Športová akadémia Mateja Tótha

Športová akadémia Mateja Tótha – ponuka  pre záujemcov (žiakov ,rodičov) o účasť v celoslovenskom  projekte, ktorý je zameraný na  všeobecnú športovú prípravu pre deti mladšieho školského veku.

Inklúzia nie je ilúzia

V priebehu uplynulého mesiaca sa všetci pedagogickí zamestnanci našej školy zúčastnili workshopu na tému „Inklúzia nie je ilúzia“. Cieľom stretnutí bolo rozšíriť si pedagogické kompetencie v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Vďaka našej konzultantke z projektu Škola inkluzionistov PeadDr. Zuzane Reveszovej sme strávili popoludnia plné interaktívnych aktivít využiteľných pre ďalšiu pedagogickú prax.

Už dnes sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré v rámci projektu v Novom kalendárnom    roku absolvujeme.

Mgr. Alexandra Mihoková

školský špeciálny pedagóg

Mikuláš v Ruskom centre Prešovskej univerzity

6. decembra žiaci III. B triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. Ivetou Rennerovou navštívili Ruské centrum Prešovskej univerzity v Prešove.

Mgr. Iveta Rennerová

Školák - združenie  rodičov a priateľov školy

Vážení rodičia,

Riaditeľstvo školy  v spolupráci s Rodičovskou radou  predkladá na schválenie:

1) návrh  Stanov v súvislosti s návrhom na registráciu občianskeho združenia s názvom

„Školák - združenie  rodičov a priateľov školy (ďalej len OZ) ,

2) Členovia prípravného výboru na návrh RR za účelom registrácie:

JUDr.  Ivana Vaculčiaková    - zástupca rodičov

PaeDdr. Mária Gabrielyová  – zástupca školy

Mgr. Matúš Šarišský               - zástupca rodičov

TVORIVÉ DIELNE 2019

Vytvor si vianočný darček !

Milí rodičia !

Príďte príjemne stráviť popoludnie a vyrobte vianočný darček, ktorým potešíte svojho blízkeho.

Kedy?  .... 10.12.2019 o 15.30

Kde?? ... u nás v škole

Výstava technickej zručnosti žiakov 2019

Počas Týždňa vedy a techniky od 2.12.2019 do 6.12.2019 sa v priestoroch našej školy uskutočňuje výstavka žiackych prác z predmetu technika. Žiaci, ale aj rodičia si budú môcť prezrieť tvorivú činnosť žiakov 5. až 9. ročníka našej školy. Cieľom predmetu technika je nielen naučiť žiakov teoretické vedomosti, ale aj základom pracovných zručností a kreativite. Súčasťou toho  je porozumieť základným technickým postupom, získanie pracovných zručností pri opracovaní technických materiálov a problémom v kľúčových oblastiach techniky, ktorými sú materiály, technológie, komunikačné systémy a konštruovanie, čo v konečnom dôsledku žiaci môžu využiť v bežnom živote.

Mgr. Milan Čeremeta

Výsledková listina -  školské kolo GeO 2019

Dňa 26.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. O postup súťažilo 49 žiakov v kategórii  E,F,G.

Z každej kategórie do okresného kola, ktoré bude 6.2.2020  postupujú prví traja súťažiaci.

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová, Mgr. L. Sidorjak

Výsledky iBOBOR 2019

Aj tento rok si žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z informatiky a porovnať sa so svojimi rovesníkmi na celom Slovensku v rámci informatickej súťaže iBOBOR.  Najúspešnejší súťažiaci si odniesli domov diplom. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Po stopách antických bájí 2019

Mytológia starovekého Grécka, bohyne, bohovia a polobohovia, ich vlastnosti, príbehy a osudy sú predmetom veľkého záujmu aj v dnešnej dobe. Mnohé z príbehov gréckej mytológie sú všeobecne známe, učíme sa o nich v školách a veľa z nich dostalo aj filmovú podobu.

Mgr. Beáta Papugová

Ruský film v škole 2019

Ani sme sa nenazdali a je tu znova november – čas ruských rozprávok. Aj tento rok sme sa so žiakmi našej školy, malými aj veľkými, zapojili do súťaže Ruský film v škole. Žiaci si pod vedením svojich vyučujúcich pozreli rozprávku Krokodil Gena i Čeburaška, spoločne si následne formou prezentácie vypracovali krátky kvíz o rozprávke a na záver nakreslili krásne scény zo spomínanej rozprávky. Vyučujúce ruského jazyka vybrali z kresieb dve najlepšie, ktoré zaslali do súťaže.

Držíme žiačkam našej školy palce a o výsledkoch vás, samozrejme, budeme informovať J.

Mgr. Miroslava Chovancová