:: Novinky

COVID - opatrenia pre šk. rok 2021/2022

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že v súvislosti s otvorením školského roka 2021/2022 a v záujme udržania bezpečného prostredia v škole, Ministerstvo školstva zostavilo manuál ŠKOLSKÝ SEMAFOR, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie ochorenia COVID-19.

V tejto súvislosti MŠVVaŠ SR  poskytne antigénové samo testy na domáce použitie tým žiakom základných škôl,  ktorých rodičia prejavia záujem. Takúto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19.

Vo všetkých prípadoch je testovanie domácimi antigénovými samo testami dobrovoľné a bezplatné.

Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane 1 balenie, ktoré obsahuje 25 ks testov na domáce samo testovanie a 25 ks sterilných odberových tyčiniek. Pokiaľ sa rodič rozhodne využiť možnosť domáceho antigénového samo testovania, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy alebo v prípade, že žiak prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID-19.

Žiadame rodičov, aby svoj záujem resp. nezáujem vyjadrili prostredníctvom ankety, ktorá je sprístupnená pre všetkých žiakov školy po prihlásení do konta edupage  najneskôr do 25.8.2021.

Rodičia žiakov (novoprijatí žiaci), ktorí nemajú ešte vytvorené edupage konto, môžu svoj záujem o testy nahlásiť na emailovu adresu skola@zskuppo.sk.

Pri vykonávaní testu žiak postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.

Návod na použitie

Sprievodca pre samotestovanie