S dievčatami o dievčatách

Dňa 4.11.2014 sme  sa my,  dievčatá  šiestych tried zúčastnili  besedy na tému : Medzi nami dievčatami. Neustále zmeny na našom tele sú prirodzené, hovorí sa, že sa vyvíjame....

Báť či nebáť sa ?

Dňa 4. 11. 2014sme sa my , žiaci 8. A triedy zúčastnili besedy o zdraví a rizikových faktoroch. Prednášku mala pani Mária Čolláková, lektorka programu MP Education. Poučila nás o dôsledkoch nezdravého životného štýlu.

Nové číslo školského časopisu

V sekcii škoský časopis nájdete nové číslo školského časopisu SURFER

Veselé ovocie a zelenina

Ovocie a zelenina v podobe, v akej ich nepoznáme. O jeseni je známe, že je plná farieb, krás a tiež obdobím zberu zeleniny a ovocia.

Návšteva u hasičov

Dňa 21. 10. 2014 deti ŠKD navštívili Hasičský a záchranný zbor v Prešove. Ujovia hasiči  porozprávali, ako nám pomáhajú a chránia. Ukázali nám, čo patrí k ich práci. Aké nástroje a  náradie používajú, ako sa spúšťajú na tyči, akú majú výstroj.  Deti si vyskúšali aj prilby. Stretnutie s nimi bolo pre nich poučné a návšteva u hasičov zanechala u detí veľký dojem.

Vlastivedná exkurzia - Bardejov, Bardejovské Kúpele

Dňa 24. septembra 2014 boli žiaci tretích ročníkov na exkurzii v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch.

Vlastivedná  exkurzia Dukla – Svidník

Žiaci 4. ročníkov sa dňa 8.10. 2014 zúčastnili na vlastivednej exkurzii na Dukle a Svidníku.

Dukliansky priesmyk je známy z obdobia 2. svetovej vojny Karpatsko-duklianskou vojenskou operáciou v roku 1944. Pamätník bitky o Dukliansky priesmyk pri Vyšnom Komárniku a cintorín príslušníkov 1. československého armádneho zboru“ je národnou kultúrnou pamiatkou, na cintoríne sú hroby s menami 1 265 padlých bojovníkov.

Imatrikulácia prvákov

Ako každý rok aj tento rok sa na našej škole dňa 3.10.2014 v popoludňajších hodinách  konala slávnostná imatrikulácia prvákov. Bol to zvláštny deň, aj keď mali sa sebou už mesiac pôsobenia v školských laviciach, až v tento deň boli pasovaní do prváckeho cechu. Stali sa ozajstnými žiakmi našej školy.Museli splniť 3 úlohy. Prvou úlohou bolo zaspievanie prváckej hymny. Druhou úlohou bolo zloženie sľubu prváka. Treťou úlohou bolo preukázanie šikovnosti žiakov v tanci alebo v speve.

70. výročie SNP

70. výročie SNP sme si pripomenuli na začiatku  školského roka so žiakmi deviatych ročníkov. Pripravili sme si prezentáciu o priebehu celého SNP a využili sme možnosť navštíviť múzeum, kde bola pripravená výstava k 70. výročiu SNP. Žiakov táto téma veľmi zaujala a do priebehu vyučovacej hodiny sa aktívne zapájali. Ocenili možnosť vidieť autentické uniformy, predmety z tohto obdobia.

16. október - Svetový deň chrbtice

Vedeli ste, že aj chrbtica má svoj deň? Svetová spoločnosť pre zdravú chrbticu – WSS si od roku 2000 pripomína Svetový deň chrbtice. Cieľom tohto dňa je predchádzať zdravotným problémom chrbtice a súvisiacich ochorení pohybovej sústavy, ako aj podporiť povedomie o štruktúre ľudského tela.