Olympiáda v ruskom jazyku a Ruský film v škole

Každý rok sa na našej škole organizuje Olympiáda v ruskom jazyku a ani tento rok nebol výnimkou. Zúčastnení súťažili v jednej kategórii, ktorá zahŕňa žiakov 6.-9. ročníka.

Spoznávame Petrohrad 2019

V mesiacoch november a december pokračujeme v našich návštevách Ruského centra PU v Prešove. V predchádzajúcich dňoch sme spestrili touto vychádzkou vyučovanie žiakom 9. ročníka. Spoločne so svojimi vyučujúcimi absolvovali prednášku pod názvom «Санкт-Петербург в загадках». Žiaci mali možnosť hravou formou uplatniť a preveriť svoje vedomosti, ktoré získali na hodinách ruského jazyka o jednom z najkrajších miest v Rusku o Petrohrade. Prednášajúca si pre nich pripravila zaujímavú prezentáciu, pri ktorej museli hádať názvy pamiatok, ktoré boli ukryté v hádankách. V závere prezentácie si spoločne zaspievali pieseň a žiaci opúšťali tieto priestory s úsmevom na perách.

Vianoce v Ruskom centre 2019

Ruské centrum navštívili aj naši najmladší žiaci druhého stupňa, ktorí sa v tomto školskom roku začali učiť druhý cudzí jazyk. Piataci v tomto predvianočnom čase absolvovali prezentáciu a tvorivé dielne pod názvom Vianoce.

Mgr. Martina Mikitová

Školák – združenie rodičov a priateľov školy

Vážení rodičia,

riaditeľstvo školy  Vám oznamuje, že  v súvislosti s predloženým návrhom o založení  občianskeho združenia ( ďalej OZ) „Školák – združenie rodičov a priateľov školy“, sa  dňa  17.12. 2019 uskutočnilo  mimoriadne zasadnutie Rodičovskej rady, na ktorom boli schválené Stanovy  OZ.

OLYMPIÁDA Z TECHNIKY 2019

Dňa 28. novembra 2019 sa v priestoroch ZŠ Sibírska v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo okresné kolo Olympiády z techniky. Žiaci si mohli zmerať nielen teoretické vedomosti, ale aj zručnosť pri práci na praktickej časti.

Žiak Adam Komara, trieda 7.A, získal v kategórií B - 1.miesto

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Milan Čeremeta

Exkurzia STEEL PARK Košice 2019

Dňa 5.12. 2019 sme sa my, žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Steel Parku v Košiciach. Prednáška bola venovaná optike a tieňom . Hravou formou sme sa dozvedeli, kedy, kde a ako sa tiene zobrazujú a vytvárajú. Taktiež sme si mohli vyskúšať tieň aj vytvoriť. V druhej časti exkurzie sme sa pokúšali ovládať rôzne elektronické vynálezy a riešiť hlavolamy. Exkurzia bola veľmi zaujímavá a určite by sme technický park radi prišli navštíviť aj nabudúce.

Aneta Miženková 8.A

Vanesa Kovalčíková 8.A

Šaliansky Maťko 2019

Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. Súťaž v prednese slovenských povestí nazvali podľa mňa Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Zapísala: Mgr. Iveta Rennerová, Mgr. Alena Žabecká

Plavecký výcvik 2019

Plávanie patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné aktivity a najpopulárnejšie olympijské športy. Ide o ideálnu aktivitu, ktorou udržujeme telo fit po celý život. Zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela - zlepšuje držanie tela, znižuje škodlivé účinky stresu a pozitívne ovplyvňuje kvalitu života. A teraz to vedia aj naši tretiaci. Druhý decembrový týždeň absolvovali  dlho očakávaný plavecký výcvik na ZŠ Mirka Nešpora.

Mgr. Iveta Rennerová

Športová akadémia Mateja Tótha

Športová akadémia Mateja Tótha – ponuka  pre záujemcov (žiakov ,rodičov) o účasť v celoslovenskom  projekte, ktorý je zameraný na  všeobecnú športovú prípravu pre deti mladšieho školského veku.

Inklúzia nie je ilúzia

V priebehu uplynulého mesiaca sa všetci pedagogickí zamestnanci našej školy zúčastnili workshopu na tému „Inklúzia nie je ilúzia“. Cieľom stretnutí bolo rozšíriť si pedagogické kompetencie v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Vďaka našej konzultantke z projektu Škola inkluzionistov PeadDr. Zuzane Reveszovej sme strávili popoludnia plné interaktívnych aktivít využiteľných pre ďalšiu pedagogickú prax.

Už dnes sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré v rámci projektu v Novom kalendárnom    roku absolvujeme.

Mgr. Alexandra Mihoková

školský špeciálny pedagóg