CHEMICKÁ OLYMPIÁDA 2021

Dňa 12.3.2021 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola  57. ročníka Chemickej olympiády. Žiaci si svoje vedomosti overili v teoretických aj praktických úlohách online formou.

Všetci zúčastnení žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi.

Výsledky našich žiakov:

2. miesto – Tadeáš Havír, 8.A
5. miesto – Alica Augustínová, 9.A
12. miesto – Jakub Blaškovan, 9.C

Mgr. T. Gondová

22.3. Svetový deň vody

Dňa 22.3. sme si so žiakmi pripomenuli význam VODY pre naše životy pri príležitosti Svetového dňa vody. Spoločne sme sa zamysleli nad témou: Čistota našich vôd je aj v mojich rukách.

Mgr. T. Gondová

OLYMPIÁDA V RUSKOM JAZYKU – KRAJSKÉ KOLO 2021

Dňa 12.3.2021 sa uskutočnilo Krajské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Napriek tomu, že KK ORJ malo v tomto školskom roku virtuálnu podobu, žiaci preukazovali svoje znalosti ruského jazyka v testoch zameraných na čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením a poznatky z ruskej kultúry. V ústnej časti žiaci konverzovali s odbornou porotou na zadanú tému a opisovali obrázky, ktorými si pripomenuli 75. výročie víťazstva nad fašizmom (vo Veľkej vlasteneckej vojne). Našu školu vzorne reprezentovala žiačka Emma Duchová (7.A), ktorá po dlhodobej svedomitej online príprave získala 2. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Miroslava Chovancová

Moje (ne)istoty 2021

Prívlastok kybernetický je už bežnou súčasťou slovnej zásoby každého žiaka. Skutočný priestor nahradil priestor virtuálny až do takej miery, že rodičia deťom nemôžu vyčítať väčšinu dňa stráveného za počítačom alebo mobilom. Niektoré pravidlá súčasnosti spôsobujú značné psychické problémy spôsobené aj zmenou priateľstiev medzi spolužiakmi, zo skutočných sa stali priateľstvá virtuálne.

Nikola Varcholíková

MAREC – mesiac kníh v ŠKD

Marec – mesiac knihy bol prvýkrát vyhlásený v roku 1955, ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy. Túto snahu sme mali aj my v našom 9. oddelení v ŠKD, a preto sme sa tento mesiac snažili čo najviac aktivít venovať práve KNIHE. Začali sme hneď po jarných prázdninách tvorivým popoludním, ktorého výsledkom boli vlastnoručne vyrobené titulné strany obľúbených kníh. Vyrobili sme si plagát, ktorý nám počas celého mesiaca pripomína, aké je zábavné a poučné čítanie si kníh. Deti si tiež veľmi užívajú spoločné čítanie detskej knihy v triede.

Celá trieda bola aktivitami nadšená a záujem o knihy stále pretrváva, a preto chcem aj naďalej motivovať deti, aby čo najviac čítali a prehlbovali tak lásku ku knihám.

Vychovávateľka: Bc. Lucia Vardžiková

Predstavujeme sa

Vážení rodičia budúcoročných prvákov, tento rok sa pre mimoriadnu situáciu nemôžeme na DOD stretnúť osobne. Do našej školy môžete nazrieť prostredníctvom krátkeho videa. Uvidíte priestory školy a sami sa presvedčíte, že to u nás stále žije.

Magazín marec 2021

Pozrite si nové vydanie relácie Školský magazín.

Mgr. Maroš Semančík

Naše superschopnosti

Prvý marcový týždeň sa v našom oddelení niesol v duchu superhrdinov a ich superschopností. V krátkej online knižke Vám chceme predstaviť tých našich – z 2. oddelenia ŠKD. Nevynikajú len supersilou, či lietaním. Sú to hlavne múdri a šikovní Superhrdinovia s dobrým srdcom.

Mgr. Dorota Ondičová

Budete mať prváka v šk. roku 2021/2022

Vážení rodičia budúcich prvákov!

Zápis do 1.ročníka pre šk. rok 2021/2022 sa uskutoční bez osobnej prítomnosti detí  elektronickou formou v termíne od 01.04.2021 –  30.04.2021.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Dejepisná olympiáda 2021

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo vo februári 2021 online formou. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na historické obdobia praveku, staroveku, stredoveku, novoveku a moderných dejín.

Mgr. Beáta Papugová