Veľkonočné hry 2022

Dňa 12.apríla sa konalo v školskom klube detí zábavné predveľkonočné popoludnie pod názvom „Veľkonočné hry´´. Úlohou detí bolo nájsť všetky symboly Veľkej noci, ktoré poskrýval po celom školskom dvore veľkonočný zajko. Deti sa do hľadania pustili s veľkým elánom a radosťou. Pre víťazné oddelenie bola pripravená sladká odmena. Ostatné oddelenia, ktoré sa do hry zapojili ale nezvíťazili získali krásny veľkonočný diplom. Víťaznému oddeleniu srdečne blahoželáme.

Mária Rosová

Zápis do 1. ročníka

Informácie k zápisu prvákov:

Magazín, apríl 2022

Pozrite si najnovšie vydanie našej relácie.

Hviezdoslavov Kubín, 7.marec 2022

„Aj keby si hovoril všetkými jazykmi nášho sveta

máš iba jeden Miluj v ňom

a spievaj“                    Mikuláš Kováč

Umelecký prednes ako prostriedok sebaprezentácie  - vyjadrenie pocitov, myšlienok, postojov prostredníctvom rečového prejavu a vlastného zvoleného umeleckého textu. Táto súťaž v prednese poézie a prózy s celoštátnym postupom sa u nás koná každoročne počnúc triednym, školským i okresným kolom.

Dopravný kvíz 2022

Doprava je dôležitou súčasťou života každého človeka a netýka sa len vodičov motorových dopravných prostriedkov, ale všetkých účastníkov v cestnej premávke. Predpisy a dopravné značky nehľadia na vek, platia pre každého. Dopravnú výchovu preto považujeme za dôležitú súčasť procesu výchovy a vzdelávania. Prvky dopravnej výchovy aplikujeme v bežných predmetoch, ale i na rôznych vychádzkach, výletoch, kurzoch. V mesiaci marec sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili dopravného kvízu. Za každú triedu súťažila dvojica žiakov, ktorí triedili dopravné prostriedky, vyfarbovali a priraďovali dopravné značky, odpovedali na otázky v dopravnom kvíze či súťažili v reflexných vestách. Každý bol odmenený malou drobnosťou. Verím, že táto hodinka venovaná doprave bola poučná, ale i zábavná.

Mgr. Daniela Verešpejová

18. ročník Osmijankovej literárnej záhrady

Dňa 31. 3. 2022 sa zúčastnili žiaci 4. D triedy v Detskej knižnici Slniečko putovnej výstavy - 18. ročníka Osmijankovej literárnej záhrady, so zameraním na rozvoj čítania s porozumením, posilnenie emocionality a socializácie detí. Žiaci mali možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ktoré vytvárali zábavnú priateľskú atmosféru, priestor pre hru, rozvoj fantázie a kreativity. „Prostredníctvom slov sa človek učí cítiť a prežívať – poznávať veci neviditeľné ako je láska, priateľstvo, súcit, harmónia...“  Po dlhšom čase to bolo príjemné spestrenie vyučovacieho procesu.

Ivana Hermanovská

Pasovanie za čitateľov knižnice 2022

Bolo že to radosti, dojatia a veľkého potešenia, keď naši prváci v mesiaci marec navštívili so školskou knihovníčkou školskú knižnicu. Plní očakávania, čo všetko musia zvládnuť, aby sa stali čitateľmi školskej knižnice. Nakoniec stačilo prečítať zopár slov z básničky Do školy od Ľudmily Podjavorinskej a napísať svoje meno na čitateľský preukaz. Všetci prváci to zvládli bez problémov a pri odchode zo školskej knižnice si niesli čitateľský preukaz, aby sa ním popýšili svojej triednej učiteľke. Všetkým novým čitateľom srdečne blahoželá a už teraz sa na nich v školskej knižnici každý štvrtok teší ....

Školský knihovník

Deň vody 2022

Dňa 22. 3. 2022 si žiaci 1.– 4. roč. pripomenuli Svetový deň vody. Témou v tomto roku bola „Podzemná voda“. Postavy Kvapka a Kvapko vyzvali žiakov, aby napísali odkaz do fľaše, ako nadväznosť na blížiaci sa Deň Zeme. Žiaci si popri rôznych aktivitách uvedomili dôležitosť vody, jej ochrany, významu pre zdravie človeka a celého ekosystému. Využili k tomu prezentácie,  riešili problémové úlohy, čítali texty o vode, tvorili básne o vode, realizovali pokusy... Výtvarnými prácami, na tému vody skrášlili interiér školy.

Napísali: I. Hermanovská, A. Hyrjová

Súťaže SPŠE
Dňa 21.3.2022 sa na pôde SPŠE uskutočnili tímové súťaže pre základné školy, na ktorých sa úspešne zúčastnili aj naši žiaci z 9.C triedy, ktorí vytvorili tímy na každú suťaž. Súťažilo sa v matematike- ELEKTROmatik (Daniel Hnatič, Stanislav Mamrák, Jakub Lazorčák, Tomáš Neupauer), angličtine- ELEsparks (Daniel Hnatič, Stanislav Mamrák, Jakub Lazorčák) a v elektronike- Elektronika hrou (Matej Šimkovič, Jakub Lazorčák). Týmto tímom sa podarilo uspieť a odnášajúsi domov všetky tri 1. miesta, ale aj cenné body na prijímacie skúšky.Žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.Taktiež ďakujeme učiteľom ANJ, MAT a odborných predmetov zo SPŠE za výborne zorganizované súťaže.

2 percentá z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Za podporu vopred ďakujeme.