Škola v prírode 2019

V termíne od 8.4.2019 do 12.4.2019 žiaci štvrtého ročníka (IV.A, IV.C a IV.D) absolvovali Školu v prírode v Novej Lesnej. Prostredníctvom pracovných listov si upevnili učivo z matematiky, slovenského jazyka i angličtiny. Vedomosti z vlastivedy a prírodovedy si vyskúšali a zároveň rozširovali priamo v teréne spoznávaním prírody v Tatrách. Počas týždňa sme navštívili Štrbské pleso, Popradské pleso, Beliansku jaskyňu a prešli sme sa Starým Smokovcom. Počas prechádzky v Novej Lesnej sme si pozreli Park horských vodcov. Spoločne sme navštívili i Tricklandiu, kde mali deti možnosť vidieť a vyskúšať si silu mnohých optických ilúzií. Školu v prírode sme ukončili záverečným vyhodnotením, ktoré bolo spojené s tombolou, ako odmenou za usilovnosť a aktivitu počas celého týždňa.

Triedne učiteľky:

D. Tarkaničová, E. Vašková, T. Žigová

Ekopark   Holá hora, 26.4.2019

Dňa 26.04.2019 sme sa zúčastnili Dňa Zeme v Ekoparku Holá hora v Prešove. Téma tohtoročného Dňa Zeme bola „Protect our species - Chráňme naše druhy.“ Pripravené pre nás boli kvízy, hry a súťaže s témou ochrany prírody. Skladali sme  napr. veľké puzzle, výsledkom ktorých bol medveď s mláďatkom. Ďalej sme určovali stopy zvierat, ktoré boli z papiera a my sme ich mali priradiť k zvieratám. Potom sme dostali obaly od vajec, na nich sme mali nalepené čo máme zbierať, napr. kamienok, slamu, vetvičku z ihličnatého stromu, kvietok a pod.

Spievam po francúzsky 2019

Dňa 22. marca 2019 sa žiačky a žiaci francúzskeho jazyka zapojili do speváckej súťaže Spievam po francúzsky 2019 (SPF 2019). Súťaž bola organizovaná pod záštitou Francúzskej aliancie v Banskej Bystrici, Francúzskeho inštitútu na Slovensku, Francúzskej aliancie v Košiciach a Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Mgr. Beáta Papugová

Život je pohyb, 22.5.2019

,,Život je pohyb“ Aristoteles

Výrokom tohto známeho gréckeho filozofa sme sa inšpirovali i na hodine telesnej výchovy. Tradičné prípravné športové hry, atletiku, či loptové hry sme vystriedali aktivitami na stanovištiach, kde sme zahrnuli niekoľko športových aktivít. Spojenie dvoch tried vzájomne vzbudzovalo žiakov k nevzdávaniu sa a odvedeniu výborného výkonu.

Mgr. D. Tarkaničová, Mgr. A. Hyrjová

Máj lásky čas, 2019

Dňa 15.5.2019 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie v rámci projektu „Starší mladým a naopak“ so seniormi a našimi deťmi v znamení „Máj lásky čas“. Deti sa na stretnutie tešili a pripravili si prekvapenie – papierové kytičky tulipánov. Počas spoločného posedenia deti vyrábali so seniormi srdiečka, ako znak úcty a vďaky. Ďakujeme seniorom za návštevu a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Mgr. Veronika Repková

TESTOVANIE  5 a 9  v školskom  roku  2018/2019

Vážení rodičia,

výsledky Testovania 5 a 9 si môžete prezrieť prostredníctvom Internetovej žiackej knižky. Pre každý testovaný predmet  sú uvedené dve hodnoty - percento a percentil. Percento znamená percentuálnu úspešnosť v teste, percentil zase znamená koľko percent rovesníkov sa žiakovi podarilo v teste z daného predmetu predbehnúť.

Žiakom prídu do aplikácie ako notifikácia,  po kliknutí na ňu sa im zobrazia.

Školské kolo – Rétorika 30.4.2019

„Storakým spôsobom môžeš jedno povedať“

Ľ. Štúr

30. apríl popoludní sa niesol u nás v duchu uvažovania,  prezentovania vlastných myšlienok i vyrozprávania  skúseností i zážitkov prostredníctvom školského kola Rétoriky.

Mgr. Katarína Pappová

Hláskovanie

Dňa 24.4.2019 si žiaci tretieho ročníka zmerali sily v hláskovaní anglických slov. Ich úlohou bolo vyhláskovať 10 vylosovaných slov. Dôležitá bola nielen správnosť, ale aj rýchlosť.

PaedDr. Natália Fečíková  a Mgr. Jana Vachmanská

Akcia Knihovníci Slovenska 13.a 14.5.2019

Potešili sme sa, keď nás knihovníčky z knižnice Slniečko pozvali na ich akciu Knihovníci Slovenska. Naši žiaci v dňoch 13. a 14. 2019 mája sa mohli zúčastniť tejto akcie a aktívne sa zapájať počas prezentovania svojich pripravených tém jednotlivými knihovníkmi z rôznych kútov Slovenska.

Share together pre ŠKD

Dňa 7.5. 2019 sme sa zúčastnili na zábavnom a zaujímavom popoludní pre deti školských klubov, ktoré sa konalo na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove pod názvom ,, SHARE TOGETHER“. Podujatie bolo voľným pokračovaním tradície organizovania Dňa základných škôl na PF PU.

Mgr. Tatiana Goliašová