Z prvákov máme čitateľov

,,Knihy sú bránou do sveta poznania!´´

Dňa 17. mája 2022 boli naši prváci slávnostne pasovaní za čitateľov knižnice Slniečko. V kráľovstve kníh nás privítali usmievavé tety knihovníčky. S našimi prvákmi sa porozprávali o tom ako sa treba o knižky starať a čo všetko ľuďom knižka prináša. Prváci sľúbili že budú radi čítať, že sa budú snažiť aby knihy neničili, a že budú často navštevovať knižnicu Slniečko. Tety knihovníčky previedli prváčikov ich priestormi knižnice. Žiaci si okrem krásnych zážitkov odniesli aj vypožičané knihy. Tešili sa z čítania, keďže už poznajú takmer všetky písmenká.

Mária Rosová

ENGLISH STAR 2022

Dňa 5. 5. 2022 sme sa zapojili do súťaže English Star. Pre niektorých žiakov to bolo veľmi jednoduché, no pre niektorých ťažšie. Zapojili sme sa do súťaže hlavne preto, lebo sme si chceli overiť naše vedomosti z anglického jazyka. Určite sa radi zapojíme aj budúci rok!

Žiaci z 5. C

Zelený svet 2022

Denne počúvame z rôznych zdrojov množstvo informácií o zlom stave našej planéty a o tom, ako jej môžeme pomôcť hoci aj maličkými krokmi. Jedným z nich je podporovať našich farmárov a slovenské produkty.

Literárne Košice 2022

Na vyhlásenie súťaže Literárne Košice sa so žiakmi každoročne veľmi tešíme, pretože pre nás organizátori pripravia veľmi zaujímavé témy. V tomto školskom roku si žiaci mohli vybrať opäť z troch tém: 1. Psí život, 2. Môj sused mimozemšťan, 3. Neznáma tvár na fotografii. Na našej škole vzniklo veľa originálnych výtvorov. Do súťaže sme poslali 10 súťažných príspevkov. Celkove do súťaže prišlo 458 prác zo 42 škôl z celého Slovenska. Ocenených bolo 57 autorov.

DÚHA 2021/2022

Od začiatku nového kalendárneho roka sa začína nad mestom Stará Ľubovňa tvoriť netradičná dúha, ktorá pozostáva z výtvarných a literárnych prác detí z celého Slovenska. Žiaci našej školy nezaostávajú a poctivo pracujú na výtvoroch, ktorými pomáhajú vniesť do nej ešte viac farebných tónov. Tento rok organizátori pripravili pre žiakov dve témy: 1. Nohy mám na zemi a dlaňami sa dotýkam oblohy (strom), 2. Obzri sa dozadu (príbehy zo života našich predkov).

Riaditeľské voľno dňa 18.5.2022

Vážení rodičia.

Riaditeľka školy oznamuje, že , v zmysle §150 ods. 5  zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a v súlade s vyhláškou MŠVV a Š SR č. 231/2009  v deň  testovania žiakov 5.ročníka -  Monitor 5, poskytuje

riaditeľské voľno

pre žiakov 6.- 9.ročníka školy  dňa 18.05.2022,  z organizačných dôvodov. Žiaci  týchto ročníkov budú  hromadne vyhlásení zo školského stravovania.

V uvedený deň žiaci 1. - 4. ročníka majú normálne vyučovanie podľa riadneho rozvrhu hodín. Činnosť ŠKD bude zabezpečená v riadnom režime.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Bojovali statočne ...

Dňa 5. mája 2022 sa v priestoroch haly Hotelovej akadémie v Prešove, konal florbalový turnaj starších žiakov. Zúčastnila sa ho aj naša škola. Do nominácie sa dostalo 12 žiakov- zväčša chlapcov deviateho a ôsmeho ročníka. Postupovej okresnej súťaže sa v našej skupine zúčastnilo 6 škôl. Tie boli rozdelené do dvoch podskupín, v ktorých sa hralo systémom „KAŽĎÝ S KAŽDÝM“, prví dvaja z podskupín postúpili do semifinále.

Mgr. Ferík

Odkaz vo fľaši

Chráňme, našu ZEM! VODA je vzácny dar!

„VÝZVA“ takto sa to všetko začalo. Zrodil sa veľmi pekný nápad, ktorý prepojil naše obľúbené dni spojené s našou vzácnou ZEMOU, a to DEŇ VODY (22.3.) a DEŇ ZEME (22.4.). Žiaci si vypočuli rozhlasové okienko a rozprávku „Odkaz vo fľaši“ od autora Johna Boundariesa. Úlohou žiakov bolo akýmkoľvek spôsobom vytvoriť nový odkaz pre našu Zem. Rôzne práce, vlastné odkazy, plagáty, básne vznikli nápaditým spôsobom. Potešili sme sa a touto cestou sme si pripomenuli vzácnosť daru VODY, ktorá je tak vzácna pre našu ZEM.

PhDr. A. Hyrjová

Deň Zeme 2022

Dňa 22.apríla sme si, ako už niekoľko rokov, pripomenuli Deň Zeme. Sviatok venovaný našej Zemi, nás má upozorniť na neustále ničenie životného prostredia nami ľuďmi.

Mgr. Eva Vašková

Mgr. Daniela Verešpejová

Celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku 2022

V dňoch 31. marec a 1. apríl 2022 sa dištančnou formou uskutočnilo celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku (CK OFJ), na ktorom mala zastúpenie aj naša škola.

V kategórii A1 nás úspešne reprezentovala žiačka 7.D triedy Ema Michelčíková, ktorá obsadila 1. miesto.

Našej žiačke k úspechu srdečne gratulujeme!

Mgr. Beáta Papugová