TVORIVÉ DIELNE 2019

Vytvor si vianočný darček !

Milí rodičia !

Príďte príjemne stráviť popoludnie a vyrobte vianočný darček, ktorým potešíte svojho blízkeho.

Kedy?  .... 10.12.2019 o 15.30

Kde?? ... u nás v škole

Výstava technickej zručnosti žiakov 2019

Počas Týždňa vedy a techniky od 2.12.2019 do 6.12.2019 sa v priestoroch našej školy uskutočňuje výstavka žiackych prác z predmetu technika. Žiaci, ale aj rodičia si budú môcť prezrieť tvorivú činnosť žiakov 5. až 9. ročníka našej školy. Cieľom predmetu technika je nielen naučiť žiakov teoretické vedomosti, ale aj základom pracovných zručností a kreativite. Súčasťou toho  je porozumieť základným technickým postupom, získanie pracovných zručností pri opracovaní technických materiálov a problémom v kľúčových oblastiach techniky, ktorými sú materiály, technológie, komunikačné systémy a konštruovanie, čo v konečnom dôsledku žiaci môžu využiť v bežnom živote.

Mgr. Milan Čeremeta

Výsledková listina -  školské kolo GeO 2019

Dňa 26.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup súťažilo 49 žiakov v kategórii  E,F,G.

Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 6.2.2020  postupujú prví traja súťažiaci.

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová, Mgr. L. Sidorjak

Výsledky iBOBOR 2019

Aj tento rok si žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z informatiky a porovnať sa so svojimi rovesníkmi na celom Slovensku v rámci informatickej súťaže iBOBOR.  Najúspešnejší súťažiaci si odniesli domov diplom. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Po stopách antických bájí 2019

Mytológia starovekého Grécka, bohyne, bohovia a polobohovia, ich vlastnosti, príbehy a osudy sú predmetom veľkého záujmu aj v dnešnej dobe. Mnohé z príbehov gréckej mytológie sú všeobecne známe, učíme sa o nich v školách a veľa z nich dostalo aj filmovú podobu.

Mgr. Beáta Papugová

Ruský film v škole 2019

Ani sme sa nenazdali a je tu znova november – čas ruských rozprávok. Aj tento rok sme sa so žiakmi našej školy, malými aj veľkými, zapojili do súťaže Ruský film v škole. Žiaci si pod vedením svojich vyučujúcich pozreli rozprávku Krokodil Gena i Čeburaška, spoločne si následne formou prezentácie vypracovali krátky kvíz o rozprávke a na záver nakreslili krásne scény zo spomínanej rozprávky. Vyučujúce ruského jazyka vybrali z kresieb dve najlepšie, ktoré zaslali do súťaže.

Držíme žiačkam našej školy palce a o výsledkoch vás, samozrejme, budeme informovať J.

Mgr. Miroslava Chovancová

Šarkaniáda 2019

Koniec jesene sme si v ŠKD spestrili púšťaním šarkanov.  V piatok 15.11.2019 sme si pre deti pripravili Šarkaniádu. Pekné počasie a vietor nás potešili a deti sa mohli vyšantiť na školskom dvore. Mali sme možnosť vidieť ako zakúpených, tak i vlastnou rukou zhotovených šarkanov. Každý sa tešil ak šarkany vzlietli nad zem. Niektoré  šarkany však nechceli poslúchať, ale deti sa nedali odradiť a trpezlivo skúšali kým sa im to nepodarilo. Nad našimi hlavami sa vznášali šarkany rôznych farieb a veľkostí. Všetci boli odmenení diplomom a sladkou odmenou. Už teraz sa tešíme na budúcu šarkaniádu.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Ekotopfilm 2019

Ekológia a ochrana životného prostredia patrí k najpálčivejším témam súčasnej doby. 13.11. a 14.11.2019 sa žiaci 2.ročníkov zúčastnili Ekotopfilmu v kine Scala. Žiaci mali možnosť vzhliadnuť  inšpiratívne krátke filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácií posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia. Pred očami žiakov ožíval  príbeh slonej rodiny z Bornea inšpirovaný skutočnými udalosťami alebo príbeh človeka, ktorý prichádza na Zem, kde sa stretáva s odplatou za svoje hriechy formou znečisteného oceánu.

Napísala: Mgr. Jana Augustínová

Magazín november 2019

Pozrite si najnovšie vydanie Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Návšteva hasičov 2019

V dňoch 11. a 12. 11. 2019 v rámci požiarnej ochrany, sa žiaci druhých  ročníkov zúčastnili prehliadky Hasičskej stanice v Prešove. Veľmi sa na túto akciu tešili. Mohli si obzrieť hasičské autá a ďalšiu techniku. Veku primerane boli oboznámení ako sa s tou technikou narába a na čo slúži. Zaujímali sa o náročnú prácu hasičov. Žiaci boli aktívni, veľa sa pýtali a otázkam nebolo konca. Mnohí prejavili záujem vykonávať toto povolanie, keď vyrastú.

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská