:: Olympiády, súťaže

Ešte v novembri, 25. 11., sa naši žiaci ôsmeho a deviateho ročníka popasovali s gramatikou, štylizáciou i rétorikou v školskom kole olympiády slovenského jazyka a literatúry. Ukázali svoje kvality nielen v písomnom prejave, ale i v ústnom. To, že máme šikovných žiakov, dokazuje ich umiestnenie...

Dňa 3.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Už 6 rokov patrí november medzinárodnej súťaži mažoretiek Sabinovská palička. Ani na tohtoročnej nemohli naše mažoretky chýbať. Dievčatá sa snažili celý rok a na súťaž sa veľmi tešili. Podporiť nás ako vždy prišli rodičia a známi a tak dievčatá tancovali s veľkým nasadením. Ocenenia, ktoré získali svedčia o tom, že celoročná práca nebola zbytočná a že sa oplatí trénovať. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás myslia a vždy nám držia palce.

Koniec prázdnin sa pre naše mažoretky niesol v znamení cestovania, vrcholovej súťaže a zábavy pri mori. Ako to všetko dokázali? Po úspešných Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe si vybojovali účasť na Majstrovstvá Európ, po prvýkrát spojených s Majstrovstvami sveta.

27.9.2014 sa v Bratislave konala medzinárodná súťaž mažoretiek, ktorej sa naše mažoretky zúčastnili už po štvrtýkrát.

Dňa 16.10.2014 sa uskutočnila súťaž žiakov 4. ročníka v hláskovaní anglických slov.

V 52. ročníku školského kola súťažilo 56 žiakov našej školy. V každej z kategórií postupujú tento rok do okresného kola iba dvaja žiaci.

V Kategórii G – 5. ročník

1.miesto Alexandra Frištiková 5.C

2.miesto Tomáš Kirňák 5.A

V Kategórii F – 6-7.ročník

1.miesto Daniel Luterán 6.B

2.miesto Damián Fogaš 7.C

V Kategórii E – 8.-9.ročník

1.miesto Šimon Komara 9.D

2.miesto Oskar Benko 8.A

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a postupujúcim držíme palce.

Mgr. Renáta Klučárová, Mgr. Lukáš Sidorjak