OLYMPIÁDA Z NEMECKÉHO JAZYKA, november 2018

Dňa 29.11. – 30.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením, počúvania s porozumením, 13 konverzačných tém a opisu obrázkov. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti, komunikačné zručnosti a pri opise obrázkov i kreativitu v danom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

Vianočná cudzojazyčná predajná výstava

Vážení rodičia,

riaditeľstvo školy Vás pozýva na vianočnú cudzojazyčnú predajnú výstavu cca 150 kníh v hodnote od cca 6,-eur - 25,-eur (beletria,rozprávky,obrázkový slovník,encyklopédie a pod.) v ANJ,RUJ,SPJ,FRJ,NEJ, ktorá sa uskutoční v dňoch 3.12.-4.12.2018 v priestoroch školy (bližšie info v prílohe).

Tvorivé popoludnie so seniormi, 13.11.2018

Dňa 13.11.2018 sa deti  z ŠKD a seniori z Denného centra zo Sabinovskej ulice, stretli na spoločnom tvorivom popoludní v našej škole. Pripravili sme si pre nich  tvorivú dielňu, kde sme si vyskúšali  techniku otláčania zvieratiek s jesenný motívom a vytvorili sme si veselé korytnačky.

Mgr. Martina Smažilová

Hudobné talenty 2018/ 2019

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka. Napriek tomu, že dnešná doba dáva do popredia jazyky a moderné technológie, veľa detí má kladný vzťah k spevu, či hre na hudobný nástroj. Preto sa aj v tomto školskom roku uskutočnila na našej škole hudobná súťaž dňa 19. 11. 2018 pod názvom „Hudobné talenty“. Súťažilo sa tradične v troch kategóriách.

Výhercom blahoželáme !

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská

Vyhodnotenie školského kola OAJ 2018/2019

Výsledky školského kola OAJ 2018/2019

Víťazi postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 16.1.2019.

Blahoželáme všetkým účastníkom školského kola OAJ a víťazom budeme držať prsty.

Mgr. Eva Magdziaková

Zlepšenie dochádzky detí a žiakov mesta Prešov

Vážení rodičia,

od 1.11.2018 sa realizuje pilotný projekt „Zlepšenie dochádzky detí a žiakov mesta Prešov“, v spolupráci škola, OŠK a CR, Odbor sociálnych služieb MsÚ Prešov, ÚPSVaR a DPMP Prešov.

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry, 6.11.2018

S cieľom zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru sme pripravili školské kole OSJL pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Komisia zasadla 6.11. v zložení p. učiteľov: K. Pappová, N. Varcholiková, M. Semančík, výpomoc sme neodmietli od p. uč Popjakovej, ktorá nám pomohla pri opravovaní písomnej časti.

Mgr. Katarína Pappová

Finalizácia projektu z nemeckého jazyka  Experimentieren  auf  deutsch

Učiť sa ďalší jazyk neznamená len učiť sa inak pomenovať tie isté veci, znamená to aj naučiť sa o tých istých veciach premýšľať iným spôsobom.“

Flora Lewis

Takúto možnosť učenia sa cudzieho jazyka, konkrétne nemeckého jazyka, mali aj žiaci našej školy, a to prostredníctvom experimentov realizovaných v rámci projektu Experimentieren auf deutsch.

Mgr. Mária Popjaková

Popoludnie  ŠKD v školskej knižnici

V rámci Medzinárodného dňa školských knižníc, aj tento rok deti z ŠKD  navštívili našu školskú knižnicu. Počas celého týždňa, oddelenia klubu detí strávili zaujímavé popoludnia  rôznymi formami práce s knihou. Pozorne počúvali ako spolužiaci čítajú, iné deti si vybrali svoju obľúbenú knihu a čítali si rozprávky, či rozprávali si navzájom príbehy z prečítaných kníh. Deti si takto vytvárali pozitívny vzťah ku knihe v školskej knižnici.

Mgr. Tatiana Goliašová

Testovanie prvých ročníkov 2018

Dňa 24.10. a 25.10. 2018 sa na našej škole konalo celoslovenské  testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých  ročníkov ZŠ. Cieľom testovania bol výber talentov, predpokladov pre daný šport a správne nasmerovanie k danému športu. Prváci boli testovaní v 9 športových disciplínach. Disciplíny ich veľmi zaujali, ale najväčší úspech mala  vlajková naháňačka a  člnkový beh. Žiaci predviedli svoje zručnosti, spoznali limity a možnosti.

Napísali: učiteľky 1.ročníkov