:: Novinky

Školský semaforu k 28.02.2022

Riaditeľstvo školy Vám predkladá do pozornosti nové proti pandemické opatrenia schválené Vládou SR a  aktuálnu informáciu o zabezpečení organizácie  výchovy a vzdelávania  žiakov v súlade s aktualizovaným súborom opatrení  MŠVVaŠ SR podľa Školského semaforu k 28.02.2022:

• Organizácia výchovno-vzdelávacieho  procesu bude riadne  zabezpečená  prostredníctvom prezenčnej formy vzdelávania.

Činnosť ŠKD bude zabezpečená v riadnom režime  od 6,30 hod.– 17,00 hod.

• Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je povolený po predložení Písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti návštevníka“.
  • Na škole sa ruší karanténa celej triedy  po kontakte s pozitívnym spolužiakom v triede, namiesto toho  trieda bude nosiť respirátor, resp. rúško po dobu 10 dní po poslednom kontakte s pozitívnou osobou. Do karantény pôjde osoba s pozitívnym výsledkom a po ukončení musí nosiť respirátor, resp. rúško  5 dní.  Počas 5 dní po ukončení izolácie odporúčame  nezúčastňovať sa mimoškolských aktivít.
  • Na škole sa v triedach ruší nosenie rúšok. Naďalej budú  rúška povinné len v spoločných priestoroch ( chodby, sociálne zariadenia, spájané skupiny žiakov v ročníku a pod.).
  • Nosenie respirátorov FFP2 bude povinné v interiéri a v exteriéri na hromadných podujatiach ako aj v exteriéri pri vzdialenosti od inej osoby do 2 metrov
  • Domáce samo testovanie antigénovým testom odporúčame realizovať 2x týždenne ( streda, nedeľa).Výsledok AG testu oznámi zákonný zástupca škole prostredníctvom Edupage – oznámenie o použití testu.
  • V prípade, že žiak pri rannom filtri prejavuje akýkoľvek príznak ochorenia
    COVID-19 je rodič bezodkladne informovaný o povinnosti vyzdvihnúť si svoje dieťa. Do tej doby je žiak umiestnený v izolačnej miestnosti.
  • Škola opakovane upozorňuje žiaka na potrebu dodržiavania hygienických pravidiel pri kašľaní a kýchaní, ako aj na potrebu pravidelného umývania rúk.
  • Prevádzka školy  bude naďalej  zabezpečená za dôsledného dodržiavania  hygienicko-pandemických opatrení. Žiaci budú opakovane upozorňovaní na potrebu dodržiavania hygienických pravidiel pri kašľi a kýchaní, ako aj na potrebu pravidelného umývania rúk.
  • Zákonný zástupca predkla pri nástupe do školy na začiatku školského roka a po každom prerušení dochádzky , teda aj po jarných prázdninách  v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka  prostredníctvom ASC agendy (EDUPAGE) alebo e-mailom poslať
    scan „Písomného vyhlásenia“.
  • Zákonný zástupca môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre detia dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).

Bližšie aktuálne informácie na :  školský semafor

PaedDr. Eva Bilišňanská

28.02.2022 00:00