Exkurzia  v Gréckokatolíckej charite v Prešove

Dňa 06.10.2018 sa žiaci 9.C triedy zúčastnili exkurzie v Gréckokatolíckej charite v Prešove. Prednášky resp. svedectvá drogovo závislých klientov /alkohol a tvrdé drogy - pervitín/ vyvolali u žiakov silné emócie.

Zapísala: Mgr.Ľ.Kmecová

Bezpečne na ceste – v spolupráci s autoškolou VaV

Dňa 15.10.2018 sa deti z ŠKD zúčastnili školskej akcie pod názvom „Bezpečne na ceste“ – v spolupráci s autoškolou VaV.  Deti sa dozvedeli  dôležité informácie, ktoré sa týkali dopravnej výchovy. Rozprávali sme sa o správaní chodcov, o dodržiavaní  pravidiel cestnej premávky, dopravných značkách a o svetelnej signalizácii. Pripomenuli sme si  dôležité telefónne čísla 112, 155, 150 a 158, ktoré je potrebné vedieť pre záchranu ľudského života či majetku.

zapísala  vych. Mgr. M Smažilová

Hlasuj za svoju Školu a vyhraj!

Hlasujte na https://nanovylevel.sk/ všetci s jedným spoločným cieľom – získať pre svoju školu čo najviac hlasov a vyhrať plne vybavenú interaktívnu (počítačovú) učebňu.

Navyše každý hlasujúci je zaradený do žrebovania o viac ako 100 vecných cien.

Spolu to dokážeme!!!

Počítačové kurzy pre mládež

Občianske združenie Impulz v spolupráci so Strednou priemyselnou školou elektrotechnickou ponúka kurzy v oblasti IT pre základné školy. Ide o kurz Wordprocessingu a kurz Tvorby webových stránok. Kurzy sú určené najmä pre žiakov 5.-9. ročníka základných škôl. V prípade dostatočného záujmu budú kurzy prebiehať v popoludňajších hodinách, 2x týždenne na Základnej škole Kúpeľná 2, Prešov.

Poplatok: 1€/hod./žiak

Tešíme sa na Vás.

EXKURZIA DUKLA, október 2018

Ako každý rok v októbri, aj v tomto školskom roku, sme si  so žiakmi na vlastivednej exkurzii, pripomenuli významnú udalosť dejín nášho štátu Karpatsko – dukelskú operáciu, ktorej 74. výročie si pripomíname 6. 10. 2018.

Pripravila : PaedDr. E.Bucková

Európsky týždeň športu, september 2018

Posledný septembrový týždeň patril pohybu a športu v rámci iniciatívy Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásila Európska komisia na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Už štvrtý ročník má za úlohu nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu po celý rok v duchu kampane #BeActive.

Mgr. Iveta Rennerová, Mgr. Zuzana Milá, Mgr. Marián Ferík

Beseda  so  spisovateľkami Gabrielou Futovou a Katarínou Škorupovou

Že  „Prešov  číta  rád“  ukázali aj žiaci 3.A  a 3.B v piatok 28.9.2018 na besede. Veľmi pútavo rozprávali o knihách a písaní spisovateľky Gabriela  Futová a Katarína Škorupová. Okrem rozprávania sme čítali, tancovali, hádali, premýšľali, pýtali sa, predvádzali a veľa smiali. Žiaci 3.A odovzdali p.Škorupovej darčeky, ktoré potešili aj pobavili. Na záver nechýbalo ani fotenie a podpisovanie kníh autorkami.

Ďakujeme.

Jana Vachmanská

Na kolobežke bezpečne, 26.9. 2018

Dňa 26.9. 2018 v rámci Európskeho týždňa športu  sme v ŠKD pre deti pripravili akciu pod názvom „Na kolobežke bezpečne“ .  Deti si precvičili svoje zručnosti v jazde na kolobežke a zároveň si zopakovali pravidlá bezpečnej jazdy.

PhDr. Tatiana Mušková

EKO jeseň - Ovocníčkovia v ŠKD

Dňa 26. 9. 2018 sme si pre deti v ŠKD v rámci projektu EKO jeseň – OVOCNÍČKOVIA pripravili ochutnávku ovocia. Deti zábavnou formou so šatkou na očiach mali možnosť ochutnať a správne určiť o aký druh ovocia a zeleniny ide.

Európsky týždeň mobility, september 2018

Na Slovensku sa každoročne na národnej úrovni uskutočňuje Európsky týždeň mobility (ETM), ktorý prebieha v dňoch od 16. do 22.septembra. Dnešná doba je natoľko motorizovaná, že ľudia postupne prestávajú využívať hromadné dopravné prostriedky a často sa i dvaja členovia rodiny presúvajú každý vlastným dopravným prostriedkom.

Mgr. Daniela Tarkaničová