Oznam k zápisu prvákov

Vážení rodičia budúcich prvákov!

Na  ZŠ, Kúpeľná 2, Prešov sa uskutočnil v dňoch 15.4. - 22.4.2020 aktívny zápis do 1. ročníka, elektronickou formou bez osobnej účasti dieťaťa,  na základe rozhodnutia zákonných zástupcov a na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Riaditeľstvo školy pozastavuje k  23.4.2020 aktívny zápis detí do 1. ročníka, pretože kapacita 4 tried v rámci  organizačného zabezpečenia 1. ročníka pre šk. rok 2020/2021 je  už naplnená.

Poďakovanie MŠ SR – Medzinárodný deň materinského jazyka

21. februára sme sa zapojili do osláv Medzinárodného dňa materinského jazyka, o tomto dni sme Vás už informovali na našej školskej stránke. Po odoslaní správy z tohto podujatia sme v tomto čase dostali potešujúcu správu, v ktorej Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nám vyslovilo poďakovanie, citujem, za inšpirujúcu informáciu – správu, v ktorej  uvádzame, ako sme si tento deň pripomenuli a aktívne originálnym spôsobom sa tak zapojili. Táto správa bude zverejnená na stránke  https://www.minedu.sk/citatelska-gramotnost

Mgr. Katarína Pappová

Prerušenie vyučovania

OZNÁMENIE

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy, na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, rozhodnutia hlavného hygienika a Ústredného krízového štábu, z dôvodu pretrvávajúceho šírenia ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19  prerušuje vyučovanie na škole  v období od 30. marca 2020  až do odvolania.

Poďakovanie

Vážení rodičia, milí žiaci,

Vážení  učitelia, kolegovia,

ocitli sme sa v neštandardnej situácii. Je to nová situácia pre nás všetkých. Všetci sa učíme za pochodu.  Vaše domovy sa zmenili na "miniškoly". Mladšie deti sa učia od starších, starší učia mladších. Vy musíte zosúladiť svoje pracovné povinnosti, nároky domácnosti a domáceho vyučovania. Vzájomne sa  naďalej učíme novým veciam, získavame nové kompetencie, skúsenosti, ktoré na klasickom vyučovaní nezískame.

Veľkonočné prázdniny 2020

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy  oznamuje, že podľa príslušného ustanovenia vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z. veľkonočné prázdniny trvajú

od 9. apríla 2020 /štvrtok/ do 14. apríla 2020 /utorok/.

V týchto dňoch bude domáce online vzdelávanie žiakov prerušené. Pokračovať vo vzdelávaní budeme od 15. apríla 2020 /streda/.

Prajeme Vám všetkým pokojné a v zdraví prežité Veľkonočné sviatky.

Kolektív zamestnancov školy

Oznámenie pre žiakov a ich  rodičov 9. ročníka.

Prihlášky a prijímacie skúšky na stredné školy na školský rok 2020/2021

Prihlášky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2020/2021 sa budú podávať riaditeľovi základnej školy do 15. mája 2020.

riaditeľka. školy

Zápis do 1. ročníka 2020

Zápis do 1. ročníka

Oznámenie o zabezpečení opatrení v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu

Vážení rodičia,

v rámci preventívnych opatrení vás žiadame, aby ste v prípade, že ste počas jarných prázdnin spolu so svojimi deťmi navštívili krajiny s potvrdeným COVID-19 (koronavírusom), hlavne Rakúsko a Taliansko, riadili sa nasledovnými odporúčaniami Ministerstva zdravotníctva SR:

"Vzhľadom na výskyt koronavírusu v Európe ministerstvo zároveň odporúča, aby občania pozorne sledovali počas a pri návrate z pobytu v zahraničí svoj zdravotný stav po dobu 14 dní a aby v prípade výskytu respiračných príznakov ochorenia bezodkladne kontaktovali telefonicky lekára."

PaedDr. Eva  Bilišňanská

Magazín február 2020

Pozrite si ďalšie vydanie našej relácie Magazín.

Mgr. M. Semančík

Pozastavený výdaj stravy do obedárov

Na základe opatrení MZ SR a Ústredného krízového štábu, týmto oznamujeme rodičom stravníkov školskej jedálne, že v období od 10.03.2020 do 31.03.2020 z dôvodu šírenia sa koronavírusu     COVID – 19 bude výdaj stravy do obedárov pozastavený. Odhlášky sa budú realizovať hlavne telefonický, mailom a SMS.

PaedDr. E. Bilišňanská