:: Novinky

Uzávieka Ulice Tarasa Ševčenka

Ulica Tarasa Ševčenka je od 5. septembra uzavretá.

Od 5. septembra 2019 bude uzavretá Ulica Tarasa Ševčenka. Dôvodom je výmena kanalizačného potrubia. Úplná uzávierka ulice T. Ševčenka bude od 5.9.2019 od 8.00 hod. do 24.9.2019, a to od križovatky Kúpeľná - Tarasa Ševčenka po bytový dom Ul. Tarasa Ševčenka 22.

Od 24.9.2019 do 15.11.2019 bude ulica Tarasa Ševčenka uzavretá čiastočne, s jednosmernou premávkou v pravom jazdnom pruhu od Požiarnickej ulice. Čiastočná uzávierka bude v úseku od bytového domu Ul. Tarasa Ševčenka 22 po križovatku Požiarnická - Tarasa Ševčenka.

Dôvodom uzávierky ulice je realizácia zemných, stavebných a montážnych prác a uloženie kanalizačnej prípojky.

Obchádzková trasa počas realizácie výkopových prác povedie po priľahlých komunikáciách na ul. Kúpeľná, Zápotockého, Požiarnická, Okružná.

Linka MHD č. 12 bude v smere na Šidlovskú premávať po obchádzkovej trase cez Zápotockého ulicu. Nebude obsluhovať zastávky Kúpeľná a Gymnázium sv. Moniky na ulici Tarasa Ševčenka.

Náhradné dočasné zastávky budú na Zápotockého ulici, pri križovatkách s Kúpeľnou a s Požiarnickou ulicou. Na dočasne zrušenej zastávke MHD Okružná bude počas uzávierky povolené zastavovať vozidlá, ktoré privážajú a odvážajú žiakov ZŠ Kúpeľnej.

Mestská polícia v Prešove zabezpečí počas realizácie výkopových prác a uzávierok dohľad nad bezpečnosťou žiakov a študentov z Gymnázia sv. Moniky a ZŠ Kúpeľnej.

05.09.2019 00:00