:: Aktuality

Olympiáda v anglickom jazyku

Výsledky okresného a krajského kola Olympiády v anglickom jazyku.

Okresné kolo:  Paulína Monková 9.B – 3. miesto v kategórii 1B

Júlia Galdunová    7.B-  9. miesto v kategórii 1A

Krajské kolo:  Anna St.Clair Correia 9.B- 5. miesto v kategórii 1C

Napísali o nás

Zo žiačikov sa stali známe mená: Na prešovskej ZŠ drala lavice herečka aj člen legendárnej kapely

ZDROJ: http://presov.dnes24.sk/zo-ziacikov-sa-stali-zname-mena-na-presovskej-zs-drala-lavice-herecka-aj-clen-legendarnej-kapely-197247

Čo a nás píšu

ZŠ Kúpeľná navštevovali známa spisovateľka, herečka i hudobník

História Základnej školy na Kúpeľnej ulici v Prešove sa začala písať v roku 1973, kedy sa v septembri po prvýkrát otvorili jej brány.

ZDROJ: http://skolskyservis.teraz.sk/skoly-sr/zs-kupelna-gabriela-futova/16634-clanok.html

OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

Dňa 13.01.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

V kategórii 1A 6. miesto získal Richard Klimko (7.C).

V kategórii 1B 2. miesto získala Vladimíra Arendáčová (9.B).

Srdečne blahoželáme!

Jarné prázdniny

Dobrá správa pre všetkých žiakov!

V pondelok 23. februára žiaden žiak našej školy nebude musieť ráno vstávať, aby nezmeškal začiatok vyučovania. To sa totiž nekoná, pretože práve v tento deň začínajú deťom jarné prázdniny. Môžu si ich užívať celý týždeň, pretože nástup do školy po prázdninách je až v nasledujúci pondelok 2. marca 2015.

Prajeme všetkým príjemný oddych, prežite tieto dni v zdraví a spokojnosti.

2. vydanie relácie AKTUALITY

Pozrite si 2. vydanie relácie AKTUALITY. Opäť sme pre Vás zmapovali tie najdôležitejšie udalosti, ktoré sa udiali na našej škole.

Zmena postupu úhrady cestovných nákladov

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že MŠVVaŠ SR s účinnosťou od 01.02.2015  určuje zmenu postupu úhrady cestovných nákladov na dopravu žiakov základnej školy a žiakov  so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v súlade so Smernicou č. 7/2015 – R, ktorou sa mení a dopĺňa Smernica MŠ SR č. 9/2009-R z r. 2009.

Šaliansky Maťko

Detské oddelenie Knižnice  P. O. Hviezdoslava Slniečko  v Prešove sa  v piatok 23.1.2015 premenilo  vďaka recitátorom z okresu Prešov na starodávnu krajinu, v ktorej ožívali dejiny hradov, zámkov a slávnych i menej slávnych osobností.  Organizátorom tejto oblastnej súťaže bola  Matica slovenská Prešov, ABC Centrum voľného času v Prešove a knižnica Slniečko, ktorá poskytla recitátorom svojepekné priestory.

Komparo

Základná škola, Kúpeľná 2, Prešov

to s kvalitou vzdelávania myslí vážne.

Zimné hry v prírode

Dňa 9.1.2015 pani vychovávateľky pripravili deťom zimné hry v prírode. Čerstvo napadaný sneh bol ideálny na súťaže, v ktorých deti súťažili. Súťažilo sa v disciplínach:

• Stavanie snehuliaka
  • Hod snehovou guľou na cieľ
  • Snehová perinbaba