SÚŤAŽ – PRE LEPŠIU BUDÚCNOSŤ ZEME

Deti z 9. oddelenia majú predstavu o tom, čo sa deje s našou planétou Zem, čo spôsobuje klimatickú zmenu, aké sú jej príčiny ale aj dôsledky. Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže „Pre lepšiu budúcnosť Zeme“.

Našou úlohou bolo stvárniť záchranu planéty Zem alebo proces, ktorým sa k tomu vieme spoločne dopracovať. Verím, že v súťaži budú výtvarné práce detí ocenené, nakoľko mali mnoho zaujímavých a kreatívnych nápadov. Som presvedčená, že sa tiež vzájomne inšpirovali a zobrali si príklad aj jeden od druhého, ako chrániť našu planétu Zem.

Vychovávateľka: Bc. Lucia Vardžiková

Villa Zerna 2021

„So súrodencami sme odmalička naučení na rituály opakujúce sa v pravidelných intervaloch. Predstavujú ich najmä povinnosti zadané rodičmi, no nájde sa tam aj pár zábavných činností. Presne stanovené aktivity nám dodávajú akýsi pocit istoty. Keď je všetko ostatné hore nohami a chaos narušuje časové línie, vieme, že o piatej večer pri kartách sa veci vrátia do úplného poriadku.“

úryvok z poviedky Žolík v rukáve od Hany Vorobelovej (9.A)

DÚHA 2020/2021

Fantázia detí niekedy nepozná hranice. Veľmi pestro s ňou dokážu pracovať najmä vtedy, keď potrebujú vymyslieť výhovorku, prečo nesplnili úlohu, ktorú od nich rodičia či učitelia vyžadovali. Škoda, že to je s fantáziou horšie na hodinách výtvarnej výchovy a literatúry. Učitelia často počúvajú frázy: „nemáme nápady“,  „nám sa nechce“, „nedá sa“, „nejde to“ a pod. Pritom je toľko možností stvárnenia daných tém! Ešte že sa na našej škole nájdu žiaci, ktorí sa nenechajú úplne pohltiť svetom reálnym, v ktorom je všetko presne určené, a sú si vedomí, že svet fantázie je pestrofarebný ako dúha.

Jarné tvorenie v 5.oddeleni ŠKD

Jarná nálada zavítala aj do školského klubu detí. Deti v 5.oddelení ukázali svoje šikovné ruky pri výrobe rôznych výrobkov z papiera, či z iného  materiálu. Pri príležitosti Dňa Zeme, využili svoju fantáziu a kreativitu pri tvorení z odpadového materiálu.

Taktiež sme nezabudli, že druhá  májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Spoločne svojim mamičkám pripravili krásny srdiečkový plagát s odkazom, a pripojili aj vlastnoručne vyrobený kvietok.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Literárne Košice 2021

Hovorí sa: „Kto hľadá, nájde!“ Niekedy je hľadanie jednoduché, inokedy veľmi zložité.

Jednou z možností tematického zamerania mladých autorov, ktorí sa rozhodli prispieť svojím textom do súťaže Literárne Košice 2021, bolo najmilšie miesto na svete. Každý mladý človek určite pozná miesta, ktoré sa v jeho vnútri zapísali o čosi viac ako ostatné. No môže sa stať, že napriek tomu ani jedno nenesie prívlastok v superlatíve, pretože najmilšie miesto stále dotyčný hľadá. Proces hľadania sa vo svojom texte rozhodla zobraziť žiačka našej školy Hanka Vorobelová (9.A).

Hanke blahoželáme a prajeme veľa nových podnetov k tvorbe!

Výtvarná súťaž  - Človek vo vesmíre

Častým snom mladých chlapcov je byť kozmonautom. Vlastnosti, ktoré musí kozmonaut mať, v nás vyvolávajú obdiv. Opustiť istoty, ktoré nám Zem ponúka, nedokáže hocikto. Ide predsa o nepoznané územie, ktoré môže človeka prekvapiť napriek výskumom, ktoré sa realizovali dlhé roky. Pre každého pozemšťana je v tomto smere určite hrdinom prvý človek vo vesmíre Jurij Gagarin. Od jeho letu uplynulo nedávno 60 rokov.

Ninke blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

15. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže

15. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „ Záhrada plná krásy, láskavosti a radosti “ na tému  „Jarné prebudenie“

Nálada človeka závisí od množstva faktorov. Jedným z nich je počasie. Na Slovensku to máme pestré, keďže patríme do pásma, v ktorom sa striedajú 4 ročné obdobia. Na jednej strane nám to dovoľuje nájsť si obľúbené aktivity, ktoré môžeme prispôsobiť jednotlivým zmenám. Avšak teplomilní ľudia sa vôbec netešia na príchod zimy a vychádzajú von pri každom náznaku hrejivých slnečných lúčov, ktoré prebúdzajú púčiky kvetov. Ľudia obľubujúci chladnejšie počasie by zas vymenili rozkvitnuté stromy za zasnežené kopce.

Okresné kolo Biologickej olympiády 2021

Dňa 20.4.2021 sa uskutočnilo okresné kolo 55. ročníka Biologickej olympiády v kat. D. Našu školu reprezentovala Karolína Novická zo 7.C, ktorá sa umiestnila na 1.mieste a Šimon Komara zo 6.D, ktorý sa umiestnil na 3.mieste.

Srdečne blahoželáme
RNDr. J. Toderišková, PaedDr. Miroslav Leščinský

Deň Zeme zachytený objektívom našej kamery

Deň Zeme  - školská televízia K2

Krajské kolo Olympiády francúzskeho jazyka 2020/21

Dňa 29. marca 2021 sa online formou prostredníctvom portálu Edupage uskutočnil 30. ročník Krajského kola  Olympiády francúzskeho jazyka (KK OFJ), na ktorom sa zúčastnili aj žiačky našej školy. Aj napriek dlhodobo prebiehajúcej dištančnej forme vyučovania nestratili elán vzdelávať sa a realizovať v rôznych školských aktivitách. Svoje vedomosti a nadšenie pre francúzštinu preukázali v oblastiach počúvania, čítania a písania s porozumením z tém každodenného života.

Mgr. Beáta Papugová