Deň vody na našej škole

Moje mesto - PREŠOV 2017

Pripomienka 770. výročia od prvej písomnej zmienky

WORLD CHALLENGE DAY 2017

Propagácia zdravého životného štýlu, pohyb v rytme

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: Aktuality

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 3.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Živá červená stužka 2014

V tomto roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoslovenskej kampane Červené stužky. Z viacerých možných aktivít sme si vybrali aj súťaž „ Živá“ červená stužka. Na túto aktivitu sme vybrali žiakov šiestych ročníkov, ktorí pod vedením učiteľa telesnej výchovy Mgr. Mariána Feríka nacvičili rozostavenie žiakov na školskom dvore. V piatok, 28.11.2014 sme sa so žiakmi presunuli do neďalekej  Záhrady umenia . Celú akciu natáčal Mgr. Maroš Semančík, ktorý má na starosti školskú televíziu. Žiaci sa rozostavili , obliekli sa do červených tričiek a búnd a už sa fotilo. To ,že je to naozaj „živá“ stužka je badať na jej tvare, ale šiestaci sa veľmi snažili.

Ruský film v škole old

Azda každý z nás pozná Arabelin čarovný prsteň, Popoluškine zázračné oriešky, dokonalé sedemmíľové čižmy... Kto by aspoň na malú chvíľku netúžil po podobnom čarovnom predmete? Aj naši žiaci ruského jazyka (5. a 8. roč.) pod vedením svojich p. učiteliek J. Bardzakovej a M. Chovancovej snívali o kvietku, ktorý by im splnil sny. Žiaci sa priznali, že by radi zbavili svojich starých rodičov chorôb, pomohli rodičom nájsť si zamestnanie, ale nezabudli ani na seba – priali si zlepšenie svojich výsledkov v škole.

Sabinovská palička 2014

Už 6 rokov patrí november medzinárodnej súťaži mažoretiek Sabinovská palička. Ani na tohtoročnej nemohli naše mažoretky chýbať. Dievčatá sa snažili celý rok a na súťaž sa veľmi tešili. Podporiť nás ako vždy prišli rodičia a známi a tak dievčatá tancovali s veľkým nasadením. Ocenenia, ktoré získali svedčia o tom, že celoročná práca nebola zbytočná a že sa oplatí trénovať. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás myslia a vždy nám držia palce.

Vystúpenie v DSS

Naše mažoretky, spolu so speváckym krúžkom pripravili pre klientov Domova sociálnych služieb program, s ktorým sa predstavili  v týchto chladných novembrových dňoch. Program bo l venovaný uplynulému Mesiacu úcty starším  a blížiacim sa Vianociam. Dievčatá pod vedením Viki Kolárikovej predstavili časť svojho bohatého repertoára, čím si hneď získali divákov.  Mažoretky, ktoré trénuje Eva Labudová a Andrea Stašíková ,  zatancovali choreografie s ktorými si vybojovali mnoho ocenení na rôznych súťažiach v tomto roku. Bohatý program potešil všetkých, ktorí sa tohto pekného vystúpenia zúčastnili a dievčatá boli za svoje výkony odmenené potleskom .

Plavecký výcvik

V  termíne od  3.-14.novembra 2014  žiaci  tretieho  ročníka  absolvovali  plavecký  výcvik  na  ZŠ Mirka  Nešpora.  Počas  dvoch  týždňov sa  žiakom  venovali  inštruktori  plávania.  Na  začiatku  výcviku  sa  žiaci  zoznamovali  s vodou  prostredníctvom  hier,  učili  sa  splývať,  plávať  pod  vodou  a postupne  zvládali  základné  plavecké  činnosti,  ktoré  sú  podmienkou  správneho  nácviku  plaveckých  spôsobov.  Po  absolvovaní  kurzu  bolo  70 žiakom  odovzdané  „Mokré  vysvedčenie“  s údajom  o tom,  či  plávajú  ako  delfín, kapor  alebo  korytnačka.

Spolupráca  s Prešovskou  univerzitou

Pri  vyučovaní  anglického  jazyka  aj  v tomto  školskom  roku  pokračujeme  v spolupráci  s Prešovskou  univerzitou, konkrétne  s doc. Zuzanou  Strakovou, PhD., ktorej  žiačky,  poslucháčky  štvrtého ročníka  pedagogickej  fakulty,  praxujú  na  našej  škole.

Návšteva Mestskej polície v Prešove

V dňoch 11. a 12.novembra 2014  sa prváci a druháci  tešili z návštevy Mestskej polície v Prešove.

Žiaci mali  možnosť vidieť, v akých priestoroch v rámci Prešova pracujú príslušníci Mestskej polície, v akých uniformách ich môžeme stretnúť, akým výstrojom a výzbrojou disponuje každý mestský policajt. K povinnej výstroji a výzbroji Mestských policajtov patrí aj reflexná vesta, terčík, putá, obušok... Toto všetko si žiaci mohli na sebe  aj vyskúšať.

Retro Film | ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

Na stránku našej školy pribudlo prvé video

V sekcii videogaléria si môžete pozrieť prvé video z rozlúčky deviatakov v šk. roku 2013/2014

Pamätný list sv. Gorazda

Viac ako 80 žiakov a študentov, ktorí v uplynulom školskom roku 2013/2014 úspešne reprezentovali Slovenskú republiku na medzinárodných predmetových olympiádach a športových či umeleckých súťažiach, si dňa 11.11.2014 prevzalo Pamätný list sv. Gorazda.

Pri príležitosti Medzinárodného  dňa študenstva minister školstva SR p. Peter Pellegrini ocenil

Marka Barníka-Krivánka bývalého žiaka 9.B v šk. roku 2013/2014

za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky na medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku a získanie diplomu 1. kategórie A2.