Ruské slovo, 20.2.2018

Dňa 20.2.2018 sa naša žiačka Lucia Farkašová (VIII.A) zúčastnila krajského kola recitačnej súťaže s názvom Ruské slovo. Na súťaži sa stretli nadšenci ruského jazyka („slova“)  a celá akcia prebiehala vo veľmi príjemnej atmosfére. Recitačné prednesy a spev boli na vysokej úrovni, a preto sa tešíme z úspechu, ktorý naša žiačka dosiahla, pretože sa umiestnila na 1.mieste a postupuje na celoslovenské kolo. Celá súťaž bola obohatením nielen pre samotných účinkujúcich, ale aj pre sprevádzajúcich učiteľov.

Mgr. Katarína Prevužňáková

Olympiáda z ruského jazyka, 15.2.2018

Dňa 15. februára 2018 sa pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády z ruského jazyka. Víťazka školského kola ORJ, Lucia Farkašová (8.A), sa tejto neľahkej olympiády zúčastnila tiež. Jej láska k ruskému jazyku a svedomitá príprava pod vedením Mgr. Juliány Vozárovej priniesli sladké plody! V kategórii A1 získala 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Miroslava Chovancová

Netradičná hodina literatúry v V. C

Odborná pedagogická literatúra uvádza, že zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie ako ťažko nadrilované vedomosti.

Mgr. Mária Popjaková

KARNEVAL, 1.2.2018

Dňa 1.2.2018 sa v telocvični našej základnej školy uskutočnil KARNEVAL pre žiakov 1. stupňa ZŠ. Žiaci predviedli svoje masky, ktoré zaujali  svojou originalitou a farebnosťou. Pani učiteľky sa predviedli tento školský rok ako kuchárky. Odmenou pre všetkých bola výborná zábava a krásne strávené dopoludnie.

Pripravila: Mgr. A. Hyrjová

Vyhodnotenie zábavno - vedomostnej  súťaže JASPO 2018

Vyhodnotenie zábavno - vedomostnej  súťaže JASPO 2018, ktorej 1. ročník vyhlásila a organizovala ZŠ Kúpeľná 2, Prešov v školskom roku 2017/2018 pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

Chrípkové prázdniny

Riaditeľka  školy, v súlade s platnou legislatívou  a na základe Metodického usmernenia  MŠ SR č.15/2005 a  po odporúčaní RÚVZ SR v Prešove rozhodla takto:

V dňoch  19. - 21.02.2018   prerušuje  výchovno-vzdelávací proces z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení u žiakov a zamestnancov školy  vyhlasuje chrípkové prázdniny.

V uvedených dňoch bude prerušená aj  výchovná činnosť v ŠKD a stravovanie v školskej jedálni. Všetci žiaci sú v uvedených dňoch odhlásení zo stravovania.

Prevádzka školy  a nástup na vyučovanie bude pokračovať dňa 22.2.2018 ( štvrtok) v riadnom režime.

PaedDr. Eva Bilišňanská                                                                                                                                     riad. školy

DOČASNÉ ZMENY V MH

V dňoch 14.2. – 15.2.2018, 21.2. – 22.2.2018, 28.2. – 1.3.2018 (t. j. stredy a štvrtky) v čase 9.00 – 21.00h nepretržite linky č. 29, 32, 32A a školský spoj K premávajú obojsmerne cez Hlavnú ulicu (z dôvodu uzávierky Štefánikovej ulice).

Projekt z nemeckého jazyka

Pridaná nová sekcia "Projekt z nemeckého jazyka"

Moje rodné mesto Prešov

Dňa 26.01.2018 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD prezentovali svojimi vedomosťami o Prešove vo vedomostnom kvíze „Moje rodné mesto Prešov“. Deti zvládli kvíz ľavou zadnou a tí najúspešnejší sa tešili z pekných cien.

vychovávateľka V. Brendzová

Šarišská galéria v Prešove

Dňa 31. 1. 2018 žiaci IV. A, IV. B a IV. D triedy navštívili Šarišskú galériu v Prešove, ktorá patrí k najstarším regionálnym galériám na Slovensku. Prezreli si výstavu s odborným výkladom pod názvom „ Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexie v súčasnom umení. Vystavené diela vyobrazovali rozprávkové námety vytvorené súčasnými technikami v konfrontácií s realitou dneška. Cieľom výstavy bola aj popularizácia ľudového umenia, ale aj posolstvo hľadanie hodnôt ako je pravda, láska a dobro.

Mgr. Ivana Hermanovská