Goliašová