OLYMPIÁDA V RUSKOM JAZYKU 2021

Niektorí žiaci našej školy, nadšenci ruského jazyka, sa začiatkom decembra stretli vo virtuálnom prostredí, aby si overili svoje vedomosti z gramatiky ruského jazyka a znalosti kultúry ruského národa v školskom kole olympiády. Žiaci najprv individuálne vypracovali písomnú časť, ktorá pozostávala z čítania s porozumením, počúvania s porozumením a kulturologického testu. Následne žiaci, ktorí postúpili do ústnej časti olympiády, opisovali obrázky a konverzovali s porotou, tvorenou učiteľkami ruského jazyka, na tému opisu prírody a ročných období.

PaedDr. Miroslava Chovancová

Snehuliaci v ŠKD 2021

S deťmi v ŠKD sme sa tak ako každú zimu tešili na stavanie snehuliaka zo snehu. Keďže nám nenasnežilo, rozhodli sme sa vytvoriť si snehuliakov v triedach. Deti vyrobili krásnych snehuliakov rôznymi technikami, z papiera, vaty či slaného cesta. Veď, presvedčte sa sami...

Vychovávateľky ŠKD

VIANOČNÁ HODINA S RUSKÝM CENTROM PREŠOVSKEJ UNIVERZITY

Ani sme sa nenazdali a vo vzduchu znova po roku cítiť čarovnú atmosféru Vianoc. Na oslavy tohto veľkolepého sviatku sme nezabudli ani na posledných hodinách ruského jazyka v tomto kalendárnom roku. Spoločne s Mgr. Gabrielou Turisovou, metodičkou Ruského centra Prešovskej univerzity v Prešove, sa žiaci 5.C, učiaci sa ruský jazyk, preniesli do osláv Vianoc a príchodu nového roka v Ruskej federácii.

PaedDr. Miroslava Chovancová

Olympiáda v španielskom jazyku 2021

Napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii sa žiaci, ktorí sa učia  španielsky jazyk aj tohto roku zúčastnili školského kola Olympiády v španielskom jazyku, kde si zmerali sily v písomnom i ústnom prejave. Popasovali sa s úlohami, ktorých súčasťou bola morfologicko-syntaktická a lexikologická zložka, čítanie a posluch s porozumením i následná stručná reprodukcia obsahu textu.

Mgr. Peter Mašika

Vianočná pohľadnica 2021

Všetci sme už zvyknutí na nával vianočných prianí prostredníctvom sms, správy na sociálnych sieťach alebo mailu. No stále sú medzi nami výnimky, ktoré naďalej uprednostňujú tradičný vianočný pozdrav a posielajú pohľadnice. Adresáta tým určite milo prekvapia. A prekvapia ho o to viac, ak mu namiesto motívov, ktoré považujeme za klišé, ponúknu originálny pozdrav vlastnej výroby. Aby deti na formu komunikácie medzi ich rodičmi v detstve nezabudli, pripomíname si ju aj na hodinách výtvarnej výchovy v rámci významných sviatkov v roku.

Nikola Varcholíková

PRÍPRAVY NA VIANOCE

Prípravy na Vianoce zachytené objektívom našej kamery.

VIANOCE V ŠKD

Pozrite si vianočné pásmo, ktoré pripravili žiaci spolu so svojimi vychovávateľkami.

Čarovné Vianoce 2021

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím v roku. Deti jedenásteho oddelenia ŠKD si spríjemnili čakanie na Vianoce spoločným tvorením. Vyrobili si vianočné pozdravy a darčeky pre svojich blízkych, vianočný stromček a snehuliaka, ktorý nám zdobil triedu. Zmysluplne strávený spoločný čas  nám atmosféru dotvárali vianočné pesničky a koledy.

Mgr. Tatiana Goliašová

Gorazdov literárny Prešov 2021

Mladí nádejní spisovatelia, ktorých máme na našej škole dosť, dostali začiatkom školského roka možnosť vyskúšať si napísať text, ktorý môžeme zaradiť do duchovnej tvorby. Tradične bola totiž vyhlásená súťaž s názvom Gorazdov literárny Prešov 2021.

Nikola Varcholíková

Rozprávky zo školskej lavice

Čo sa stane, keď spojíte štyri náhodné slová a detskú fantáziu? No predsa knihu nápaditých a vtipných rozprávok, v ktorých sa morský psík vydá do strašidelného domu, alebo kde pyšná oslávenkyňa dostane ten najmilší darček.

Rozprávky napísali deti 2. a 3. ročníka inšpirované zábavnými interaktívnymi kartičkami „Malý spisovateľ“ od NaLu – Učenie hrou.

Mgr. Dorota Ondičová

ŠKD, 6.oddelenie