Z rozprávky do rozprávky 2021

Počas dištančného vzdelávania si deti upevňovali svoje čitateľské zručnosti   čítaním rozprávok  podľa vlastného výberu. Svoje najkrajšie okamihy, zážitky z čítania vyjadrili vlastnými ilustračnými kresbami.

vychovávateľka  PhDr. Tatiana Mušková

Antigénové testovanie 20.2.2021

Vážení rodičia,

Riaditeľstvo školy oznamuje, že  Mesto Prešov zriadi v priestoroch ZŠ, Kúpeľná 2, Prešov dňa 20.2.2021( sobota)  odberné miesta na bezplatné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré budú dostupné pre verejnosť.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Valentínske  popoludnie 2021

Tento obľúbený sviatok sa v školskom klube  niesol  v duchu priateľstva a radosti. Deti pripravili pre svojich blízkych krásne Valentínky a oddelenie si vyzdobili peknými kresbami.

Mgr. Tatiana Goliašová

OLYMPIÁDA Z NEMECKÉHO JAZYKA, február 2021

Dňa 09.02.2021 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Našu školu reprezentoval žiak Arián Laurent Sopko (6.C), ktorý získal 2. miesto v kategórii 1A. Na súťaži preukázal svoje vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením, počúvania s porozumením, konverzačných tém a opisu obrázkov.

Srdečne blahoželáme!

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková

2 percentá 2021

Vážení rodičia

Možnosť darovať dve percentá dane z vášho príjmu pre občianske združenie Školák - združenie  rodičov a priateľov školy za rok 2020 nie je možné, pretože OZ vzniklo ešte len 21.01.2020  Prvý krát to bude možné až pri podaní daňového priznania za rok 2021.

Ak chcete poskytnúť finančný dar pre školu môžete tak urobiť bezhotovostným prevodom alebo poštovou poukážkou na:
-   číslo účtu: SK19 0900 0000 005173224128, OZ-  „Školák - združenie  rodičov a priateľov školy“
-   do správy pre prijímateľa uveďte: vaše meno.

Ďakujeme.

František Lorinc                                                                      PaedDr. Eva Bilišňanská

štatutár OZ                                                                                      riaditeľka školy

Radovánky na snehu, 2021

Svoju radosť z pohybu vonku a snehovej nádielky, deti pretavili do stavby snehuliakov... aj guľovačky. Deťom sa šantenie na snehu veľmi páčilo, dúfame, že nám biela nádielka vydrží čo najdlhšie.

vychovávateľky: Mušková , Kručayová

Zimné radovánky v ŠKD 2021

Aj keď sme sa počas tejto situácie nemohli stretávať v škole, deti zo 4. oddelenia usilovne pracovali aj z domu. Síce ŠKD neprebiehalo tradičnou formou, no prostredníctvom internetu sme sa mohli spojiť a odovzdať si svoje zážitky. Keďže nás zima prekvapila svojou snehovou nádielkou, deti využili tento čas a stavali snehuliakov, vytvárali anjelov a naučili sa lyžovať či korčuľovať. Z detí sa na chvíľu stali malí pozorovatelia, skúmali ako sa mení voda na ľad a robili pokus so soľou a vodou, ale takisto si vytvárali aj zaujímavé veci z plastelíny a papiera. Dúfam, že sa  čoskoro uvidíme v našej škole a budeme si môcť vyrozprávať všetky zážitky!

Bc. Katarína Falatová

Výtvarná súťaž Petrohrad očami detí 2020

Jednou z mnohých inšpirácií výtvarníkov je aj architektúra. Medzi obdivovateľov veľkolepých stavieb patrím aj ja, preto sa vždy poteším výzve zapojiť sa do súťaže, v ktorej môžu žiaci zachytiť, ako vnímajú krásu mesta Petrohrad.

Veríme, že Hanka svojimi úspechmi motivuje ďalších žiakov. Prajeme jej veľa ďalších podnetov k tvorbe!

Všetky víťazné práce si môžete pozrieť aj na stránke mesta Lučenec:

Mgr. Nikola Varcholíková

1.polrok v 3. oddelení ŠKD

Ani sme sa nenazdali a ubehol polrok v našom 3. oddelení ŠKD. No stihli sme toho naozaj veľa. Počas teplých dní sme nesedávali dnu, ale utekali hrať sa na školský dvor, kde sme vymýšľali rôzne aktivity. Naopak v sychravých a upršaných dňoch, sme využili čas a hrali sa na malých vedcov pri rôznych pokusoch, hrali rôzne hry, tvorili  a nezaháľali ani v písaní domácich úloh. Verím, že čoskoro v druhom polroku sa všetci uvidíme v škole zdraví, a budeme spolu vymýšľať mnoho ďalších aktivít.

Bc. Ivana Zimovčáková

OLYMPIÁDA Z NEMECKÉHO JAZYKA 2021

Dňa 20.01.2021 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády z nemeckého jazyka, ktoré prebiehalo online. Žiaci si tak mohli overiť získané vedomosti z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania s porozumením a počúvania s porozumením. Aj napriek tomu, že nemecký jazyk je druhým cudzím jazykom, naši žiaci preukázali výborné vedomosti.

V kategórii 1A 1. miesto získal Arián Laurent Sopko (6.C).

V kategórii 1B 3. miesto získal Peter Žarnay (8.A).

Obom žiakom srdečne blahoželáme a Ariánovi Laurentovi Sopkovi držíme palce na KK ONJ, ktoré sa uskutoční dňa 09.02.2021.

PaedDr. Marta Beňková, Mgr. Mária Popjaková