:: Školský rok 2016/2017

Dňa 15.3.2017 sa žiaci 3. ročníkov zúčastnili akcie zážitkový kurz prvej pomoci so spoločnosťou Falck. Záchranári žiakov oboznámili so základnými informáciami ako postupovať pri poskytnutí prvej pomoci a záchrane ľudského života.

Kolektív učiteliek 3. ročníka

Dňa 20.3.2017 sa žiaci jednotlivých tried tretieho a štvrtého ročníka stretli na dopravnom kvíze. Žiaci mali možnosť overiť si a precvičiť doterajšie vedomosti z dopravnej výchovy.

Mgr. J. Kráľová

V roku 2016 sa naši žiaci zúčastnili celosvetovej súťaže Student Automotive Design Challenge (SADC), v ktorej súťažili s vlastnoručne vyrobeným robotom. Hlasovanie o najlepšom tíme prebiehalo do 25. januára 2017.

Dňa 3.3.2017 sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili besedy s Mgr. Adrianou Haľkovou, ktorá v súčasnosti pôsobí ako pracovníčka základnej poradne na regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove.

Aj v tomto roku sa deti z nášho ŠKD zapojili do tradičných osláv Fašiangov a svojimi maskami spestrili karnevalový sprievod centrom mesta. Pani primátorke deti zaspievali a zavinšovali, za čo boli odmenené koláčikom.

Mgr. Eva Labudová

Dňa 17.2.2017 (vo štvrtok) sa žiaci ZŠ Kúpeľná zúčastnili hudobno  - pohybovej súťaže "Superstar", ktorá prebiehala v priestoroch ŠKD. Súťaže sa zúčastnili žiaci 1.- 4. ročníka. Žiaci predvádzali svoj hudobný a pohybový talent. Každý súťažiaci odspieval svoje vystúpenie ako najlepšie vedel. Dievčatá prekvapili aj krásnou choreografiou a určite im nechýbalo zdravé sebavedomie. Súťaž sa niesla v príjemnej a veselej atmosfére. Dievčatá a jeden chlapec sa navzájom povzbudzovali. Spolu sa súťaže zúčastnilo 18 hudobných talentov. Súťažiaci boli za svoje vystúpenie ohodnotení diplomom, sladkou odmenou a darčekom.   Žiaci svoje účinkovanie v súťaži "Superstar" hodnotili ako pozitívnu skúsenosť. Do budúcna by sa do súťaže určite znova zapojili.

Žiaci ZŠ Kúpeľná ŠKD.

Zodp. vych.: Mgr. M. Smažilová

Dňa 24.2.2017 sa žiaci IV.D zúčastnili besedy so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou. Pochádza z Prešova a v súčasnosti pracuje ako šéfdramaturgička relácie REFLEX v TV Markíza. V súvislosti s touto prácou vydala aj knihu Skutočné príbehy – Reflex. Okrem toho je aj začínajúcou autorkou detskej literatúry. Napísala tri knihy: Mami, kúp mi psa!, Filipko a Zornička. Ide o knihy, kde hlavnými postavami sú deti a ich zvierací kamaráti. Beseda sa niesla v pokojnej a príjemnej atmosfére knižnice Slniečko. Žiaci pozorne počúvali rozprávanie pani spisovateľky o tom, ako začala písať a prečo sa rozhodla písať knihy pre deti. Pani spisovateľke položili zaujímavé otázky a v závere si každý žiak odniesol so sebou darček, záložku s venovaním a podpisom autorky.

Mgr.Beáta Karašová

Dňa 23.2.2017 sa v ŠKD uskutočnil zábavno – súťažný deň s názvom „ Vesmírny deň v ŠKD “ v rámci tohto popoludnia mali deti možnosť si vyskúšať vesmírnu raketu, vžiť sa do role astronauta a zasúťažiť si v prekážkovom behu.  Každé oddelenie sa zapojilo aj do súťaže, pri ktorej za úlohu mali vytvoriť plagát o vesmíre. Deti boli veľmi šikovné, kreatívne a svoju fantáziu využili naplno. Za odmenu získali sladké prekvapenie a diplom za účasť.

Vychovávateľka Bc. Lucia Vardžiková

Dňa 15.2.2017 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie seniorov a našich žiakov tentoraz v znamení Valentína. Deti sa na stretnutie v rámci projektu Starší mladým a naopak tešili a pripravili malé darčeky - symbolické srdiečka.

Mgr. Eva Labudová

Tentokrát sme v rámci projektu mali predstaviť svoju krajinu (zaujímavé miesta a významné osobnosti) za pomoci interaktívneho plagátu Glogster. Obsahová stránka plagátu bola v kompetencii žiačok. Rozhodli sa prezentovať tie miesta a osobnosti Slovenska, ktoré sú pre našu krajinu významné z rôznych sfér – história, kultúra, jazyk, príroda, šport, technika.

Mgr. Juliána Vozárová