:: Novinky

Ocenenie HVIEZDA PREŠOVA patrí nášmu spolužiakovi

1.júna 2018 bol náš spolužiak JOZEF KURUC z 9.A ocenený titulom HVIEZDA PREŠOVA vo vedomostnej časti.

Jožko si to skutočne zaslúži a my sme spolu aj s našou triednou učiteľkou Mgr. Evou Magdziakovou  veľmi hrdí, že vedenie mesta Prešov akceptovalo náš návrh. Jozef je veľmi inteligentný, múdry spolužiak, ktorého si vážime  nielen pre jeho rozsiahle vedomosti , ale hlavne pre jeho skromnosť a ľudskosť. Každému poradí a pomôže, keď môže. A málokedy nemôže. Vlastne len vtedy, keď je na nejakej olympiáde, ktorých veru za tie roky od piateho ročníka bolo neúrekom. Vyhrával a vyhráva dejepisné, matematické, geografické, rétorické súťaže nielen na školských, regionálnych, okresných kolách, ale i krajských a celoslovenských.

Nie každý vie, že Jožko prispieval aj do časopisov, kde mu uverejnili článok, že krásne kreslí a precízne píše.

Ani my sme však netušili, akú veľkú empatiu v sebe skrýva k malým deťom. Prejavil to na výlete na Sigorde, kde sme strávili fantastické chvíle poslednýkrát ako žiaci tejto základnej školy. Obľúbili sme si budúcich predškolákov z MŠ na Solivarskej ulici a oni si obľúbili nás. A hlavne Jožka. Nechceli sa od neho odtrhnúť, keď s nimi trpezlivo súťažil, hral futbal, či trpezlivo vysvetľoval ukážky pracovných strojov, ktoré upravovali okolie. Trpezlivý bol aj pri príprave ohniska na opekanie, s úplnou samozrejmosťou sa s nami delil o dobroty. Prenášal na nás svoj pokoj, asi aj preto sme od p. triednej učiteľky dostali pochvalu za slušné správanie na výlete.

Ak ste na oceňovaní Hviezda Prešova 1.júna  počuli hlasný potlesk a radostné výkriky, to sme boli my –  hrdí spolužiaci Jozefa Kuruca z 9.A spolu s triednou učiteľkou a ďalšími  žiakmi z našej školy.

Žiaci 9. A

11.06.2018 04:00