26. september - Európsky deň jazykov

Vedeli ste, že naša planéta má viac ako sedem miliárd obyvateľov (najviac ich žije v Ázii a Afrike) a na svete existuje 6000 až 7000 jazykov, ktorých súčasťou je 225 pôvodných európskych jazykov?

Vyučujúci CUJ

Petržalské súzvuky Ferka Urbánka 2020

Literárny text nemusí zaujať nevšednou témou a množstvom fantastických prvkov, ktoré ponúknu čitateľovi možnosť „opustiť“ aspoň nachvíľu každodennú realitu, niekedy stačí vychádzať z obyčajných každodenných situácii a priblížiť ich pútavo, zvoliť vhodnú dĺžku viet a prístupný jazyk.

Mrg. Nikola Varcholíková

Rodičovský príspevok

Vážení rodičia.

Rodičovský príspevok v školskom roku 2020/2021 je možné uhradiť  aj bezhotovostným prevodom alebo poštovou poukážkou na:
-   číslo účtu: SK19 0900 0000 005173224128, OZ-  „Školák - združenie  rodičov a priateľov školy“
-   do správy pre prijímateľa uveďte: meno, priezvisko a triedu žiaka.

Za všetkých žiakov  zo ZŠ, Kúpeľná 2, Prešov  Vám ďakujeme.

Podmienky organizácie vzdelávania k 12.10.2020

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy, vzhľadom na zhoršenú situáciu,   Vám oznamuje, že na základe rozhodnutia  MŠVV a Š SR a pandemickej komisie k 12.10.2020  upravuje  podmienky organizácie vzdelávania a vydáva nasledovné odporúčania

Cesty za poznaním minulosti 2020

Určite každý žiak počul neraz od učiteľa dejepisu frázu, že potrebujeme poznať naše dejiny, aby sme sa snažili v živote neopakovať chyby, na ktoré doplatilo v minulosti veľa ľudí, naopak, aby sme sa snažili pri každej príležitosti prejaviť našu ľudskosť a pomáhať, keď je to v našich silách.

Mgr. Nikola Varcholíková

S kamerou sme navštívili výstavu Jan Saudek: Life

V Prešove otvorili netypickú výstavu svetoznámeho pražského fotografa Jana Saudka. Fotografie sú zamerané na rodinu a hrôzy holokaustu.

Mgr. Maroš Semančík

Svetový deň  mlieka 2020

Mlieko v ľudskej výžive sa považuje za najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné
pre zachovanie a vývoj života. Obsahuje  živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Mliečne výrobky sú významným zdrojom vápnika.
Deň mlieka- 30.9.2020 si žiaci na 1.stupni  pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch,  výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou  mlieka.

Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Upratovanie okolia školy 2020

V slnečné jesenné popoludnie si deti spolu s p. vychovávateľkami natiahli gumené rukavice a vyzbierali odpadky, ktoré sa povaľovali na našom školskom ihrisku.  Po dobre vykonanej práci školské ihrisko žiarilo čistotou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto milej akcie zapojili.

Mgr.Eva Labudová

Na kolobežke bezpečne 2020

V rámci Európskeho týždňa mobility pripravili pani vychovávateľky deťom nášho ŠKD zábavné popoludnie na kolobežkách. Z dôvodu zvýšených  hygienických opatrení sa deti striedali po oddeleniach a p.vychovávteľky vydezinfikovali prilby aj kolobežky. Deťom sa akcia páčila a určite si ju v budúcnosti zopakujeme.

Mgr.Eva Labudová

Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania počas obdobia od 01.10.2020

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy, v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou COVID-19 a  na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR  a MŠVVaŠ SR zo dňa 29.09.2020  oznamuje, že naďalej  upravuje podmienky  k organizácii výchovy a vzdelávania a zároveň  Vás vyzýva k ich dôslednému dodržiavaniu