:: Školský rok 2014/2015

Jazykovo – plavecký kurz sa konal v dňoch 20.-24.4.2015 v hoteli Sorea  v Staroľubovnianskych kúpeľoch. Zúčastnilo sa na ňom 46 žiakov 6.ročníka, vyučujúce anglického jazyka Mgr. Miroslava Chovancová a Mgr. Eva Magdziaková, vyučujúci telesnej výchovy Mgr. Marián Ferík a  Mgr. Zuzana Milá a  zdravotníčka Mgr. Jana Lazoríková.

Vypracovala: Mgr.Eva Magdziaková , vedúca Jazykovo –plaveckého kurzu 2015

Dňa 7.5.2015 sa pri príležitosti sv. Floriána uskutočnila prezentácia Prešovského hasičského zboru na pešej zóne. Podujatie pripravili Krajské riaditeľstvo spolu s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove v spolupráci s Okresným výborom Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Prešove a Mestským úradom pri príležitosti sviatku sv. Floriána – patróna hasičov.

Mgr. Labudová Eva, Mgr. Koláriková Viktória, Mgr. Goliašová Tatiana, Mgr. Garberová Ľudmila

Dňa 11. mája 2015 pripravili žiaci II.D pre svoje mamky besiedku ku Dňu Matiek. Prezentovali sa spevom, prednesom poézie, prózy, ľudovými tancami, hrou na gitare, dramatizáciou v slovenskom aj v anglickom jazyku. Privítali medzi sebou aj vzácneho hosťa, pani riaditeľku PaedDr. Evu Bilišňanskú. Spolu s mamkami prežili príjemné popoludnie.

Triedna učiteľka Mgr. Beáta Karašová

Dňa 30.4.2015 sme sa my, žiaci 8. ročníka, zúčastnili literárno-dejepisnej exkurzie v Jasenovej, Dolnom Kubíne a na Oravskom Podzámku . V Jasenovej sme navštívili rodný dom Martina Kukučína. V ňom sme sa dozvedeli, ako Martin Kukučín vyrastal a aký bol jeho osobný a literárny život. Po prehliadke jeho domu sme sa vybrali na Historický cintorín do Dolného Kubína, kde je pochovaný okrem Hviezdoslava aj Janko Matúška a iné osobnosti Oravy.

Dňa 6. mája 2015 sa triedy IV.A a IV.D zúčastnili exkurzie v Pavlovciach. Akciu viedol jeden z lesníkov štátnych lesov, ktorý nás oboznámil s náučným chodníkom, cez ktorý budeme prechádzať a tabuľami, ktoré nás budú informovať o zaujímavostiach lesa. Hneď po vystúpení z autobusu nás čakala príroda plná prekvapení. Zuniaci potôčik, spev vtákov a vôňa lesa nám dodávala chuť vykročiť doň. Cez vstupnú bránu sme vykročili na náučný chodník Tajch, po ktorom sme sa dostali až ku Škole v prírode „Diely.“ Žiaci si mohli vyskúšať výškomer na stromy a tiež odmerať ich vek. Na vopred pripravenom ohníku sme si sily doplnili opekaním slaninky. Celý deň sa niesol v dobrej nálade nových zaujímavých informácií.

Dňa 28.4.2015 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie do čističky odpadových vôd. Cieľom tejto exkurzie bolo, aby žiaci zistili dôležitosť a nenahraditeľnosť vody pre každodenný život človeka. Úlohou žiakov bolo pozorne počúvať výklad sprievodcu VVS, aby vedeli vysvetliť princíp fungovania čističky odpadových vôd. Súčasťou čističky je aj laboratórium, kde žiaci videli ako sa stanovujú jednotlivé chemické látky v odobratých vzorkách vody.

RNDr. Michaela Semančíková

Apríl 2015 sa v našom ŠKD niesol v znamení bezpečnosti na cestách. Deti si pod vedením svojich pani vychovávateliek zlepšovali vedomosti o správaní sa na ceste, pravidlách cestnej premávky a všetkom, čo s tým súvisí. Vyvrcholením bola súťaž Na kolobežke a bicykli bezpečne, ktorej sa zúčastnili zástupcovia všetkých oddelení.

Aj na našej škole sme si pripomenuli 22. apríla Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovovali výtvarné práce, plagáty, tvorili výrobky z odpadového materiálu. Riešili rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapojili sa do úpravy okolia školy. Tvorili slohové práce, básne a prezentácie o Zemi.

Pripravili: Mgr. Ivana Hermanovská, Mgr. Anna Hyrjová

Oslávne medzinárodný deň aktivitami ochraňujúcimi našu ZEM.

15. apríla 2015 sa  žiaci IV.B a IV.C  zúčastnili veľmi peknej akcie na Sigorde.  Pracovníci štátnych lesov nás pozvali pri príležitosti mesiaca lesov na náučný chodník na Sigorde. Lesní pedagógovia nás privítali v stredu ráno v slnečnom, ale chladnom jarnom lese na náučnom chodníku na Sigorde.