Návšteva    HaZZ V Prešove, október 2017

Dňa 6.10.2017 mali deti z ŠKD možnosť navštíviť Hasičský a záchranný zbor v Prešove. Deťom bola prezentovaná práca hasičov a hasičskej techniky. Ukážky práce hasičov nás zaujali a priblížili prácu, ktorá je veľmi náročná a zodpovedná.

Zapísala:PhDr.Tatiana Mušková

Exkurzia na Dukle a vo Svidníku

Dňa 4. a 5. 10. 2017 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili exkurzie na Dukle a vo Svidníku. Navštívili národné kultúrne pamiatky, venované Karpatsko-duklianskej operácii počas 2. svetovej vojny. Prezreli si: Vojenské historické múzeum, Pamätník Česko-Slovenského armádneho zboru, Údolie smrti, Pamätník Červenej armáde, Vyhliadkovú vežu. V obci Vyšný Komárnik pod vrchom Mativka žiakov veľmi zaujali vojenské bunkre štábu 3. Československej brigády. Z exkurzie si žiaci doniesli veľa dojmov a zážitkov.

Zapísali: Z. Stašová, J. Augustínová, J. Zánová , I. Hermanovská

Netradičné čítanie, 6.10.2017

Dňa 6.10.2017 sa žiaci 4.A,4.B,4.C triedy zúčastnili, v rámci Dňa českej literatúry v knižnici Slniečko, scénického čítania z publikácie Milana Kratochvíla „Prázdniny blbce číslo 13.“ Netradičné čítanie žiakov veľmi zaujalo a s dobrou náladou sme sa vrátili späť do školy.

Zapísali: Z. Stašová, J. Augustínová, J. Zánová

Ochutnávka ovocia a zeleniny

V septembri si  deti v školskom klube spríjemnili jesenné obdobie ochutnávkami ovocia a zeleniny, ktoré rodičia vlastnoručne dopestovali vo svojich záhradách.

Mgr. Tatiana Goliašová

Návšteva Mestskej polície v Prešove

Dňa 28. a 29. septembra 2017 navštívili žiaci prvého ročníka Mestskú políciu v Prešove. Oboznámili  sa s prácou  Mestskej polície, preverili si poznatky  z oblasti bezpečnosti  cestnej premávky  a vyskúšali si povinnú výstroj a výzbroj mestského policajta. Ďakujeme Mestskej polícií v Prešove za ochotný a milý prístup.

PaedDr. Natália Fečíková

Výchovno-vzdelávacie predstavenie Dotkni sa hviezd

Dňa 25.9.2017 sa naši žiaci štvrtého ročníka zúčastnili na Výchovno-vzdelávacom audiovizuálnom predstavení na tému šport a olympijské hodnoty so sprievodnými aktivitami (fotením a autogramiádou s olympionikmi). Aktivita sa konala v rámci Európskeho týždňa športu. Cieľom bolo predstaviť žiakom olympijské symboly a myšlienky, prezentovať športy, zažiť skutočnú atmosféru olympijských hier, naučiť ich správaniu fair play a stretnúť sa so športovými vzormi – olympionikmi. Deti si predstavenie a aktivity veľmi užili a odniesli si aj vecné ocenenia.

Bc. Lucia Vardžiková

NA KOLOBEŽKE BEZPEČNE, 26.9.2017

Dňa 26.9.2017 v rámci týždňa mobility sme pre deti pripravili v ŠKD súťaž s názvom “ Na kolobežke bezpečne”. Deti si zopakovali pravidlá cestnej premávky a bezpečnostné prvky, ktoré pri jazde používame. Víťazmi boli tí, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach z každého oddelenia a odmenení boli diplomom a reflexnými prvkami.

Bc. Lucia Vardžiková

Deň mlieka-18.9.2017

Mlieko v ľudskej výžive sa považuje za najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné pre zachovanie a vývoj života. Obsahuje  živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Mliečne výrobky sú významným zdrojom vápnika. Deň mlieka-18.9.2017 si žiaci na 1.stupni  pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch,  výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou  mlieka.

Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Beseda so spisovateľkou Ivonou Březinovou

29. septembra žiakom 3. A a 3. B triedy p. spisovateľka Ivona Březinová potvrdila, že je úplne iné predstavovať si činy hlavných hrdinov na základe prežívania či myslenia spisovateľa. Dozvedeli sme sa, že repertoár tvorí množstvo kníh pre deti. Mnohé z nich sú ocenené. Sršia vtipom, poučením. Osobným vtiahnutím do deja jednotlivých kníh a ich hrdinov v nás rozdúchala čitateľskú horlivosť. Pustila nás do svojej ,,tvorivej kuchyne" keď nám povedala ako tvorí, pracuje.

Mgr. J. Gaľanová, PaedDr. D. Jankaničová

12. ročník Festivalu Prešov číta rád

Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove si aj tento rok pripravila v rámci už 12. ročníka Festivalu Prešov číta rád rôzne podujatia.  Jedným z nich bolo i Piknikové čítanie, konajúce sa v dňoch 27.9. až 29.9., do ktorého sme sa zapojili i my. Žiaci v sprievode svojich slovenčinárov sa vybrali do prírody, okolia Prešova a vychutnali si chvíľku s knihou. U žiakov to malo úspech, pretože okrem knihy si na piknik, samozrejme, vzali rôzne dobroty, nechýbala ani deka či piknikový kôš.

Sme radi, že sme podporili čítanie.

K.  Pappová