:: Školský špeciálny pedagóg

KONZULTAČNÉ HODINY:

STREDA:  13:00 – 15:30 a PIATOK 8:00- 12:00

Konzultácie je možné si individuálne dohodnúť na t.č.: 051 7732860 / kl. 141

V školskom roku 2019/2020 sa naša škola zapojila do projektu Škola inkluzionistov v rámci programu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba? Nadácie pre deti Slovenska.

• vyučujem individuálne integrovaných žiakov, v rámci predmetov špeciálno-pedagogickej podpory RŠF – rozvíjanie špecifických funkcií
  • poskytujem konzultácie rodičom, pedagógom
  • podieľam sa na vypracovaní individuálneho výchovno-vzdelávacieho programu, vediem špeciálno-pedagogickú dokumentáciu
  • spolupracujem so školskou psychologickou, výchovnou poradkyňou, asistentkou učiteľa a poradenskými zariadeniami
  • vediem krúžok Šikovné sovičky – zameraný na rozvoj čiastkových funkcií a komunikačných schopností žiakov 1.ročníka

Kto je integrovaný žiak ?

• je to žiak so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami - ŠVVP
  • žiak so ŠVVP je podľa školského zákona č. 245/ 2008 Zb.z.:
    • žiak so zdravotným znevýhodnením (s postihnutím; dlhodobo chorý; s vývinovými poruchami - poruchy učenia, poruchy pozornosti….)
    • žiak zo sociálne znevýhodneného prostredia
    • žiak nadaný

V rámci špeciálno-pedagogickej podpory, ktorú integrovaným žiakom poskytujem sa venujeme podpore ich špecifických funkcií (práve v dôsledku ich narušenia dochádza k problémom s učením):

• priestorová orientácia
  • zraková perpcepcia
  • sluchová percepcia
  • intermodalita
  • serialita
  • grafomotorika.

Počas hodín sa venuje i rozvoju ich komunikačných schopností a sebavedomia. Fixujeme aktuálne preberané učivo, hľadáme so žiakom cestu pre jeho porozumenie.

V práci so žiakmi využívame hry a didaktické pomôcky, ktoré sú im blízke.

Asistent učiteľa

Mgr. Michaela Šimonová

simonova.michaela@zskuppo.sk

- venuje sa individuálne začleneným žiakom priamo vo výchovno-vzdelávacom procese