:: Novinky

Preplácanie dopravy žiakov

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy  Vám  predkladá  usmernenie k preplácaniu dopravy žiakov v súlade so Smernicou č. 50/2017  MŠVV a Š  SR:

1. žiak cestuje z obce, kde je zabezpečená iba doprava SAD

- žiak nepredkladá cestovné lístky, žiakovi sa budú preplácať cestovné výdavky    podľa prítomnosti v škole  ( počet dní x cena lístka tam a späť, to platí aj pri vlastnej doprave)

2. žiak cestuje z obce, kde je zabezpečená iba doprava ŽSR

- žiak nemá nárok na úhradu cestovných výdavkov, žiak má možnosť bezplatnej dopravy

3. žiak cestuje z obce, kde je zabezpečená kombinovaná preprava SAD , ŽSR, MHD

- ak žiak cestuje SAD, MHD musí predložiť cestovné lístky (žiakovi sa budú preplácať cestovné výdavky podľa prítomnosti v škole, počet dní x cena lístka tam a späť),  v opačnom prípade  nemá nárok na úhradu cestovných výdavkov, pretože má možnosť cestovať zdarma ŽSR.

- ak žiak cestuje vlastnou dopravou, musí predložiť  POTVRDENIE   lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast s vyznačením obdobia na ktoré sa vydáva a s vyjadrením, že jeho stav mu neumožňuje prepravu hromadnou dopravou. ( Cestovné sa mu bude preplácať podľa prítomnosti žiaka v škole).

Príloha: Informovaný súhlas k zúčtovaniu cestovných výdavkov

PaedDr. Eva Bilišňanská

30.09.2020 00:00