Voľby do Rady školy 27.2.2020

Vážení rodičia

Rade školy pri ZŠ, Kúpeľná 2, Prešov  sa  k 15.03.2020  končí zákonom stanovené  4-ročné funkčné obdobie.

Ustanovenie novej Rady školy určuje výzva primátorky mesta OŠKaCR a zákon č. 596/2003 Z. z o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhláška  MŠ SR č. 230/2009, ktorou sa mení vyhláška č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom  a finančnom zabezpečení.

Deň otvorených dverí 2020

YPSILON – SLOVINA JE HRA 2020

V tomto školskom roku sa naši štvrtáci prvýkrát zapojili do súťaže Ypsilon – Slovina je hra, v ktorej preukázali svoje vedomosti.

Mgr. G. Matisová

Uzávierka ulíc

Vážení rodičia,

riaditeľstvo školy Vám oznamuje , že v termíne od 10.02.2020 – 30.06.2020 bude prebiehať uzávierka ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča.

Obchádzková trasa pre automobilovú dopravu bude vedená po uliciach Masarykova, Partizánska, Pavlovičovo námestie, Zápotockého, respektíve Tarasa Ševčenka, Požiarnická a Okružná. Zároveň sa na týchto uliciach predpokladá zvýšenie intenzity cestnej premávky.

Na prívoz  a odvoz svojich deti do a zo  Základnej školy, Kúpená 2, Prešov  môžete zastavovať auta pri privážaní a odvážaní žiakov na zastávke MHD Okružná, ktorá bude v čase od 10.02.2020 do 30.06.2020 nefunkčná. Týmto opatrením sa zrýchli príjazd a odjazd vozidiel ku škole, najmä v ranných hodinách a zníži sa dopravné zaťaženie križovatky Tarasa Ševčenka - Kúpeľná.

oznam o uzávierke: https://www.presov.sk/oznamy/v-sirsom-centre-mesta-pribudne-novy-kruhovy-objazd-docasne-uzavrieme-tri-ulice.html

PaedDr. Eva Bilišňanská

Šaliansky Maťko - okresné kolo 2019

Po úspešnom absolvovaní školského kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko, ktoré sa uskutočnilo 11.12.2019, víťazi jednotlivých kategórii reprezentovali našu školu na okresnom kole dňa 28.1.2020 v krásnych historických priestoroch Knižnice P.O. Hviezdoslava v Prešove.

Mgr. Nikola Varcholíková
Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 16.01.2020 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

V kategórii 1A 1. miesto získal Peter Žarnay (7.A) a v kategórii 1B 5. miesto získal Richard Gmitter (9.B).

Obom žiakom srdečne blahoželáme a Petrovi Žarnayovi držíme palce na krajskom kole, ktoré sa uskutoční dňa 11.02.2020.

PaedDr. Marta Beňková a Mgr. Mária Popjaková

Superhlas 2020

Dňa 28.1.2020  sa deti z ŠKD zúčastnili akcie „Superhlas 2020". Zasúťažili si v dvoch kategóriách, a to v speve ľudových a moderných piesní. Deti sa snažili ukázať svoj spevácky talent, dodržiavali pravidlá speváckej súťaže a podporovali potleskom svojich „súperov ".

Maľovanie na snehu 2020

Dňa   29.01.2020  sme sa zobudili  do sviežeho  a krásne  zasneženého  rána.  Zima nám ukázala svoje čaro v podobe  bielej  "periny".  Deti  z ŠKD,  Kúpeľná  2  s veľkou radosťou  tú  perinu využili vo svoj prospech.  Všetci  sa  zapojili  do akcie   a začali   súťažiť v stavaní  najkrajšieho snehuliaka, bunkru, anjela  a iných  objektov. Nie  menej  zaujímavé bolo aj maľovanie do snehu  - prešovských stavieb.

Mgr. Ľudmila Garberová

Komparo 2019

Výsledky testovania KOMPARO 2019

5. ročník Valentínskeho plesu

Pozrite si zostrih z 5. ročníka Valentínskeho plesu.

Mgr. M. Semančík