Hravá azbuka 2019

2. apríla žiaci 2. B triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. Ivetou Rennerovou navštívili Ruské centrum Prešovskej univerzity v rámci Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý bol vyhlásený v roku 1967 Medzinárodným výborom pre detskú knihu na počesť narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. (1805 – 1875).

Spracovala: Mgr. Iveta Rennerová

Pasovanie za čitateľov  knižnice Slniečko

Vzbudiť záujem o čítanie kníh je dôležité už od útleho detstva. V marci, v mesiaci knihy a v apríli boli naši prváci slávnostne pasovaní za čitateľov knižnice Slniečko. V kráľovstve kníh nás privítali milé a usmievavé tety knihovníčky, ktoré pripravili pre deti rôzne úlohy a previedli ich priestormi knižnice. Možno aj touto milou akciou sa podarilo ukázať krásu kníh a formovať vzťah ku knižnej kultúre. Žiaci si okrem zážitkov odniesli aj vypožičané knihy. Tešili sa, že si v nich budú môcť sami čítať. Veď už poznajú skoro všetky písmená!

Mgr. I. Hermanovská

Krajské kolo  vo volejbale žiačok

Vo štvrtok 25.4.2019 sa uskutočnilo za účasti 10 družstiev krajské kolo vo volejbale žiačok základných škôl. Naše družstvo v zložení Nicole Bebková,sestry Kamila a Simona Slivkové,Marianna Kimák Fejková,Eva Pulmannová,Denisa Tartaľová,Viktória Vasilíková,Emma Višňovská,Michaela Ondrejčáková,Andrea Tančinová ,Tamara Mesarčová,Michaela Kopčáková,obsadilo krásne 4.miesto.Srdečne blahoželáme.

Mgr.Zuzana Milá

JAZYKOVÝ KURZ 2019 – 2. cudzí jazyk

V dňoch 08.04. – 12.04.2019 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili jazykového kurzu v Hoteli Rysy v Tatranskej Štrbe, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v nemeckom, ruskom, francúzskom, španielskom a anglickom jazyku.

PaedDr. Marta Beňková

Lesnícke dni, 12.4.2019

Apríl je mesiac lesov. Naši žiaci počas tohto mesiaca trávia čo najviac času v prírode, či už v Škole v prírode, na exkurzii na náučnom chodníku Sigord alebo iba tak, na vychádzkach počas hodín prvouky a prírodovedy. Na našej škole si pripomíname aj Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovujú výtvarné práce, plagáty, tvoria výrobky z odpadového materiálu.

Mgr. Beáta Karašová

Dramatická hodina

V rámci literatúry si žiaci piateho ročníka vyskúšali, aké náročné je byť hercom. Teda bábkohercom.  Za úlohu si mali vyrobiť bábku z varešiek alebo maňušku či marionetu podľa vlastnej predstavivosti. Do výroby bábok zapojili okrem fantázie aj svojich rodičov. A veruže sa bolo na čo pozerať. Nechýbali princezné, princovia, lesné víly či dokonca aj zelení vodníci.

Deti si vyskúšali dramatizáciu rozprávky O medveďovi, čo vedel premýšľať a dramatizáciu ruskej rozprávky Krása Nevídaná. Žiaci sa zabavili a zároveň sa naučili pomenovať druhy bábok. Aspoň na chvíľu boli na druhej strane hľadiska.

Mgr. Zuzana Gorneková

Celoslovenské kolo: Ruské slovo
Po postupe z krajského kola súťaže v prednese ruskej poézie a prózy: Ruské slovo, sa žiačky našej školy zúčastnili celoslovenského kola, ktoré sa konalo 5. apríla v Košiciach v Kulturparku. Do súťaže bolo zapojených 177 žiakov/študentov a 67 pedagógov zo 64. škôl celého Slovenska. Aj naše žiačky si odniesli pekné ceny a dosiahli veľmi dobré výsledky:
Ili Ivančová, Jana Saksunová, VIII.B - 2. miesto, II. kategória, spev (duet)
Dievčatám srdečne blahoželáme.

Mgr. K. Klimková
Veľká noc so seniormi, 10.4.2019

Dňa 10.4.2019 sa deti stretli so seniormi v rámci projektu  „Starší mladým a naopak“.  Seniori si pre deti pripravili výstavu veľkonočných vajíčok, ktoré vyrobili.  Spoločné popoludnie sme si spríjemnili básňami, piesňou a hrou na husliach. Od seniorov sme dostali ako darček veľkonočné vajíčka. Už teraz sa tešíme  na ďalšie stretnutie.

Mgr. Veronika Repková

Magazín - marec 2019

Marec bol opäť bohatý na udalosti. Pozrite si náš Magazín a dozviete sa viac.

Mgr. M. Semančík

Sen jedného duba  - H. Ch. Andersen

„Ten kto je múdry, slabších ochraňuje, ten kto sa rád hrá, v maličkostiach poklad objavuje, ten kto vie načúvať, v tichu lesa najkrajšie rozprávky započuje.“

Dňa 1.4.2019 na našu školu prišlo bábkové divadlo Babadlo s predstavením ,,Sen jedného duba“. Krásny príbeh o prírode, o stromoch, o lesných škriatkoch, o vílach a vtákoch, o ročných obdobiach, ale aj o ničivej sile ľudí. Je o záchrane stromov a ich osude. Deti si prišli na svoje, lebo aj pre  nich  všemocná a múdra príroda nestratila  svoje čaro.

Mgr. Tatiana Goliašová