Bezpečne na internete, 24.11.2017

Dňa 24.11. sa žiaci 3.ročníkov zúčastnili besedy s príslušníčkami policajného zboru. Hlavným cieľom besedy bolo žiakom pripomenúť, na ktoré čísla sa môžu v prípade núdze a potreby pomoci obrátiť.

Zapísala: Mgr. Daniela Tarkaničová

Výsledková listina -  školské kolo GeO, 05.12.2017

Dňa 05.12.2017 sa na našej základnej škole uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Z každej kategórie do Okresného kola, ktoré bude 6.2.2018, postupujú z každej kategórie (E,F,G) max. prví traja úspešní riešitelia.

Mgr. R. Klučárová

Európsky týždeň boja proti drogám

Aj naša škola sa v treťom novembrovom týždni (13.-16.11.2017) zapojila do akcie Európsky týždeň boja proti dogám. Cieľom tejto akcie bolo pôsobiť na vytváranie aktívneho protidrogového postoja, poukázať na význam primárnej prevencie, predísť užívaniu návykových látok, obmedziť – zastaviť xperimentovanie s návykovými látkami, aby sa predišlo poškodeniam zdravia na telesnom a duševnom vývoji detí a mládeže.

Mgr. Ferík Marián

ŠPORTOVÝ DEŇ SO SENIORMI, november  2017

Dňa 22. 11. 2017 nás v rámci projektu „ Starší mladým a naopak “ navštívili seniori z DS Sabinovská. Pripravili si pre nás program v podobe ukážok bojového umenia – karate, ktoré nám predviedol študent Marek Repja. Vysvetlil nám základy sebaobrany a vyskúšali sme si aj rôzne postoje a techniky. Deti sa vďačné poďakovali seniorom veľkým potleskom a úsmevom za program, ktorý sa nám veľmi páčil. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, pri ktorom budeme spoločne zdobiť vianočné perníky.

Bc. Lucia Varžiková

Mikulášska olympiáda 2017

6.12.2017 pani vychovávateľky pripravili  Zábavné popoludnie s Mikulášom.

BAVME DETI ŠPORTOM, november 2017

Dňa 24.11.2017 sa na Základnej škole Sibírska v Prešove konali atletické preteky „ Bavme deti športom"ktorú organizoval Slovenský atletický zväz v spolupráci s atletickým klubom Šport  Hrou. Preteky prebiehali na šiestich atletických stanovištiach. V kategórii základných škôl naše 8 členné družstvo podalo vynikajúci športový výkon a za odmenu získali pekný odznak.

Bc. Lucia Vardžiková

Súťaž iBOBOR

Žiaci našej školy mali prvý krát možnosť zapojiť sa do on-line súťaže iBOBOR. 109 súťažiacich si zmeralo silu v troch kategóriách.

Mgr.Anna Ruszová

Dopravná výchova

V každodennom živote sa deti stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci, cyklisti, cestujúci v prostriedkoch hromadnej alebo osobnej dopravy. Opatrnosti nie je nikdy dosť a na cestách to platí dvojnásobne. Preto do vyučovacieho procesu zaraďujeme dopravnú výchovu a snažíme sa žiakov vychovávať k pozornosti,  princípom a predvídavosti  na cestách, či chodníkoch.

Zapísala: Mgr. Iveta Rennerová

Vianočné tvorivé dielne 2017

Príďte si vyrobiť vianočný darček, také bolo motto tohtoročných tvorivých dielní na našej škole. Rodičia a ich ratolesti si  mohli v príjemnej tvorivej atmosfére vyrobiť originálny vianočný baliaci papier – pod vedením pani učiteľky  Krajňákovej, krásne keramické ozdoby- pod vedením pani učiteľky  Varcholíkovej a bradatého škriatka – gnoma – pod vedením pani učiteľky  Toderiškovej a pani Tertinskej. Ako to celé prebiehalo si môžete pozrieť v reportáži pána učiteľa Semančíka z našej školskej televízie K2. Veríme, že sa tradícia Vianočných tvorivých dielní bude pokračovať a uvidíme sa opäť o rok.

Magazín november

Pozrite si ďalšie vydanie našej relácie Magazín.