Pytagoriáda 2018

V dňoch 12.12.2018 a 13.12.2018  sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Zoznam úspešných riešiteľov uvádzame v prílohe.

Úspešní riešitelia Pytagoriády 2018

Výsledková listina -  školské kolo GeO 2018

Dňa 05.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup bojovalo 43 žiakov v kategórii  E,F,G. Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 7.2.2019   postupujú prví traja súťažiaci.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME

Mgr. R. Klučárová

OLYMPIÁDA Z  RUSKÉHO  JAZYKA,   NOVEMBER  2018

V posledných novembrových dňoch sa na našej škole konalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1, A2/.  Záujem a chuť žiakov zapojiť sa do olympiády vyvrcholili v podobe dvoch príjemne strávených popoludní venovaných ruskému jazyku, počas ktorých si žiaci otestovali množstvo svojich schopností a vedomostí z oblasti gramatiky, čítania či počúvania s porozumením, ale aj kulturológie a hovorenej reči.

Mgr. Miroslava Chovancová, Mgr. Katarína Klimková

KRÁĽ SPOLOČENSKÝCH HIER, 29.11.2018

Spoločenské hry majú v živote dieťaťa nezastupiteľné miesto. Aj z toho dôvodu sme si v ŠKD pripravili akciu s názvom „Kráľ spoločenských hier“. Deti zo všetkých oddelení ŠKD si mohli „zmerať svoje sily“ v štyroch spoločenských hrách, a to: v Dobble, v Pexese, v Človeče, nehnevaj sa! a v hre Aktivity. V každej vekovej kategórii bol „zvolený“ kráľ danej spoločenskej hry. Víťazi si domov odniesli diplom a kvarteto. Každý zapojený hráč získal pre svoje oddelenie spoločenskú hru Tik-Tak BUM.

Víťazom blahoželáme!

Mgr.Viera Brendzová

UČÍME SA HOSPODÁRIŤ

,,Učíme sa hospodáriť"  bola téma prednášky, ktorej sa v dňoch 27.-28.11.2018 zúčastnili žiaci 9.ročníka. Cieľom prednášky bol rozvoj základných finančných zručností potrebných pre bežný život.

Koordinátor finančnej gramotnosti

Anna Hantáková

Nové vydanie Magazínu

Pozrite si nové vydanie relácie Magazín.

Mgr. Maroš Semančík

OLYMPIÁDA Z NEMECKÉHO JAZYKA, november 2018

Dňa 29.11. – 30.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením, počúvania s porozumením, 13 konverzačných tém a opisu obrázkov. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti, komunikačné zručnosti a pri opise obrázkov i kreativitu v danom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

Vianočná cudzojazyčná predajná výstava

Vážení rodičia,

riaditeľstvo školy Vás pozýva na vianočnú cudzojazyčnú predajnú výstavu cca 150 kníh v hodnote od cca 6,-eur - 25,-eur (beletria,rozprávky,obrázkový slovník,encyklopédie a pod.) v ANJ,RUJ,SPJ,FRJ,NEJ, ktorá sa uskutoční v dňoch 3.12.-4.12.2018 v priestoroch školy (bližšie info v prílohe).

Tvorivé popoludnie so seniormi, 13.11.2018

Dňa 13.11.2018 sa deti  z ŠKD a seniori z Denného centra zo Sabinovskej ulice, stretli na spoločnom tvorivom popoludní v našej škole. Pripravili sme si pre nich  tvorivú dielňu, kde sme si vyskúšali  techniku otláčania zvieratiek s jesenný motívom a vytvorili sme si veselé korytnačky.

Mgr. Martina Smažilová

Hudobné talenty 2018/ 2019

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka. Napriek tomu, že dnešná doba dáva do popredia jazyky a moderné technológie, veľa detí má kladný vzťah k spevu, či hre na hudobný nástroj. Preto sa aj v tomto školskom roku uskutočnila na našej škole hudobná súťaž dňa 19. 11. 2018 pod názvom „Hudobné talenty“. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách.

Výhercom blahoželáme !

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská