:: Školský rok 2014/2015

V  dňoch 4. a 5.6.2015 sa žiaci prvých ročníkoch zúčastnili školského výletu v ZOO Košice. Obdivovali krásu a rozmanitosť živočíšnej ríše. Oboznámili sa s miestom výskytu, so  spôsobom života a potravou, ktorou sa zvieratká živia. Mali možnosť vidieť kŕmenie tučniakov. Zo slnečného  výletu si priniesli množstvo zážitkov.

Pripravili:   Mgr. Z. Stašová,  Mgr. J. Augustínová,

Mgr. A. Hyrjová, Mgr. I. Hermanovská

Pri príležitosti MDD vychovávateľky ŠKD pripravili  športovo-zábavné popoludnie . Deti súťažili v rôznych disciplínach, za ktoré boli odmenené sladkou odmenou.  Na záver to vyvrcholilo detskou diskotékou.

V stredu 3. júna 2015 sa triedy III.D a IV.B zúčastnili školského výletu do jaskyne Domica a do kaštieľa a parku , ktorý je klenotom rodiny  Andrássyovcov v Betliari.

Navštívili sme oblasť Gemera, ktorá poskytuje veľa prírodných krás, ale aj historické pamiatky akými je hrad Krásna Hôrka a kaštieľ Betliar. Žiaci mali možnosť pozorovať krásne výtvory prírody v jaskyni Domica , ktorá má aj archeologický význam, pretože sa v nej našli pozostatky zo života ľudí v období neolitu.

Pripravila : Paed Dr. Eva Bucková

Vážení rodičia!

Základná škola, Kúpeľná 2, Prešov v spolupráci s Rodičovskou radou, KR Policajného zboru a Slovenským Červeným krížom v Prešove pri príležitosti Dňa otcov organizuje dňa 12. júna 2015 športové dopoludnie.

Srdečne pozývame otcov, starých otcov,  aby prišli podporiť športové výkony svojich detí.

Žiaci siedmeho ročníka sa zúčastnili literárnej exkurzie do Liptovského Mikuláša. Prečítajte si ich vyjadrenia k takejto forme vyučovania slovenského jazyka a,samozrejme, zážitky, ktoré si odniesli.

/Katarína Pappová/

Dňa 20.mája 2015 v krásne slnečné popoludnie rozhodli sa deti ŠK zasúťažiť si a pohybom prispieť k zdravému vývoju svojho organizmu.  Konalo sa školské kolo športovej súťaže v preskoku cez švihadlo pod názvom „Kráľovná švihadla“.  Tejto súťaže predchádzali triedne kolá v oddeleniach ŠKD a víťazi postúpili do šk. kola.

Zuzana Merkovská  - vychovávateľka 6.odd.ŠKD

Milí rodičia!

Riaditeľsvo školy, v mene žiakov a pedagogických zamestnancov, srdečne Vás pozýva na Školskú májovú akadémiu, ktorá sa uskutoční  29. mája  2015  o 17, 00 hod. v sále PKO v Prešove.

Tešíme sa na Vás!                                    PaedDr. Eva Bilišňanská

riaditeľka školy

Cyklisti z Prešova a Martina pripravili  debatu pre deti zo ZŠ Kúpeľná o tom čo má vedieť malý cyklista. O bicykli, o dopravnej premávke alebo  aj o tom, čo si so sebou zobrať na bicyklový výlet. Deti dostali pracovné zošity mladého cyklistu, v ktorom sú vysvetlené všetky dôležité pojmy ako aj základné pravidlá bezpečného pohybovania sa na ceste.

Dňa 13.5.2015 sa deti z  10. oddelenia ŠKD a mažoretky, ktoré pôsobia na našej škole zúčastnili vystúpenia pre DC Sabinovská v Prešove.  S kultúrnym programom, ktorý  pripravili pod vedením svojich vychovávateliek, vystúpili pri príležitosti  Dňa matiek .  Naše snaženie bolo odmenené veľkým potleskom a deti dostali za svoju snahu aj sladkú odmenu.

Dňa 7.5.2015 sa v ŠKD v  rámci projektu  „ Starší mladým a naopak“ uskutočnila akcia   „  Štrikujeme so starou mamou „.  Privítali sme členky z DC  Sabinovská. Tie nám ochotne ukázali svoje ručné práce a samozrejme vysvetlili ako postupovať pri začiatkoch či už štrikovania, háčkovania alebo vyšívania. Hlavne vyšívanie sa deťom veľmi zapáčilo. Na veľké prekvapenie sa pripojili aj chlapci a išlo im to výborne. Dohodli sme sa, že sa takto budeme stretávať aspoň dva krát mesačne, aby sme sa ešte viac zdokonalili a deti sa mohli pochváliť čo už doma zvládli