Stretnutie s podnikateľom – Podnikanie v trhovom hospodárstve

Dňa 9. marca 2018 sa uskutočnilo na hodine Občianskej náuky v 9. C stretnutie  s podnikateľom  Ing. Ľubomírom Červeňákom  na tému – Podnikanie v trhovom hospodárstve.

Mgr. Slávka Krajňáková

VESMÍR OČAMI DETÍ, 2018

Dňa 22.2.2018 sa v ŠKD uskutočnil zábavno – súťažný deň s názvom „Vesmír okolo nás“. V rámci tohto popoludnia mali deti možnosť vyskúšať si vesmírnu raketu, vžiť sa do role mimozemšťana, vyrobiť si mini raketu a zasúťažiť si v prekážkovom behu. Každé oddelenie sa zapojilo aj do súťaže, pri ktorej malo za úlohu vytvoriť plagát o vesmíre. Deti boli veľmi šikovné, kreatívne a svoju fantáziu využili naplno. Za odmenu získali pekné ceny.

Bc. Lucia Vardžiková

VALENTÍNSKE STRETNUTIE, 2018

Dňa 14.2.2018 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie v rámci projektu „Starší mladým a naopak“   so seniormi a našimi žiakmi v znamení Valentína. Deti sa na stretnutie tešili a pripravili si prekvapenie – Valentínske pohľadnice. Počas spoločného posedenia deti zarecitovali krásne básničky, zaspievali pesničky a za odmenu dostali od seniorov perníkové srdiečka, ktoré s láskou pre nás napiekli. Ďakujeme seniorom a už sa tešíme na ďalšie stretnutie, pri ktorom budeme zdobiť veľkonočné vajíčka.

Bc. Lucia Vardžiková

Talent základných škôl regiónu Šariš 2018

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným vyhlasuje prostredníctvom projektu Nadané dieťa súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená pre žiakov 6. -9. ročníka základných škôl a záštitu nad súťažou talentovaných žiakov prevzala primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová.

Srdečne blahoželáme !

Mgr.Anna Hantáková

Zábavná geografia s 5.C

Tento školský rok nám pribudol nový predmet Geografia. Počas vyučovacích hodín sme sa plavili po moriach a oceánoch s Fernaom Magalhaesom, putovali po súši s Marcom Polom alebo kráčali po Mesiaci s Neilom Armstrongom. No iná zábava nastala, keď sme mali pripraviť projekty. Najprv to bol netradičný zmenšený model slnečnej sústavy z rôznych druhov materiálu ( polystyrén, modelovacia hmota ale aj papier). Planéty boli pestrofarebné a zdobili priestory našej triedy. Spokojnosť a šikovnosť so žiakmi priviedol p. učiteľku geografie k myšlienke vytvoriť aj model sopky. Pomocou červeného potravinárskeho farbiva, octu a sódy bikarbóny boli sopky aktívne. Svojou originalitou pripomínali skutočné sopky. Veď pozrite sa všetci.

B. Zápotoková, S. Popovcová,

J. Šlosár, J. Lazorčák, 5.C

Hviezdoslavov Kubín – školské kolo I. a II. stupeň

Ani tento rok sme neostali bez recitácie. Je u nás zvykom robievať triedne kolá HK, po ktorých najlepší zástupcovia z tried prídu predviesť svoje „umenie“ v školskom kole HK. Zaujímavé ukážky poézie či prózy nám predviedli žiaci prvého i druhého stupňa. Súťaží sa v troch kategóriách. Niektoré príbehy nám  vyčarili úsmev na tvári, pobavili nielen žiakov, ale i nás učiteľov, ktorí sme v dňoch 6. a 8. marca boli v úlohe porotcov. Nejeden z nás odchádzal, ozaj, v tento deň s umeleckým estetickým zážitkom.

Mgr. Katarína Pappová

Z rozprávky do rozprávky, 8.3.2018

Rozprávka je ,,nesmrteľným“ útvarom prežívajúcim jednotlivé generácie, bez toho, aby zostarla, ošúchala sa, alebo sa jednoducho vytratila.

Mgr. Júlia Gaľanová

MDŽ v 9.A, 8.3.2018

8. marec je  medzinárodný sviatok, na ktorý opäť nezabudli naši spolužiaci. Tak ako aj po minulé roky, aj v tomto nás naši chlapci z 9.A milo prekvapili, keď nám v tento deň venovali krásne červené ruže. Ich vôňou každej prítomnej spolužiačke  vykúzlili úsmev na tvári, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Dievčatá z 9.A

Olympiáda v korčuľovaní, 1. ročník

Dňa 26.1.2018 sa naši žiaci 1 – 4. ročníka zúčastnili na Olympiáde v korčuľovaní, ktorú organizovala PSK Aréna v spolupráci so ZŠ Lesníckou. Žiaci sa s veľkým nadšením a odhodlaním v náročných disciplínach snažili prekonať samých seba a zvíťaziť. Súťažilo sa v 3. kategóriách: v rýchlosti, v obratnosti a vytrvalosti.

Ďakujeme organizátorom za pozvanie a tešíme sa opäť o rok na vydarenú akciu.

Minulosť sa snúbi so súčasnosťou

Zaujímavým novým  predmetom pre žiakov 3.C triedy, je vlastiveda.

Dozvedia  sa mnoho zaujímavosti, ktoré hneď aj využívajú. Veľkým prínosom bola pre nich hodina, na ktorej  mali za úlohu chronologický zoradiť svoje najkrajšie zážitky  života. Rozprávali príbehy podľa časovej priamky od narodenia po súčasnosť. Bolo to vtipné, zaujímavé, ale aj napínavé. Dokonca sme si urobili aj výstavku historických predmetov, ktoré používali naši starí a prastarí rodičia. Bolo to zvláštne aj tým, že žiaci dokázali spojiť históriu so súčasnosťou.

Mgr. Terézia Žigová