Chrípkové prázdniny

Riaditeľka  školy, v súlade s platnou legislatívou  a na základe Metodického usmernenia  MŠ SR č.15/2005 a  po odporúčaní RÚVZ SR v Prešove rozhodla takto:

V dňoch  19. - 21.02.2018   prerušuje  výchovno-vzdelávací proces z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení u žiakov a zamestnancov školy  vyhlasuje chrípkové prázdniny.

V uvedených dňoch bude prerušená aj  výchovná činnosť v ŠKD a stravovanie v školskej jedálni. Všetci žiaci sú v uvedených dňoch odhlásení zo stravovania.

Prevádzka školy  a nástup na vyučovanie bude pokračovať dňa 22.2.2018 ( štvrtok) v riadnom režime.

PaedDr. Eva Bilišňanská                                                                                                                                     riad. školy

DOČASNÉ ZMENY V MH

V dňoch 14.2. – 15.2.2018, 21.2. – 22.2.2018, 28.2. – 1.3.2018 (t. j. stredy a štvrtky) v čase 9.00 – 21.00h nepretržite linky č. 29, 32, 32A a školský spoj K premávajú obojsmerne cez Hlavnú ulicu (z dôvodu uzávierky Štefánikovej ulice).

Projekt z nemeckého jazyka

Pridaná nová sekcia "Projekt z nemeckého jazyka"

Moje rodné mesto Prešov

Dňa 26.01.2018 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD prezentovali svojimi vedomosťami o Prešove vo vedomostnom kvíze „Moje rodné mesto Prešov“. Deti zvládli kvíz ľavou zadnou a tí najúspešnejší sa tešili z pekných cien.

vychovávateľka V. Brendzová

Šarišská galéria v Prešove

Dňa 31. 1. 2018 žiaci IV. A, IV. B a IV. D triedy navštívili Šarišskú galériu v Prešove, ktorá patrí k najstarším regionálnym galériám na Slovensku. Prezreli si výstavu s odborným výkladom pod názvom „ Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexie v súčasnom umení. Vystavené diela vyobrazovali rozprávkové námety vytvorené súčasnými technikami v konfrontácií s realitou dneška. Cieľom výstavy bola aj popularizácia ľudového umenia, ale aj posolstvo hľadanie hodnôt ako je pravda, láska a dobro.

Mgr. Ivana Hermanovská

Šaliansky Maťko, január 2018

Dňa 30. januára 2018 sa v detskej knižnici Slniečko v Prešove uskutočnilo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese povestí s názvom Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali žiaci, ktorí obsadili prvé miesta v školskom kole tejto súťaže. V neľahkej konkurencii sa na 3.mieste umiestnila žiačka Sára Chovancová (V.B). Všetkým recitátorom povestí patrí pochvala za snahu a námahu počas prípravy na súťaž a víťazke srdečne blahoželáme.

Mgr. Katarína Prevužňáková

Štvrtáci v múzeu

Dňa 6.2.2018 žiaci štvrtých  ročníkov  navštívili Krajské múzeum v Prešove. Žiaci si pozreli výstavu „ Koňare“ s podtitulom Tradícia chovu koní v Prešove a okolí. Obdivovali aj expozície požiarnej techniky v minulosti, mincí, hrnčiarskeho umenia, archeologických nálezov  z okolia Prešova.

Mgr. Zuzana Stašová

Olympiáda v ANJ, 16.1.2018

Dňa 16.1.2018 sa Zina Višňovská (7.B) a Boris Karpják (9.C), víťazi školského kola olympiády v anglickom jazyku, zúčastnili okresného kola. Obaja súťažiaci s chuťou a entuziazmom ukázali komisiám všetko, čo v nich je a spomedzi všetkých súťažiacich sa umiestnili nasledovne:

Zina Višňovská – kat. 1A – 2. miesto (17 súťažiacich)

Boris Karpják – kat. 1B – 8. miesto (23 súťažiacich)

Našim žiakom srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov!

Mgr. Miroslava Chovancová

Novoročný športový turnaj, január 2018

Dňa 24. januára 2018 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, prehadzovaná loptičiek, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky.

Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať. Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú pre nás pripravili naše  pani kuchárky.

Mgr. Jana Augustínová

1. vydanie Magazínu v novom kalendárnom roku

Pozrite si prvé vydanie nášho Magazínu v novom kalendárnom roku. Boli sme na Novoročnom športovom turnaji, zisťovali sme, prečo je ruština pre žiakov atraktívna a zúčastnili sme sa odovzdávania cien Talenty 2017.

Mgr. Maroš Semančík