Mikulášska olympiáda 2017

6.12.2017 pani vychovávateľky pripravili  Zábavné popoludnie s Mikulášom.

BAVME DETI ŠPORTOM, november 2017

Dňa 24.11.2017 sa na Základnej škole Sibírska v Prešove konali atletické preteky „ Bavme deti športom"ktorú organizoval Slovenský atletický zväz v spolupráci s atletickým klubom Šport  Hrou. Preteky prebiehali na šiestich atletických stanovištiach. V kategórii základných škôl naše 8 členné družstvo podalo vynikajúci športový výkon a za odmenu získali pekný odznak.

Bc. Lucia Vardžiková

Súťaž iBOBOR

Žiaci našej školy mali prvý krát možnosť zapojiť sa do on-line súťaže iBOBOR. 109 súťažiacich si zmeralo silu v troch kategóriách.

Mgr.Anna Ruszová

Dopravná výchova

V každodennom živote sa deti stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci, cyklisti, cestujúci v prostriedkoch hromadnej alebo osobnej dopravy. Opatrnosti nie je nikdy dosť a na cestách to platí dvojnásobne. Preto do vyučovacieho procesu zaraďujeme dopravnú výchovu a snažíme sa žiakov vychovávať k pozornosti,  princípom a predvídavosti  na cestách, či chodníkoch.

Zapísala: Mgr. Iveta Rennerová

Vianočné tvorivé dielne 2017

Príďte si vyrobiť vianočný darček, také bolo motto tohtoročných tvorivých dielní na našej škole. Rodičia a ich ratolesti si  mohli v príjemnej tvorivej atmosfére vyrobiť originálny vianočný baliaci papier – pod vedením pani učiteľky  Krajňákovej, krásne keramické ozdoby- pod vedením pani učiteľky  Varcholíkovej a bradatého škriatka – gnoma – pod vedením pani učiteľky  Toderiškovej a pani Tertinskej. Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť v reportáži pána učiteľa Semančíka z našej školskej televízie K2. Veríme, že sa tradícia Vianočných tvorivých dielní bude pokračovať a uvidíme sa opäť o rok.

Magazín november

Pozrite si ďalšie vydanie našej relácie Magazín.

Olympiáda z anglického jazyka, november 2017

13.11.2017 sa 30 žiakov 4.-7.ročníka  v kategórii 1A  a 19 žiakov    8.- 9. ročníka v kategórii 1B zúčastnilo písomnej časti  školského kola  OAJ,   16.11. prebehla  ústna časť Olympiády. Hodnotila sa slovná zásoba,  gramatika,  počúvanie s porozumením,  čo nebolo ľahké hlavne pre najmladších – štvrtákov.  Títo ukázali veľkú snahu vyrovnať sa starším  spolužiakom a my veríme,  že sa nedali odradiť ťažkými úlohami v testoch.

HAPPY HALLOWEEN, Október 2017

Stredná priemyselná škola v Prešove nás srdečne pozvala na akciu HAPPY HALLOWEEN, aby sme si prišli urobiť veselé fotky s tekvičkami pri halloweenskej bráne na pešej zóne v Prešove. Dňa 26.10.2017 v rámci ŠKD sa deti z 10. oddelenia zúčastnili tejto akcie a prežili zábavné popoludnie so strašidlami. Keďže sa deti strašidiel nezľakli, za odmenu dostali sladkosť. Akcia sa deťom veľmi páčila, a preto sme si aj v triede usporiadali tanečnú párty v maskách.

Bc. Lucia Vardžiková

Národná kultúrna pamiatka Solivar

V dňoch 14.11. a 15.11.2017 sa žiaci 4.ročníkov zúčastnili v rámci hodín prírodovedy a vlastivedy exkurzie  najvýznamnejšej  pamiatky na Slovensku Technického  múzea v Solivare. Oboznámili sa s ťažbou, spracovaním , skladovaním soli v minulosti. Navštívili  šachtu Leopold- unikátny  gápeľ, zásobníky  soľanky, varňu František, sklad soli.

Pripravili: učiteľky 4.ročníkov

Triedny aktív 5.12.2017

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy, v mene všetkých pedagogických zamestnancov školy,  Vás pozýva na triedny aktív, ktorý sa uskutoční dňa 05.12.2017 o 16,30 hod. v triedach 1.-9. ročníka.

Tešíme sa na stretnutie.

PaedDr. Eva Bilišňanská