Komparo 2019

Výsledky testovania KOMPARO 2019

5. ročník Valentínskeho plesu

Pozrite si zostrih z 5. ročníka Valentínskeho plesu.

Mgr. M. Semančík

4. ročník  športovej akadémie

27.január 2020  bol dlho očakávaným dňom, kedy si žiaci jednotlivých tried druhého stupňa našej základnej školy zmerali a porovnali vlastné športové  a pohybové zručnosti a schopnosti so svojimi rovesníkmi. Súťaže prebiehali podľa jednotlivých ročníkov v rôznych loptových hrách.

Mgr.Zuzana Milá,Mgr.Marián Ferík

Mikuláš v našej škole, 6.12.2019

Dátum 6.12. je iste veľmi očakávaným a radostným dátumom pre všetky deti, ktoré túžobne očakávajú čo im Mikuláš nadelí do ich vyčistených čižmičiek. Mikuláš si tento rok spravil zastávku aj u nás v škole, aby potešil najmä našich najmenších - prvákov, ale i všetky deti v škole. Ešte pred jeho príchodom však deti privítali pani riaditeľku , PaedDr. Evu Bilišňanskú, ktorá rozsvietila vianočný stromček a výzdobu. Žiaci následne hlasným volaním privolali  Mikuláša, ktorý si pre ne so svojimi anjelskými asistentkami prichystal vecné i sladké odmeny. Prváci zasa na oplátku Mikulášovi zarecitovali, zaspievali a nakoniec sa s ním aj odfotili.

Tr. uč. 1.ročníka

Novoročný športový turnaj 2020

Dňa 13. januára 2020 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, prehadzovaná loptičiek, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky. Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať.

Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú  pre nás pripravili naše  pani  kuchárky.

Mgr. Jana Augustínová

Hudobné talenty 2019/ 2020

V tomto školskom roku dňa 18. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnil v poradí štvrtý ročník hudobnej šúťaže  pod názvom „Hudobné talenty“. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách.  Porota v zložení Mgr. L. Markoviča a Mgr. I. Hermanovskej mala aj tentokrát  veľmi ťažkú úlohu vybrať výhercu. Silné zastúpenie bolo v kategóriách spev, ale aj v hre na hudobnom nástroji. Veríme, že aj tí žiaci, ktorí nevyhrali nadobudli skúsenosti a budú ďalej svoj talent rozvíjať. Výhercovia v kategórii spev zase uplatnia svoje nadanie v mimoškolskej súťaži -Slávici z lavice.

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská

Školské kolo Šalianskeho Maťka - II. a III. kategória

Keď sa v roku 1991 v meste Šaľa zrodila iniciatíva usporiadať recitačnú súťaž s názvom Šaliansky Maťko, nikto asi nečakal, že bude mať taký ohromný úspech. Prečo je to tak? Možno preto, lebo si žiaci merajú sily v recitácii povestí. Teda príbehov, ktoré sa vymykajú obyčajnému životu, ale nie natoľko, aby ich človek neprežíval tak, akoby bol jednou z hlavných postáv.

Mgr. Zuzana Gorneková

Magazín december 2019

Pozrite si vianočné vydanie nášho Magazínu.

Mgr. M. Semančík

Vianočná akadémia  Kúzelné Vianoce

Dňa 16.12.2019 deti školského klubu spolu s pani vychovávateľkami prichystali Vianočnú akadémiu.  Kúzelná atmosféra školského programu nás už tradične obklopuje rok, čo rok. Aj v tento večer sme sa naladili sviatočne prostredníctvom kolied, básni, vinšovačiek, piesni a tanca. Na záver sa rozlúčili piesňou Tichá noc a všetci sme si odniesli domov krásny kultúrny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

YPSILON – Slovina je hra

Dňa 12.12.2019 sa naši štvrtáci prvýkrát zapojili do súťaže v slovenskom jazyku. Získané vedomosti museli aplikovať v rôznych zaujímavých úlohách. Test bol zameraný na čítanie s porozumením a písanie, kde si žiaci overili svoju originalitu a flexibilitu. Žiačky 4.A triedy Zuzana BačováVanesa Geletičová dosiahli 100% úspešnosť.

Mgr. Jana Vachmanská