Vzdelávanie od 11.1.2020

Vážení rodičia, milí žiaci.

Riaditeľstvo školy, na základe  rozhodnutia  MŠVV a Š SR zo dňa 4.1.2021, oznamuje, že od 11. januára 2021  všetci žiaci  1.- 9.ročníka  pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou podľa doteraz upraveného rozvrhu hodín.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Pečenie medovníkov 2020

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí pečenie medovníkov. História medového cesta siaha až do starého Ríma. Podľa historických prameňov má medovnikárstvo ako remeslo korene v Nemecku. Na Slovensku začali vznikať cechy medovnikárov v 14. storočí. Vznikali najmä v mestách s výsadami – Bratislava, Bardejov, Prešov, Trnava. V čase vzniku medovnikárstva si sladkosti mohli dovoliť len bohatší. Chudobnejší sa zvykli perníkom obdarovať len na Vianoce. Po čase sa medovníky rozšírili aj na vidiek, predovšetkým prostredníctvom pútí a jarmokov.

Prajeme Vám sladké, pokojné a láskyplné vianočné sviatky.

Mgr. Iveta Rennerová

Dejepisná olympiáda 2020

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili školského kola dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v decembri 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na historické obdobia praveku, staroveku, stredoveku, novoveku a moderných dejín.

Mgr. Beáta Papugová

Olympiáda z francúzskeho jazyka 2020

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa naše žiačky zúčastnili školského kola olympiády vo francúzskom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 11. decembra 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a písomný prejav.

Mgr. Beáta Papugová

Tvorivé dielne v školskom klube 2020

Každé usilovné dieťa školského klubu pridalo ruku k dielu a vzniklo z toho veľké množstvo pekných vecí. S veľkou radosťou  sa pustili do výroby vianočných ozdôb, darčekov a vianočných pozdravov.  Deti strávili príjemné popoludnia, nesmierne sa tešili a mali krásny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

Mikuláš v pohybe

Tohtoročného Mikuláša oslávili deti 8.oddelenia netradičným spôsobom v znamení hesla „V zdravom tele, zdravý duch“. Namiesto sladkostí a hračiek dostali darček v podobe Mikulášskych hier. Zabavili sa spoločne s pani vychovávateľkou na školskom dvore a pridali sa aj deti z iných oddelení.

Mgr.Eva Labudová

Vianočná dielňa

Od začiatku decembra sa 8.oddelenie premenilo na vianočnú dielňu. Deti pod vedením p. vychovávateľky Labudovej vyrábali darčeky, ozdoby, pohľadnice a menovky, aby potešili svojich najbližších. Dielo sa podarilo a posledné dni pred prázdninami už mohli deti oddychovať s pocitom dobre vykonanej práce.

Prajeme všetkým pokojné Vianoce a veľa zdravia v roku 2021.

Mgr. Eva Labudová

Vianočné prípravy v ŠKD

Pozrite si reportáž a nalaďte sa spolu s nami na blížiace sa vianočné sviatky.

Mgr. Maroš Semančík

Vianočné prianie

Vážení rodičia,

v mene riaditeľstva školy dovoľte mi prihovoriť sa  Vám  v tento adventný čas. V rýchlom plynutí všedných a nevšedných dní uponáhľaného života, prichádza opäť čarovný čas Vianoc .

Je mojím osobným želaním a prianím pre Vás, nech tento čas vchádza do vašich príbytkov so všetkým, s precítením vône domova, pokoja a lásky, vzájomnej spolupatričnosti a náklonnosti k  svojim najbližším.

Ale prichádza aj čas poďakovania sa za spoluprácu v tomto kalendárnom roku, za chvíle radosti, za pocity úspechu v našom spoločnom nie ľahkom každodennom dianí.

Záverom dovoľte mi zaželať  príjemné prežitie vianočných sviatkov , veľa zdravia, radosti, rodinnej pohody, veľa osobných a pracovných úspechov. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a úspešnú spoluprácu v novom kalendárnom roku 2021.

Nech vianočný zvonček šťastím Vám zvoní,
nech vianočný čas v lásku sa zmení,
a tak krásne ako sa hviezda ligoce,
tak nádherné a tajomné Vám prajeme Vianoce…“

PaedDr. Eva Bilišnanská

Tešíme sa na Vianoce

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím v roku.  Deti v školskom klube sa spoločne zabavili a naladili na vianočnú atmosféru. Okrem samotného kreslenia, strihania, lepenia nám atmosféru spríjemňovali vianočné pesničky a koledy.

Mgr. Tatiana Goliašová