:: Školský rok 2016/2017

Dňa 21.04.2017  pri príležitosti  Dňa Zeme, ktorý je 22.04. 2017 sa na našej škole realizovali rôzne aktivity pre žiakov 1. až 4. ročníka. Na hodinách výtvarnej výchovy sme pomocou rôznych výtvarných techník zhotovovali plagáty a výrobky z odpadového materiálu.

Mgr. A. Hyrjová

V dňoch 5.4. a 10.4.2017 sa žiaci 4.ročníka učili o prírode v prírode. Pod odborným vedením dvoch lesných pedagógov Ing. Repku a Ing. Demčáka si zopakovali prírodovedu a vlastivedu.

Aj v tomto roku sa žiaci 7.ročníkov zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Ždiari v Belianskych Tatrách. Možnosť zalyžovať si využilo  68 žiakov v dvoch marcových termínoch. Každý deň poctivo lyžovali nielen dopoludnia, ale aj popoludní. Svoje  lyžiarske  umenie  si mali možnosť porovnať v slalome. Večer patril spoločnej  zábave a tancu.
Svojou správou z tohto podujatia prispela aj žiačka 7.B Sofia Popjaková.

Mgr.Jana Zánová

Cineama je celoslovenská postupová súťaž amatérskej filmovej tvorby. Poskytuje možnosť konfrontácie a oboznámenia sa s tvorbou autorov rôzneho tematického, žánrového zamerania a technického spracovania. Práce hodnotí odborná porota, ktorá je zložená z režisérov, dramaturgov, scenáristov a filmárov.

Naša školská televízia K2 sa tohto roku do súťaže zapojila po prvý raz. Uspeli sme na okresnom a krajskom kole.  Do celoslovenského finále postupujú dve naše reportáže (Na minútku pri prvákoch a Quo Vadis, Solivar).

Sme radi, že nás sledujete a veríme, že nám svoju priazeň zachováte aj naďalej.

Tím školskej televízie K2

Dňa 30.3.2017 vystúpili žiaci 2.C a 4.C - 7 oddelenie s divadelným predstavením s rozprávkou "O dvanástich mesiačikoch." Žiaci sa zahrali na hrdinov v kalendári a zdramatizovali mesiace, ktorých dej je typický pre kalendár v roku.

PhDr. Tatiana Mušková

Dňa 29.3.2017 našu školu  navštívili seniori v rámci projektu Starší mladým a naopak. Deti z ŠKD ich privítali v školskej knižnici, kde pripravili zábavné popoludnie s knihou. Stretnutie začali kolom otázok, ktoré si deti pripravili.

Mgr.Eva Labudová

Nakoľko v dnešnej dobe deti príliš neholdujú čítaniu kníh v našej triede 2 .C sme vyhlásili súťaž vybrať si vlastnú knihu z domácej knižnice, ktorú budú prezentovať svojim spolužiakom.

Mgr. T. Žigová

Marec, mesiac knihy, ako aj rok čitateľskej gramotnosti si žiaci piateho ročníka spestrili ďalším zaujímavým podujatím – besedou s pani spisovateľkou Gabrielou Futovou. Beseda sa uskutočnila 29.3.2017 v priestoroch našej školskej knižnice. Pani spisovateľka žiakom priblížila nielen svoju najnovšiu tvorbu, ale hovorila aj o svojich prvotinách, o svojich školských zážitkoch, o svojich deťoch a zvieratkách. Žiaci pozorne načúvali slovám pani spisovateľky a do besedy sa živo zapájali svojimi otázkami.

Mgr. Mária Popjaková

Dňa 22. 3. pri príležitosti  Mesiaca knihy, deti školského klubu navštívili knižnicu Slniečko. Pani knihovníčka im prečítala z detskej knihy rozprávku Žabiak a cudzinec. Pri čítaní si zároveň prezerali obrázky k príbehu. Táto rozprávka s poučným obsahom bola zaujímavá a  deťom sa veľmi páčila. Nakoniec sa deti pani knihovníčke poďakovali a z tohto príjemného popoludnia si odniesli krásny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

Dňa 22.03.2017 sme si na našej škole pripomenuli Deň vody rôznymi spôsobmi, kde žiaci a aj vyučujúci boli v modrom oblečení. Od prvých až po štvrté ročníky sme na hodinách realizovali aktivity, ktoré si pripravili triedne učiteľky pre svojich žiakov.

Mgr. Anna Hyrjová