:: Aktuality

Veselo na Valentína

Aktualizácia ŠKD

Okresné kolo Geografickej olympiády

Dňa 5.2.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.

Našu školu reprezentovalo 8 žiakov v kategórií  E,F,G .

Fašiangy  Denného centra pre seniorov

Dňa 11.2.2015 organizovalo Denné centrum pre seniorov na Sabinovskej ulici v Prešove pre svojich klientov Fašiangovú zábavu. Naše pani vychovávateľky spolu s deťmi z ŠKD pri tejto príležitosti nacvičili program, ktorým prispeli k fantastickej  atmosfére.

Týždeň v znamení Indonézie a Ukrajiny

V dňoch 2.- 6. 2.2015 sa vyučovania na našej škole zúčastnili zahraničné lektorky Bella z Indonézie a Nadja z Ukrajiny z projektu EDUCATE SLOVAKIA. Hodín s nimi sa odvážne zúčastnili aj žiaci 2. až 7. ročníka. Žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali konverzačné hodiny v anglickom a ruskom jazyku na témy: tímová práca a spolupráca medzi národmi. Taktiež sa dozvedeli o typických sviatkoch, národných kostýmoch a spôsobe života v daných krajinách. Hymnou celého týždňa sa stala pieseň Banana. Tešíme sa na ďalších lektorov v januári 2016.

Olympiáda v anglickom jazyku

Výsledky okresného a krajského kola Olympiády v anglickom jazyku.

Okresné kolo:  Paulína Monková 9.B – 3. miesto v kategórii 1B

Júlia Galdunová    7.B-  9. miesto v kategórii 1A

Krajské kolo:  Anna St.Clair Correia 9.B- 5. miesto v kategórii 1C

Napísali o nás

Zo žiačikov sa stali známe mená: Na prešovskej ZŠ drala lavice herečka aj člen legendárnej kapely

ZDROJ: http://presov.dnes24.sk/zo-ziacikov-sa-stali-zname-mena-na-presovskej-zs-drala-lavice-herecka-aj-clen-legendarnej-kapely-197247

Čo a nás píšu

ZŠ Kúpeľná navštevovali známa spisovateľka, herečka i hudobník

História Základnej školy na Kúpeľnej ulici v Prešove sa začala písať v roku 1973, kedy sa v septembri po prvýkrát otvorili jej brány.

ZDROJ: http://skolskyservis.teraz.sk/skoly-sr/zs-kupelna-gabriela-futova/16634-clanok.html

OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

Dňa 13.01.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

V kategórii 1A 6. miesto získal Richard Klimko (7.C).

V kategórii 1B 2. miesto získala Vladimíra Arendáčová (9.B).

Srdečne blahoželáme!

Jarné prázdniny

Dobrá správa pre všetkých žiakov!

V pondelok 23. februára žiaden žiak našej školy nebude musieť ráno vstávať, aby nezmeškal začiatok vyučovania. To sa totiž nekoná, pretože práve v tento deň začínajú deťom jarné prázdniny. Môžu si ich užívať celý týždeň, pretože nástup do školy po prázdninách je až v nasledujúci pondelok 2. marca 2015.

Prajeme všetkým príjemný oddych, prežite tieto dni v zdraví a spokojnosti.