Dotácia na stravu v školskom roku 2021/2022
Dotácia na stravu v školskom roku 2021/2022.

Riaditeľstvo školy oznamuje, že dňom 01.08.2021 nadobudnú účinnosť  právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“). Vyššie uvedená právna úprava od nového školského roku 2021/2022 prináša zmeny v poskytovaní dotácií na stravu.

Poďakovanie za celoročnú spoluprácu

Vážení rodičia.

Je tu 30.6. - dátum, ktorý v každom z nás evokuje záver školského roka, radosť z príprav na letné prázdniny,  či na spoločnú rodinnú dovolenku. Ale nie je to obyčajný dátum. Zvlášť, ak symbolizuje záver školského roka, ktorý už ako druhý v poradí bol výnimočný a veľmi náročný.

PaedDr.Eva Bilišňanská

Magazín, jún 2021

Pozrite si ďalšie vydanie relácie Magazín.

Slávnostné ukončenie školského roka 2020/2021

Školská televízia K2 - Slávnostné ukončenie školského roka 2020/2021

Moje nie zlu 2021 – krajská súťaž v tvorbe komiksových príbehov

Vnímať jednotlivé druhy umenia rovnako zanietene určite nedokáže veľa ľudí. Niekto má skôr hudobný talent, iný zasa výtvarný, ďalší dokáže presvedčivo stvárniť umelecký text pomocou zvukových prostriedkov reči. Existujú však druhy umenia, pri ktorých sú viaceré zložky bezvýhradne späté. Príkladom je komiks. Aj keď ide v prvom rade o výtvarný prejav, nevznikol by bez príbehu, ktorý musí obsahovaťKeďže sa veľmi ťažko hľadá človek, ktorý zvládne vymyslieť aj scenár, aj ho výtvarne spracovať, mnohokrát musí vzniknúť spolupráca dvoch ľudí, a to scenáristu a výtvarníka.

Nikola Varcholíková

Medziriadky 2021

„Jediná vec horšia ako presúvať sa po piesku v šľapkách bola presúvať sa po piesku naboso. Sľubovaná neprítomnosť kamienkov sa potvrdila, ale do chodidiel sa okrem páľavy vrývali ostré úlomky mušlí. Keď ich občas nahnevane vhodil do vody, preľaknutý šplechotom ponoru si sľuboval, že sa nabudúce zachová rozumnejšie. Slizké riasy nenápadne sa zakrádajúce po hladine v ňom vyvolávali odpor. Ponoriť sa do hlbín a bezmocne čakať na úskok by bolo nanajvýš hlúpe, premýšľal premeriavajúc si s uspokojením budúce obete.“

úryvok poviedky Naboso od Hany Vorobelovej (9.A)

Imatrikulácia prvákov, šk. rok 2020/2021

Pozrite si zostrih z tematických hodín a slávnostnej imatrikulácie prvákov.

Slávnostné  ukončenie šk. roka 2020/2021

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že dňa 30.06.2021  uskutoční sa slávnostné  ukončenie šk. roka 2020/2021 s nasledujúcou organizáciou  dňa:

PaedDr. Eva  Bilišňanská

Organizácia dňa 25.6.2021

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že dňa 25.06.2021, z dôvodu  slávnostného zasadnutia pedagogickej rady  pri príležitosti Rezortného dňa učiteľov a pracovníkov školstva, upravuje organizáciu vyučovania a činnosti školy nasledovne:

Vyučovanie 1.-4. ročník končí 4. VH a v 5.-9. ročníku končí 5. VH.

Prevádzka  Školského klubu  detí  končí  o 15,00 hod.

Ďakujeme za pochopenie .

PaedDr. Eva Bilišňanská

Komparo 2021

Naša škola sa každý rok zapája do testovania s názvom Komparo, na ktorom si žiaci môžu overiť vedomosti a porovnať svoje výsledky s rovesníkmi v iných školách a mestách na celom Slovensku. Žiaci sa testujú z predmetov slovenský jazyk a matematika. Pre deviatakov je tento projekt zároveň prípravou na celoštátne testovanie, známe ako Monitor.

Výsledkami našich žiakov v matematike a v slovenskom jazyku sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.